Karadeniz Pet

Kuşlarımın cinsiyeti ve ırkları ?

Coost

Yeni Üye
Merhaba 2 gün önce ingiliz ırkı diye 2 kuş aldım cinsiyetleri nedir ve ırkları dogrumu

Ekli dosyalar

• IMG-20181011-WA0004.jpeg
    IMG-20181011-WA0004.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 69
  • IMG-20181011-WA0006.jpeg
    IMG-20181011-WA0006.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 64
  • IMG-20181011-WA0008.jpeg
    IMG-20181011-WA0008.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 64
İngiliz kanı var evet

Öyle düşündüm ama fotoğraf yanıltıyor olabilir kuşlar da yavru henüz

Bilezikleri kuşun hangi üreticinin hangi kuşu olduğunu gösterir hangi atadan geldiğini değil bileziği ile kuşu kimin ürettiğini bulursunuz ırkını değil ben ihtimali söyledim bir fotoğraf ile yanılıyor da olabilirim.

Bilezikleri kuşun hangi üreticinin hangi kuşu olduğunu gösterir hangi atadan geldiğini değil bileziği ile kuşu kimin ürettiğini bulursunuz ırkını değil ben ihtimali söyledim bir fotoğraf ile yanılıyor da olabilirim.
demek istediğim o değildi, dernek üyeleri kırık kuş üretimi yaparmı diye sormak istedim

Kırık olmayan kuş yok zaten tüm kuşlar birbiri ile çiftleşerek ürüyorlar ve yerli pakistan hollanda ingiliz karma şekilde üretim yapılıyor tamamen orjinal ingiliz veya tamamen orjinal çek demen için dedesinin dedesini de senin yavrudan beslemiş olman gerek ki bilezikli kuşlarda kırık olabiliyor kuşlarınız daha çok yavru ve erkekler ırk olarak ise ingiliz fakat yüzde yüz orjinal denemez dediğim gibi.

demek istediğim o değildi, dernek üyeleri kırık kuş üretimi yaparmı diye sormak istedim
Evet yapabilirler diğer arkadaş da güzel bir açıklama yapmış teşekkürler

Bazı ingilizler 2. tüyden sonra kendini belli edebiliyor. Büyüdükçe alacağı şekile göre kuş kendini belli edebilir. Bu noktada aldığınız üreticinin güvenilirliği ve onun kafasındaki tanımlama önem kazanıyor. Aynı kuşa birileri ingiliz, birileri kırık, birileri de jumbo diyebiliyor. Doğru tanımlama yıllar içinde tecrübe ile birlikte oturuyor.
Siz kuşlarınızı keyifle besleyiniz.

Geri