Karadeniz Pet

Kuşlarım benden çok korkuyor

Gokhanata41

Yeni Üye
Benim 2 kuşum var biri erkek birisi dişi.dişi alalı 2 ay oldu. Erkeği alalı 1 ay oldu. Birisi 4 aylık birisi 2.5 aylık. Ya naptıysam alışmadılar elime geliyor ama ne yemek yedirebiliyorum. Ne elimde uzun süre kalıyor. Uçuyor hemen. öpüyorum ancak elime alıp. Dişi olan erkeği istemedi ayırdım kafesleri ama dişi benim elimi hep gagalıyor dışarı çıkarıyorum. Kafes üstünde yakınlarındalar hep neden acaba napmam lazım

Kafeste korkutmadan seversen alışırlar bence benimkiler öyle alıştı.

İlk eğitim kafeste başlar.Elinizden geldiğince avuç içine kuşu almayın

• Haha
Tepkiler: Zed
Ayşenur ben ama sevmek istiyorum elime de almadım bir süre ama şuan kan davalısı gibi kaçıyorlar artık alışmaz lar dimi çiftler zaten
Alışırlar daha çok küçükler çiftleşmek için de hazır değiller zaten .Sen kafes tellerine ellerini koy onları sev sonra kafes içine elini koy yaklaştır gövdesine hafif bir baskı ile binmesini sağla.Ya da kafesteyken onlar dal darısı eline al avcuna koy gelirler avcuna

Kafeste severken de kaçıyor köşe bucak ve parmağıma gelseler de dışarı cıkınca anında uçup kafesin üstünde duruyorlar
Benimkide öyle şimdi 1 ay boyunca sürekli severseniz zaten hayvan anlıyor bir şey yapmıyor birde kanadının belli kısmına kadar kesersende zarar vermeyecek seviyede öyle de çok kolay alışıyorlar denemelisin bence

Sende bi ilginçmişsin :D nasıl yani :D
Ben ilginç değilim kuşlarım ilginç 😁😁hep dışarda kalmak istiyorlar içeri almaya çalışıyorum numarayı çözüyorlar mesela parmağına biniyor öyle alıyorsam birdahakine parmağından uçuyor bu sefer bende tünek ile alıyorum içeri😁😁😁

Benimkide öyle şimdi 1 ay boyunca sürekli severseniz zaten hayvan anlıyor bir şey yapmıyor birde kanadının belli kısmına kadar kesersende zarar vermeyecek seviyede öyle de çok kolay alışıyorlar denemelisin bence
Yok kanadı kesmem kıyamam ben ama darı denicem

Ben ilginç değilim kuşlarım ilginç 😁😁hep dışarda kalmak istiyorlar içeri almaya çalışıyorum numarayı çözüyorlar mesela parmağına biniyor öyle alıyorsam birdahakine parmağından uçuyor bu sefer bende tünek ile alıyorum içeri😁😁😁
Parmağına konduktan sonra diğer parmağınla ayağını tut hafif uçamasın ben öyle yapıyorum :D

Kanadı kesilen kuş mutsuz kuştur ,kuşu kuş yapan uçmasıdır

Kuşlar çok ilginç ya:) aynı kafeste anlaşamıyor bunlar dışarı da öpüşüyor ama kafeste olmuyor bir arada neden acaba