Karadeniz Pet

Kuşlarım çiftleşmiyor yardımmm lütfen

Sonfarmbükücü

Yeni Üye
arkadaşlar 2 muhabbet kuşum var. Erkek olanı alalı 2-3 sene oldu dişi olanı alalı ise 7 ay oldu. Bunlar birbirlerini kaşıyorlar, öpüyorlar ama çiftleşmiyorlar. Erkek kur yapmaya başlayınca dişi olan vuruyor erkeğe ne yapmalıyım yemlerine kızıştırıcı kattım ama tık yok yardım lütfen kuşlarda resimdekiler.
IMG_20170228_214848.jpg

Erkek dişiye göre baskın değil ufak kalıyor , dişi kuşunuz daha vasıflı onla anca iri bir erkek başa çıkar

hiç de alışmadı dişi olan yaklaşmıyor bana falan ne yapacam ben bunlara ya çiftleşmelerini istiyorum :D küçük küçk muhabbet kuşu sevmek istiyorum artık

aslında dişi kuşu birine verip yeni kuş almak istiyorum ama alıştılar ya birbirlerine üzülürler diye yapamıyorum

aslında dişi kuşu birine verip yeni kuş almak istiyorum ama alıştılar ya birbirlerine üzülürler diye yapamıyorum
Bu guzel kusu verip nasil bir kus alirsiniz bilmem kuslari yuksek bir yere koyun(1 1.5 metre arasi ) sabit olsun degisiklik yapmayin rahatsiz edecek herturlu davranistan kacinin haftada iki uc kere yumurta mamasi verin bekleyin iki ay bir gelisme olmazsa ayirin kuslari erkegi yuvalik takili kafeste birakin disiyi 15 gun yada 1 ay sonra erkegin oldugu kafese atin hayirlisi deyip bekleyin

Ahmet bey olacak olanı demiş aynen uygulayın.. Dişi olan mubiş çok tatlı.. Vermeyin kimseye.. Sevenleri ayırmayın :)

çok tatlıda hiç gelmiyor ele falan biraz yaşlı aldık ondan sanırım. Teşekkürler bu arada denicem o dediklerini

Bu dönemde kuşları açmayın kendi hallerinde bir odaya bırakın kavga yoksa zaten zamanla herşey oturacaktır yerine burada en önemli şey sabır ben tam 2 yıl bekledim ve ilk yavrularımı aldım

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Maşaallah çok güzel bir çiftiniz var siz sık ilgilenirseniz bir de ev ortamındaysalar kuluçka süreci uzar. sakin bir yerde kalsınlar ve yem su ihtiyaçları dışında fazla uğraşmayın

ben hazır takım almayı bıraktım. Yavruyken alıyorum ve kuşlar büyürken bize de alışıyorlar. ondan sonrası kolay oluyor ne bir stres ne de başka bir şey. Çiftleşme için az olmak kaydıyla mamalarına keçi boynuzu (gerçek olacak sahte çok) tozu koyun faydasını gördüm.

Arkadaşlar gerekeni söylemiş. Bende bir kaç şey söyleyeyim. Kuşları elinize alıştırmaya çalışmayın. Ele alışan kuşların yavru vermesi çook zordur. Yavru almak gibi bir niyetiniz varsa evde kuşlar yokmuş gibi yaşayın. Sadece yem,su ve temizlik gibi sebeplerden dolayı yanına gidin.

hm tamam o zaman kuşları yan odaya alırım üstlerini örterim çünkü soğuk oluyor sobalı odanın haricindeki yerler birde haftada 1-2 kere mama yaparım veririm bunlara dışarıda çıkarmam. olay bu değil mi eksiğim varsa söyleyin.

Geri