Karadeniz Pet

Kuşlarımızı Üzülerek Satmak Durumundayız

Ladybird

Meraklı Üye
Merhabalar.Büyük bir hevesle edindiğimiz kuşlarımızı kızımın hastalığı sebebiyle satmak zorundayız.Bildiğiniz gibi 5adet kuşumuz var.1çift ve 2erkek 1dişi yavru.Bu arada Yeşil erkek ve mavi dişi de eş oldular sanırım.Sürekli yanyanalar ve yem kusuyorlar birbirlerine. Hiçbirini ayırmayı istemiyorum.Bir yandan çok üzgünüz ailecek. Çifthane kafesimizde kuşlar da satılık.Yuvalık ve yemler vitamin ne varsa teslim edeceğim yanında. İlan bölümüne ilan verdim ama fotoğraf ekleyemedipim için kapslı şu an.Gerçekten hakkıyla bakacak sevgi gösterecek birilerinin olsunlar istiyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_1078.JPG
    IMG_1078.JPG
    739.8 KB · Görüntüleme: 84
  • IMG_1084.JPG
    IMG_1084.JPG
    893.7 KB · Görüntüleme: 75
  • IMG_1072.JPG
    IMG_1072.JPG
    908.6 KB · Görüntüleme: 65
  • IMG_1091.JPG
    IMG_1091.JPG
    1.6 MB · Görüntüleme: 65
  • IMG_0552.JPG
    IMG_0552.JPG
    1.5 MB · Görüntüleme: 68
  • IMG_0546.JPG
    IMG_0546.JPG
    1.3 MB · Görüntüleme: 62
Merhabalar.Büyük bir hevesle edindiğimiz kuşlarımızı kızımın hastalığı sebebiyle satmak zorundayız.Bildiğiniz gibi 5adet kuşumuz var.1çift ve 2erkek 1dişi yavru.Bu arada Yeşil erkek ve mavi dişi de eş oldular sanırım.Sürekli yanyanalar ve yem kusuyorlar birbirlerine. Hiçbirini ayırmayı istemiyorum.Bir yandan çok üzgünüz ailecek. Çifthane kafesimizde kuşlar da satılık.Yuvalık ve yemler vitamin ne varsa teslim edeceğim yanında. İlan bölümüne ilan verdim ama fotoğraf ekleyemedipim için kapslı şu an.Gerçekten hakkıyla bakacak sevgi gösterecek birilerinin olsunlar istiyorum.
cok uzuldum gecmıs olsun alısdıkdan sonra kopmak cok zor ama once saglık tabıkı cocularımız herseyden onemlı ınsallah Rabbim sifa eylesın:/

Geçmiş olsun. Kızınızın rahatsızlığı, kuşlara bağlı gerçekleşen bir durum mu acaba?

cok uzuldum gecmıs olsun alısdıkdan sonra kopmak cok zor ama once saglık tabıkı cocularımız herseyden onemlı ınsallah Rabbim sifa eylesın:/
Çok çok teşekkürler.Gerçekten hayal kırıklığı yaşıyoruz.Özellikle çocuklar istemişti.Şimdi kızım çok yoğun alerjik astım geçirdiğinden doktor katiyen evde bulunduramazsınız dedi :( Hem üretmeyi düşünüyorduk hem o kadar bakım masraf kötü oldu maalesef.

Doktorlar bize de aynısını söylemişti. Kuşları bir süre uzaklaştırdım ancak değişen bir durum olmadı. Demekki kuşlardan değil diye düşündüm ama eşimi bir türlü ikna edemedim. O halen kuşlar yüzünden de olduğunu düşünüyor. Yaşadığınız yer (sanayi tesisleri, zeytin ağaçları, hava kirliliği vb) daha önemli sebepler diye düşünüyorum. Doktor değilim, çok bilmişlik yapmak istemem ama benim gözlemlerim bu şekilde

öncelikle geçmiş olsun. doktorlarlın çoğu alerjik astım durumunda evcil hayvanlardan şüpheleniyorlar. ancak bazen bu teşhis yanlış olabiliyor. uygun alerji testlerini yaptırıp yavrunuzda alerjiyi neyin tetiklediğini öğrenmenizde fayda var. benim arkadaşımda ve kardeşimde de aynı durum var. kardeşimi ev tozu tetiklerken arkadaşımı da kavak poleni tetikliyordu. yavrunuzun yaşam kalitesi için bu testi mutlaka yaptırmanızı, alerjisini bastıracak gerek dönemlik iğne, gerekse antihistaminik hap tedavisini de aksatmamanızı öneririm.

öncelikle geçmiş olsun. doktorlarlın çoğu alerjik astım durumunda evcil hayvanlardan şüpheleniyorlar. ancak bazen bu teşhis yanlış olabiliyor. uygun alerji testlerini yaptırıp yavrunuzda alerjiyi neyin tetiklediğini öğrenmenizde fayda var. benim arkadaşımda ve kardeşimde de aynı durum var. kardeşimi ev tozu tetiklerken arkadaşımı da kavak poleni tetikliyordu. yavrunuzun yaşam kalitesi için bu testi mutlaka yaptırmanızı, alerjisini bastıracak gerek dönemlik iğne, gerekse antihistaminik hap tedavisini de aksatmamanızı öneririm.
Çok teşekkürler .Aslında bir grup testi yaptırdık.İki çeşit ev tozu ve kümes hayvanlarına karşı çıktı.Aslında benim de var astımım aymı şekilde ama ben idare ediyordum.O çok etkilendi.Normalde kaz tüyü olan hiçbir şey de kullanamıyoruz.Bu yüzden acilen elden çıkarmamız gerek.

Kuşlarımız satıldı.Kafes halen satılık.

Geri