Karadeniz Pet

Kuşadası kuşum kaçtı

Şanti

Meraklı Üye
Merhaba benimde 25 Haziran da kuşum kaçtı kendimi çok suçlu hissediyorum 7-8aylık civarı erkek, çok kötü bir duygu gece 2.40-3.00 arası kaçtı sabaha kadar elimde kafesle mahallede aradım şanti diye seslendim yok kaçtığı pencerenin önüne koydum kafesi yok, canım çok sıkkın dün de aynısını yaptım gelmedi gene, bebek minicik ne yapar ki o sokaklarda ona göre değil ki benim yüzümden oldu kafesi oyuncağı ne atabiliyorum ne satabiliyorum içim acıyor, babam bugün albino yavru aldı ama aklım hala şantide ve isim bile koymadım, düşünemiyorum hiçbirşey
39029
39031

Son düzenleme:
İnşallah bekliyorum hala gözüm pencerede :(

Yıllar önce bizimki de bir ramazan gecesi mutfaktan kaçtı yavruydu gece 3 en üst katta komşunun balkonuna inmiş o gün çok aradık komşunun çocukları aslında tutmuş ama bizim haykırarak aradığımızı görünce ertesi gün bizi çağırdılar verdiler o gün adamların çocuklarına market den bayağı bir alış veriş yapım götürmüştüm komşulara sor, balkonlarına baksınlar çevrede sarmaşık gibi yada bahçeyi çeviren çitler varsa atlarına bir bakın Vallahi üzüldüm başına gelen bilir

Malesef yaz sıcaklarında pencereler açık hep, kuşları kaçırabiliyoruz. Bende kaçan 1 yavru muhabbet kuşu bulmuştum bi kaç sene önce, baya baktıktan sonra bende kaçırdım aynı kuşu. Yani ne diyim dikkat etmek lazım ama insanlık hali kaçırabiliyoruz. Daha geçen gün bi akrabamın kuşu da kaçtı.

Ama bu kadar üzme kendini yapıcak bişey yok. Büyük ihtimal birisi bulmuştur, ya birisinin balkonuna konmuştur yada dışarıda birisi bulmuştur. Bulan kişide kendi bakıyodur, kapı kapı dolaşıp sahibini kimse aramaz.

Geçmiş olsun, olmuşla ölmüşe çare yok üzme kendini fazla.

Yarın sabah çevre apartmanlara sorucam inşallah bulan olmuştur, her gün daha çok aklıma takılıyor acaba nerde ne yer aç mı her yemi yemez oyuncağı var çok sevdiği onunla çıkıcam aramaya inşallah bulurum

gece 3 te nasıl kaçtı ki. o saatte uyur durumda olmalıydı. sıkıldığı saatler değil yani pek. ışıklar kapılar açık bile olsa gitmeye hali olmaz. enteresan bir durum gerçekten

• Beğen
Tepkiler: Kca
Kuşadasında bir muhabbet kuşu bulduk, sizinkisi mi bilmiyorum, size nasıl ulaşabilirim?

Kuşadasında bir muhabbet kuşu bulduk, sizinkisi mi bilmiyorum, size nasıl ulaşabilirim?
Fotograf atmış aynı kuş mu? İki konuyu üst üste görür görmez direk aynı kuş mu dedim ben de inşallah öyledir :)

Fotograf atmış aynı kuş mu? İki konuyu üst üste görür görmez direk aynı kuş mu dedim ben de inşallah öyledir :)
Bilmiyorum fotoğraftaki biraz daha beyaz, ama arada zaman var, kuşlardan da çok anlamıyorum renk değişimi oluyor mu zamanla?

sizde resmini çekip buraya koyun isterseniz.

