Karadeniz Pet

Kuşlarımın cinsiyet ve yaşını söyleyebilir misiniz

emreciq

Yeni Üye
bide eş oldular galiba ama yaşları müsait mi ne yapmam lazım yavru almak için

Sarı erkek mavi dişi gibi sanki

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sarı kuş %100 erkek. mavi olan %80 dişi. eğer mavi kuşun burun deliklerinin net olarak gözüktüğü bir fotoğraf atarsanız daha net bir sonuç söyleyebiliriz.

Mavi kuşun burun delikleri biraz büyük sarıya göre

Burun deliklerinin büyüklüğünü sormadım. burun deliklerinin içi ne renk mavi kuşun ? ve mavi kuş 6 aylık gibi duruyor.

İçinden dışarıya doğru beyazlaşma var sarı kuşun yaşı nedir tahminen bide yavru alabilir miyim bazıları 6 aydan sonra yavru alabilirsin diyorlar

Erkek kuşta 6-7 aylık gibi duruyor.
Tabikide yavru alabilirsiniz ama ben mavi kuşun dişi olduğuna tatmin olamadım. burun deliklerinin net olarak gözüktüğü bir fotoğraf atarsanız dahada yardımcı olmaya çalışırım.

Evet, mavi kuşunuz 6 aylıktan küçük. 3-4 aylık olabilir. cere renginin dönme ihtimali var. Size en kuvvetli tavsiyem dişiyi değiştirmeniz.

Ama eş oldular sarı kuşla birbirlerine yem yediriyolar birbirlerini kaşıyolar

İki erkek kuş veya iki dişi kuşta birbirlerine yem yedirip kaşıyorlar.

Anladım teşekkürler peki geri alırlar mı yani götürüp çift alsam ben yavru almak istiyorum o yüzden ne yapmam lazım

8 gün oldu ama erkek kuşu yani sarıyı 2 3 gün önce almıştım

Eğer yavruyu hemen almak istiyorsanız 3-4 aylık kuşlar ile bu mümkün değil. Acelem yok diyorsanız iki kuşuda götürün maviyi geri verin, erkeğide salmaya atın eş seçsin yavrulardan. onu alın. yavruyken birlikte aldığınız kuşlar birbirine alışarak büyür ve ilerde yavruda verirler. ama diyorsanızki hemen yavru istiyorum diyorsanız yavru kuşlarla bu mümkün değil. iki kuşuda verip 1 yaş ve üstü çift olmuş kuş almanız gerekir.

İnternet ortamından konuşulan bu konular kalbi mutmain etmez. İsterseniz telefondan bilgi verebilirim ?

Geri