Karadeniz Pet

Kuşlarım çok iyi anlasıyorlar ama ciftlesmiyorlar

Bende 1 çift dişi erkek var yuva hazırlığındalar.4 gündür eşleşiyorlar,kuyruk düşmesi,yuvaya ilgi artışı var. 1 tanede tek kızşmış dişi var.
Yumurta yolda o zaman 1 hafta 10 güne hayrlısıyla kanatlarının düsmesi kuyrugunu durmadan sallamasını görmek cok güzel bi duygu üretici abimde izledim

Son düzenleme:
Biraz daha bekleyin o zaman. Dişi kuşunuz küçükmüş ama. En verimli eşleşme bu sitede okuduğum kadarıyla 1 yaş ve üzeri diye biliyorum. Siz zaman tanıyın onlara.
Bazu üreticiler 3 aylık kuşa çift vuruyorlar. En doğrusu 7 aylık bana göre..

Tabi bu kıstas değil. 1 yaş ve üzeri insanlarda 30 yaş tecrübesi gibi.. en verimli zaman..
Haklısınız

mobil uygulama ile gönderildi.

Bu işin birkaç püf noktası var ama en önemlisi sabır..

Kuş var 1 yıldır sonra eslesiyor. Kuş var 1 hafta da eş oluyor. Kuşları aldığınız yer siz kadar ilgili mi? Vitamin, mama vs.. bu kadar ilgilenmiyor tabiki doğal olarak alışık değiller. Bu sürekli stresi de tetikliyor. Ev üretiminde oda ısısı yani sıcaklık büyük bir kistas değildir.

12 saate yakın uyku almaları lazım. Işık ve sesi buna göre izole.edeceksiniz. 30-40 TL zaman ayarlı prizler var mesela. Ses deseniz yine aynı..

Çoğu üretimhane de üreticiler radyoyu seçer. Çok sessizlik stresi tetikler.

Erkek başli başına baskın olmak zorunda fakat dışı hazır değilse eğer erkek baskın olsa da hikaye. Dişi nasıl hazır olur? Yukarıda saydığım etmenler harici akışına bırakacaksın iz.

Probiyotik, mutlulivitamin takviyeleri gibi..

Dişi kızısir , erkek baskın olduğunda zaten tüm şartlar yerine geliyor.

Sürekli vitamin takviyesi ve mama da doğru bir çözüm değil. Suları surekli değişecek.

Metin, hobi,evit gibi ürünleri 1 ayda 4 haftalık kullanacaksınız.

1. Hafta 5gun e+s
2. Hafta 4 gün e+s
3. Hafta 3 gün e+s
4. Hafta 2 gün e+s

Kalan günler de probiyotik ve sirke .

1. Hafta 2 bos günde 1 temiz su, 1 probiyotik
2. Hafta 3 boş günde 2 probiyotik 1 şu
3. Hafta 4 boş günde 2 probiyotik 1 su 1 sirkeli su 4 hafta 5 boş günde 2 probiyotik 1 sirkeli su 3 şu..

Bunların harici tüy döneminde az yulaf ve aspur

Sonra şartlar uygunsa eşleşme olur.

Elma vermenizi önermem

Bazu üreticiler 3 aylık kuşa çift vuruyorlar. En doğrusu 7 aylık bana göre..

Tabi bu kıstas değil. 1 yaş ve üzeri insanlarda 30 yaş tecrübesi gibi.. en verimli zaman..
Haklısınız

Bu bilgiyi de buradan öğrenmiştim

Bu işin birkaç püf noktası var ama en önemlisi sabır..

Kuş var 1 yıldır sonra eslesiyor. Kuş var 1 hafta da eş oluyor. Kuşları aldığınız yer siz kadar ilgili mi? Vitamin, mama vs.. bu kadar ilgilenmiyor tabiki doğal olarak alışık değiller. Bu sürekli stresi de tetikliyor. Ev üretiminde oda ısısı yani sıcaklık büyük bir kistas değildir.

12 saate yakın uyku almaları lazım. Işık ve sesi buna göre izole.edeceksiniz. 30-40 TL zaman ayarlı prizler var mesela. Ses deseniz yine aynı..

Çoğu üretimhane de üreticiler radyoyu seçer. Çok sessizlik stresi tetikler.

