Karadeniz Pet

kuş kumu hakkında

neon

Meraklı Üye
merhabalar, bir şey danışmak için açıyorum başlığı
kuşum Bulut kuş kumunu da kalamar kemiğini de asla yemiyor. gaga taşını ve kartonpiyer kemirmeyi çok seviyor ama izin vermiyoruz.
bi gün iki üç defa kusması sonucu kuşçunun “ taşlık boşalmıştır, kuş yemi sindiremiyor” demesi üzerine evde ne olur ne olmaz diye duran kumu yedirdik. *kafeste de duruyor daima kum. kaşıkla yem yemeyi sevdiği için ve aç olduğu için o gün kaşıktan yemişti biraz kum.
o günden bu güne ne kalamar kemiği ne kumu yememiş. yeniden ciddi bir sorunla karşılaşmak istemiyorum. ne yapmalıyım bilemedim.

97C3F824-7B30-42C9-ADF4-52F3E0AB7038.jpeg
şu an kullandığım kum bu. kalitesi hakkında pek bi fikrim yok açıkçası
gaga taşı ve kuş kumu için marka önerisi de verirseniz sevinirim.

Kuş kumu tavsiyesi olarak şöyle bir tavsiye verebilirim , doğal olmalı kuşlar için bazı doğal olmayan kuş kumları zarar verebiliyor, gaga taşı olarak piyasa da alçı olarak satılanlardan uzak dur , doğal kuşun ihtiyacını karşılayacak gaga taşlarını kullanmanı tavsiye ederim , alçı tarzı olanlar zarar verebiliyor , marka olarak aklımda bir marka yok

Kuş kumu tavsiyesi olarak şöyle bir tavsiye verebilirim , doğal olmalı kuşlar için bazı doğal olmayan kuş kumları zarar verebiliyor, gaga taşı olarak piyasa da alçı olarak satılanlardan uzak dur , doğal kuşun ihtiyacını karşılayacak gaga taşlarını kullanmanı tavsiye ederim , alçı tarzı olanlar zarar verebiliyor , marka olarak aklımda bir marka yok
teşekkür ederim, şu an elimde olan garden mix bir sıkıntı teşkil eder mi?

Elinizde ürün kristal bir kum.Grit kum alınması gereklidir. Kristal kumlar kuşların tükettiği besinleri öğütebilecek değerlerde değiller.Aynı markanın grit kumu da var onu tercih edebilirsiniz aşağıya resmini eklerim lakin piyasada bu markanın ürünleri haricinde daha iyi ürünlerde vardır...
1615748897764.png