Karadeniz Pet

Kuş Sık Nefes ve Sesli Nefes Alıp Veriyor

Mutezen

Yeni Üye
Merhaba ,

Kuşum bir hafta önce öksürük ve solunumunda sıkıntı vardı.. Sera Bronchipur W kullandım vitamin kullandım . Bu akşam aşırı derecede çok sık nefes alıyor ve sanki vücudundan sesler geliyor.Kıtır Kıtır kemiklerinden geliyor gibi kafesinde gagasını tahta tüneğie sürttüğenden dolayı omuzuma aldım ve şuanda gagasını vurmuyor ama öksürük sık nefes alma kuyruğu durmadan aşağıya yukarıya hareket ediyor solunumu çok sıkıntı acil müdahale edebileceğim yöntem var mıdır ? Yardımcı olurmusunuz veterine götürdüm sera kullanıyorum bu vitamini veriyor devam et düzelir dedi ama sanki daha kötü oldu ..

Ne yapmam lazım arkadaşlar öneriniz var mıdır ?

Veterinerden eritrom isimli antibiyotikten alın. Yarım suluğa mercimek tanesi kadar katıp iyice karıştırın. 5 gün süreyle kullanın astıma çevirmemişse düzelir. Tabi solunum yolu hastalığı olduğundan eminseniz.. dışkı paylaşsanız daha iyi olur.

Videoda cektım .. Hava sıcaklıgından yapıyor olabılır mı selcuk bey .. Videyoyu atıyor ..

Ekli dosyalar

• IMG_20170627_231611.jpg
    IMG_20170627_231611.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 56
Yarın avimec veya vilmectin alarak ense derilerine gelecek şekilde bir damla damlatın. Kaç kuş varsa hepsine uygulayın. Hava kesesi parazit ihtimaline karşı. 10 gün sonra bir damla daha. Dediğim ilacı da kullanın % 90 sonuç alırsınız.

Üstad Video yükledim .. Nefes alırken çıkardığı sesi ben duyuyorum ama sen duyabilir misin bilmiyorum ama sesli baya

Dediğim gibi Avimec veya vilmectin kullanın bir damla ense derisine bir defa kullanın 10 gün sonra yenileyin. Ayrıca Veterinerden Eritromisin veya amoksisilin Etken maddeli bir ilaç alın. % gün süreyle tedavi edin. Tedavi boyunca ilaçlı su dışında dışarıda sıvı şeyler yemesin veya içmesin. Meyve sebze vermeyin. Ayrıca Kafeste kalamar kemiği kum falan olmasın.

Geri