Ben de foto atın diyecektim aklıma o geldi bu sefer beğenen biri benim der değilse bile

Onun olmasa bile benim diyen biri çıkmaz mi oyle bir durumda? Petshop vs gibi?

yok buradan direk kendisiyle iletişim kurarsınız. ayrıca yüzünün yarısı da görünmüş zaten. profiline baktım en son perşembe günü sabaha karşı girmiş. benim diyen biri hem bu forumda çıkmaz hemde yakın zamanda o bölgede kayıp ilanı veren tek kişi bu bayan. siz direk kendisiyle irtibat kurana kadar orada da kimseye buldum falan demeyin komşularınızdan falan duyum almadıkça. görünen çokta seviyormuş bayan kuşunu. kısa zamanda onunsa buluşurlar umarım

• Beğen
yok buradan direk kendisiyle iletişim kurarsınız. ayrıca yüzünün yarısı da görünmüş zaten. profiline baktım en son perşembe günü sabaha karşı girmiş. benim diyen biri hem bu forumda çıkmaz hemde yakın zamanda o bölgede kayıp ilanı veren tek kişi bu bayan. siz direk kendisiyle irtibat kurana kadar orada da kimseye buldum falan demeyin komşularınızdan falan duyum almadıkça. görünen çokta seviyormuş bayan kuşunu. kısa zamanda onunsa buluşurlar umarım
Yok ben o hanfendiden bahsetmiyorum başka birisi yapabilir bunu diye demiştim

• Beğen
bana özelden resmini atın isterseniz bakayım bir
Aynen bana da bir atarsaniz kusadasında değilim zaten kaçan kuşum da yok hanımefendiye direk özelden de yazabilirsiniz onunsa direk anlar zaten ben tuylerindeki lekeleri bile ezbere bilirim kuşumun

Aynen bana da bir atarsaniz kusadasında değilim zaten kaçan kuşum da yok hanımefendiye direk özelden de yazabilirsiniz onunsa direk anlar zaten ben tuylerindeki lekeleri bile ezbere bilirim kuşumun

olmadı beraber kuşadasına gider alır geliriz bizim olur artık kuş :D gerçekten sahibine kavuşturabilirsek ne mutlu. o anı kameraya da çekmesini isteyelim bence buradan beyefendinin. kimseye de güvenmiyor. umarım bir iki sefer daha girip sıkılmaz da en azından bayana özelden numarasını falan yazar. ne diyelim bizden bu kadar.. ;) adminler bayanın kayıt olduğu mail adresi telefon falan varsa ulaşsınlar bakalım bi. biz göremiyoruz çünkü

Son düzenleme:
  • Haha
olmadı beraber kuşadasına gider alır geliriz bizim olur artık kuş :D gerçekten sahibine kavuşturabilirsek ne mutlu. o anı kameraya da çekmesini isteyelim bence buradan beyefendinin. kimseye de güvenmiyor. umarım bir iki sefer daha girip sıkılmaz da en azından bayana özelden numarasını falan yazar. ne diyelim bizden bu kadar.. ;) adminler bayanın kayıt olduğu mail adresi telefon falan varsa ulaşsınlar bakalım bi. biz göremiyoruz çünkü

Yok ben onu anladım demek istediği şu; kuş diyelim aynı kuş değil hanimefendinin kuşu değil yani ama başkasının kuşu tabiki biyerden geldiğine göre. Ben fotoğraf koyarsam birisi beğenirse çıkıp da bu benim diyebilir ama onun olmayabilir diyor. Kaybeden kişi peşine düşerse diye konu açıp yazmış zaten buldum haberiniz olsun diye ama gerçek sahibi olmayan birine de kaptırmaya da niyeti yok :) ben hak verdim kendisine. Ama mutlaka sahibiyse başka fotoğrafı vardır kendisinde benim galerim kuşlarımin fotoğrafı dolu rahmetliler dahil. Kontrol edip verirsiniz onun kuşu olduğuna emin olursanız. Petshop falansa da avcunu yalasin artık kacirmasaydi :D kayıt olurken maili vardır ama zaten bildirimler de mail gidiyor bakarsa görür numarasi yoktur adminlerde de. Arkadaş dediğim gibi hanımefendiye özelden ulaşırsa daha iyi aralarında cozebilirler. Te adanadan yapabileceğim benim de bukadar :D 1200 km yol gidemem valla kardes kuş alcam diye var benim zaten yetiyor o bana sağolsun.

Geri