Karadeniz Pet

Kuş Kumu Seçimi

huseyinacikoz066

Paylaşımcı Üye
Bundan bir kaç ay önce kuş kumu aldım rengi beyaz. Tuza benziyor. Yarı saydamsı birşey.

Bu tür kumlar daha mı yararlı ? Kalsiyum ihtacı açısından iyi mi ? Yoksa sahte mi ?
f75650a4be7544dee13790feaa94e30a.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bunlar akvaryum veya kedi kumu kuşlara uygun değil.;)
Kuşlar için olan kum Grit kum.

Kuş kumu olarak satılıyor ama rengi tuz gibi. Sağolun hemen değişriiyim

Rica ederim.:)
Kuş kumu olarak satılıyor fakat değil.Bu ürün kuşlara uygun değil.Kuşlarda taşlık denilen kısım bizim midemiz.Fakat bizim midemizde bulunan asit sayesinde yediğimiz gıdalar parçalanıyor.Kuşların taşlığında asit yok.Yedikleri gıdaların öğütülmesini taşlıklarında bulunan kaslarla yapıyorlar.Grit kum midedeki bu kas hareketlerinde gıdaların daha çabuk öğütülmesine yardımcı oluyor.

Rica ederim.:)
Kuş kumu olarak satılıyor fakat değil.Bu ürün kuşlara uygun değil.Kuşlarda taşlık denilen kısım bizim midemiz.Fakat bizim midemizde bulunan asit sayesinde yediğimiz gıdalar parçalanıyor.Kuşların taşlığında asit yok.Yedikleri gıdaların öğütülmesini taşlıklarında bulunan kaslarla yapıyorlar.Grit kum midedeki bu kas hareketlerinde gıdaların daha çabuk öğütülmesine yardımcı oluyor.

Pakette muhabbet kuşları için yazıyor. Satıcıda övüyor.

Yahu bu bakım konusunda neden herşeyin çakmasını yapıyorlar. Saksıdaki toprağı elesem taşları yıkasam, bundan daha iyi demekki. Hayret yav. Çok şaşırdım.

Pakette muhabbet kuşları için yazıyor. Satıcıda övüyor.

Yahu bu bakım konusunda neden herşeyin çakmasını yapıyorlar. Saksıdaki toprağı elesem taşları yıkasam, bundan daha iyi demekki. Hayret yav. Çok şaşırdım.

Kuş kumu diye akvaryum kumu alıyorsunuz. Garden Mix Grit kuş kumu alınız, taneleri iri olduğu için fazla tüketime sebep olmaz taşlık sorunlarını önlemiş olursunuz.