Karadeniz Pet

Kuşlarım Çok İyi Anlaşıyorlar Ama Çiftleşmiyorlar

Yağmur Kuşsan

Emektar Üye
Merhabalar, bir dişi bir de erkek muhabbet kuşum var. Eş tuttular, çok mutlular ve şükür ki çok iyi anlaşıyorlar. Fakat dişi kuşum erkek kuş çiftleşmek istediğinde izin vermiyor. Bu durum sadece çiftleşmeden böyle, yem kusma, yan yana durma, kafa kaşıma ve diğer bütün eş tutma belirtileri var. Fakat dediğim gibi dişi kuşum erkeğin yuva boş olmasına rağmen yuvaya girmesine izin vermiyor ve çok iyi anlaşsalar da çiftleşemiyorlar, bir yerde kuşlardan biri tüydeyse çiftleşmezler dedi. Dişi kuşum tüy dökümünü bitirmek üzere. Bu sorun bu durumdan kaynaklanıyor olabilir mi ?

Belki doğrudur tüyde olunca hayvan agresif oluyor onun için erkek kuşa izin vermeye bilir

Hocam tüy den çıktıktan sonra erkek kuş yuva takılı kafeste 1 hafta kalsın sonra dişi kuşu yanına koyabilirsiniz haftada bir yumurta maması verirseniz de güzel olur

Tüy dönemleri sıkıntılı geçer. Agresiflik, huysuzluk görülür. Isırmalar olabilir vs. Tüyden çıksınlar ben sana etkili bir yöntem söyleyeceğim çiftleşmeleri için.
Bir de dişi kuşumun göz bebekleri genelde büyük duruyor ve korkma sesi çıkararak uçuyor. Bu bir kaç gündür böyle. Nedeni nedir ?

Bir de dişi kuşumun göz bebekleri genelde büyük duruyor ve korkma sesi çıkararak uçuyor. Bu bir kaç gündür böyle. Nedeni nedir ?
Ayrıca yuvanın içine ve kafes yanındaki kapının anahtar deliğine bağırıyor. Bir şeyden korkuyor diye düşündüm ama evde hiçbir şey değişmedi

Dişiyi ayırın, erkek Yuvalık lı kafeste kalsın. 7 ila 14 gün arası ayrı kalsınlar. Erkeğe yumurta maması takviyesi ve içine kızıştırıcı (keçiboynuzu tozu, tarçın ya da e vitamini ekleyebilirsiniz. Mamayı düzenli verin.) dişiye de aynı şekilde verin.

Erkek kuşum da tüye girdi sanırım, bu sabah kuyruk tüyünün düştüğünü gördüm. Galiba çiftleşmeleri için biraz daha beklemem gerek :)

Merhabalar, bir dişi bir de erkek muhabbet kuşum var. Eş tuttular, çok mutlular ve şükür ki çok iyi anlaşıyorlar. Fakat dişi kuşum erkek kuş çiftleşmek istediğinde izin vermiyor. Bu durum sadece çiftleşmeden böyle, yem kusma, yan yana durma, kafa kaşıma ve diğer bütün eş tutma belirtileri var. Fakat dediğim gibi dişi kuşum erkeğin yuva boş olmasına rağmen yuvaya girmesine izin vermiyor ve çok iyi anlaşsalar da çiftleşemiyorlar, bir yerde kuşlardan biri tüydeyse çiftleşmezler dedi. Dişi kuşum tüy dökümünü bitirmek üzere. Bu sorun bu durumdan kaynaklanıyor olabilir mi ?
tuyde olan hayvan keyıfsız olduguından cıftlesmeyebılır. fakat her tuydekı hayvan cıftlesmez demek degıl bu. bu hayvanlarda suru pskolojısı var. ne kadar cok kus o kadar kolay yavru demek. ımkanınız varsa bır cıft daha alın. tv nın olmadıgı bır oda, en az 2 cıft, haftada 2 gun mama ıle ınsallah yavru alırsınız. kızıstırmak ıcın nekton e adlı urunu de edınebılırsınız.

1 - Kusun 2 side Erkek Olmasın?
2 - Yumurtalık Yeri Varmı? (ADINI UNUTUM)
3 - Benimde 2 Kusum Vardi Ciftlesmiyolardi

nadiren olabilir.sürekli olmuyorsa sorun olmaz.ne için kavga ettiklerini anlayabildiniz mi?

nadiren olabilir.sürekli olmuyorsa sorun olmaz.ne için kavga ettiklerini anlayabildiniz mi?
Dişi kuşum sabah erkeği korkutmak istermiş gibi üzerine yürüdü, erkek kuşum da kaçtı. Bunu neden yapıyorsa kavgayı da o yüzden ediyorlar diye düşündüm. Hala eş tutma belirtileri görülüyor. Kafa kaşıma vs. ama bazen huzursuz oluyorlar.

Dişi kuşum sabah erkeği korkutmak istermiş gibi üzerine yürüdü, erkek kuşum da kaçtı. Bunu neden yapıyorsa kavgayı da o yüzden ediyorlar diye düşündüm. Hala eş tutma belirtileri görülüyor. Kafa kaşıma vs. ama bazen huzursuz oluyorlar.
Eş olan kuşların ara sıra kavga edebileceğini biliyorum ama bu kadar şey arka arkaya gelince sormak istedim.

Geri