Erkek başli başına baskın olmak zorunda fakat dışı hazır değilse eğer erkek baskın olsa da hikaye. Dişi nasıl hazır olur? Yukarıda saydığım etmenler harici akışına bırakacaksın iz.

Probiyotik, mutlulivitamin takviyeleri gibi..

Dişi kızısir , erkek baskın olduğunda zaten tüm şartlar yerine geliyor.

Sürekli vitamin takviyesi ve mama da doğru bir çözüm değil. Suları surekli değişecek.

Metin, hobi,evit gibi ürünleri 1 ayda 4 haftalık kullanacaksınız.

1. Hafta 5gun e+s
2. Hafta 4 gün e+s
3. Hafta 3 gün e+s
4. Hafta 2 gün e+s

Kalan günler de probiyotik ve sirke .

1. Hafta 2 bos günde 1 temiz su, 1 probiyotik
2. Hafta 3 boş günde 2 probiyotik 1 şu
3. Hafta 4 boş günde 2 probiyotik 1 su 1 sirkeli su 4 hafta 5 boş günde 2 probiyotik 1 sirkeli su 3 şu..

Bunların harici tüy döneminde az yulaf ve aspur

Sonra şartlar uygunsa eşleşme olur.

Elma vermenizi önermem

Harika bilgiler teşekkür ederiz. Benim bu erkek kuşumun yanında başka bir dişi vardı. Onunla mesela 6 ay çiftleşti gözümüzle de gördük ama hiçbir şekilde yumurtkamadı. Kızgınlık yumurtası bile yapmadı hiç. Sürekki yazılarla soruyordum ve bana kısır olabilirler diyorlardı. Bende ümidi kestim ve o anda tam 6 ay çiftleştikten sonra bir yumurtladı, bu seferde aşırı yumurtlamaktan yumurta sıkışmasından öldü. Çünkü hiç dinlendiremedim. Yumurtası varken sürekli çiftleştiler ve yumurtladı. O dişim ölünce yerine bende başka dişi aldım ama onunla da her türlü kurlaşmalar var (erkeğim tecrübeli daha önce başka ölen dişimden yumurta almıştım) ama asla eşleşme olmadı. 1 yıla yakın bendeydi mesela dediğiniz gibi. Ardından 2 hafta yada 3 hafta tam hatırlamıyorum komşum dişi kuş verdi bana. Bende benim dişiyi erkekten ayri kafese alıp, yeni gelen dişiyi erkeğimim yanına attim ve sonuç 4 gündür eşleşiyorlar ve yuva hazırlığındalar. Tam da dediğijiz gibi. Bendeko tek sorun uyku saatleri. Salonda masanın üzerindeler üzerin de örtü var ama 4 de 3 ü kapalı. Ön yüzleri hava alsınlar diye açık. Hal öyle okunca gece ışıkta uyuyamıyorlar. Ve tuhaftır ki gece yarısı 00:00 dan sonra çiftleşiyorlar ışık açık olduğundan mıdır nedir anlamıyorum. Bir sabah 7 ila 8 arası, bir de gece 12 yi geçince.

Kendi hallerine bırakmak lazım hocam. Sizin isteğiniz ile olacak bir iş değil pek.

Kızısmaları icin kırmızı pancar ve havuc ve toz pul biber nane yapıyorum sularını sıkıyorum ishal olmasınlar diye pirinc unu mısır unu galeta unu irmik bebe büsküvisi yumurta maması kabuklarını zarını soyarak rendeliyorum kendime bu kadar bakmıyorum inanın
Içine un türevlerini koymayın onunnyerinentaze haslanmis yumurta koyun ozaman yağlanma yapmaz un türevleri yavru bakarken koyarsınız

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23][emoji1787]

Biraz daha bekleyin o zaman. Dişi kuşunuz küçükmüş ama. En verimli eşleşme bu sitede okuduğum kadarıyla 1 yaş ve üzeri diye biliyorum. Siz zaman tanıyın onlara.
Yerli takımlar normalde 3 aydan sonra yavru kızmasına girer iyi bakımla ilk tüyünden sonra ese atılabilir ama uygun olanı en az 6 ay beklemektir

Içine un türevlerini koymayın onunnyerinentaze haslanmis yumurta koyun ozaman yağlanma yapmaz un türevleri yavru bakarken koyarsınız

Yumurtayıda rendeliyorum zarını doyup kabugunu parcalayp koyuyorum abi un türlerini koymm onzamam

Geri