Karadeniz Pet

Kuş yuva yerine kafese yumurtladı (Farklı bir sorum olacak)

Dominic

Yeni Üye
Merhabalar,

Forumda biraz araştırma yaptım ama benim sorumun yanıtını bulamadığım için yeni konu açıyorum.

4 gün önce bir çift muhabbet kuşu almıştım, dişi kuşta yumurta varmış. Bugün doğum gerçekleştirdi, ama yuvalığa değil kafesin içine yumurtlamış. Yuvalığı hazırlamadığı için dışarı yaptı sanırım. Şimdi sorum şu ki alışkanlık yapıp hep dışarıya mı yumurta yapar? (Yumurtayı yuvalığa koydum ama doğal olarak yatmıyor)

Yeni getirdiğiniz için, ortama alışık olmadığı için kafes dibine yapmış. Sorun yok bir müddet zaman verin yuvalık içine yumurtlayacaktır, belki bu kuluçkada olmayabilir diğer bir kuluçkada olabilir.

Son düzenleme:
Yeni getirdiğiniz için, ortama alışık olmadığı için kafes dibine yokmuş. Sorun yok bir müddet zaman verin yuvalık içine yumurtlayacaktır, belki bu kuluçkada olmayabilir diğer bir kuluçkada olabilir.

Teşekkür eerim cevabınız için, ikinci yumurtayı yuvalığa yapma ihtimali nedir? Tahmini iki gün sonra tekrar yumurtlayacak.

Yuvalığın içine giriyor mu?

Yuvalığın içine girip çıkıyor, girişini gagalıyor. Ama içinde en fazla 1-2 dakika kalıyor. Şimdi bu yumurtayı koydum yuvalığın içine, görüp içine yumurtlayabilir şeklinde bir yazı okudum forumda.

Yuvalığın içine girip çıkıyor, girişini gagalıyor. Ama içinde en fazla 1-2 dakika kalıyor. Şimdi bu yumurtayı koydum yuvalığın içine, görüp içine yumurtlayabilir şeklinde bir yazı okudum forumda.
Tereddüt yaşıyor kısa zamanda yola gelip alışacaktır böyle devam etsin

Tereddüt yaşıyor kısa zamanda yola gelip alışacaktır böyle devam etsin

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim, son bir sorum olacak. 2. yumurtayı da kafese yumurtlarsa onların hepsini alıp yuvalığa koyayım mı olduğu yere bırakayım mı ?

Ekli dosyalar

• 47155ABF-7536-4037-8AB2-8C80B25D6BA9.jpeg
    47155ABF-7536-4037-8AB2-8C80B25D6BA9.jpeg
    720 KB · Görüntüleme: 26