Karadeniz Pet

Kuşlarım benden çok korkuyor

Öyle kesme değil uçabilecek seviyede ama çok yükseğe değil :) Oda kendisinin size alışmasını sağlıyor ve zamanla size alışınca kafasına göre takılıp uçuyor zaten canı yanmıyor
Tırnak kesme konusunda bile çok fena oluyorum😁

Tırnak kesme konusunda bile çok fena oluyorum😁
Şu kanadının uç kısımları oluyor ya o çok yükseğe uçmasını sağlıyor alışma döneminde sen onu kesersen zarar vermeden hayvan hem yükseğe uçup düşüp kendisine zarar vermiyor hemde sana katlanmak sorunda kalıp alışıyor bu yüzden de tatlış bir kuşun oluyor kanat zaten zamanla yeniden eski halini yeniden alıyor ve eski dostuna tekrardan kavuşmuş oluyorsun :D

Şu kanadının uç kısımları oluyor ya o çok yükseğe uçmasını sağlıyor alışma döneminde sen onu kesersen zarar vermeden hayvan hem yükseğe uçup düşüp kendisine zarar vermiyor hemde sana katlanmak sorunda kalıp alışıyor bu yüzden de tatlış bir kuşun oluyor kanat zaten zamanla yeniden eski halini yeniden alıyor ve eski dostuna tekrardan kavuşmuş oluyorsun :D
Tamam teşekkür ederim

Kanadını kesmenizi tavsiye etmiyorum. Zira uçmasını istemiyorsanız kuş sahiplenmek yerine uçamayan canlılar tercih edebilirsiniz .
Bir kuştan istediği gibi uçma özelliğini almak sizce ne kadar doğru bilmiyorum ancak ben doğru bulmadığım için söylemek istedim.

Kanat kesme gibi bir tavsiye vermenizi hayretler icinde okudum, asla hic bir kusun kanadi kesilmemelidir az veya cok lutfen insanlari yanlis yonlendirmeyin. Birisi sizin elinizin veya ayaginizin ucundan biraz kesmek istese hosunuza gider mi acaba.

Kuş beyinli diyorlar ya kuşlar hiç bir şeyi unutmuyorlar ben her seferinde başka şekilde kuşlarımı kafese alıyorum 🤣🤣🤣😅
Benim kuşta aynı 🤣 her gün farklı bir yol buluyor kafesten çıkmamak için 🤣 ama artık kafeste takla atıyor çıkmak için :D

Kanat kesme gibi bir tavsiye vermenizi hayretler icinde okudum, asla hic bir kusun kanadi kesilmemelidir az veya cok lutfen insanlari yanlis yonlendirmeyin. Birisi sizin elinizin veya ayaginizin ucundan biraz kesmek istese hosunuza gider mi acaba.
O kişiden kişiye değişir ben insanlardaki saç kesme olayı gibi görüyorum

Tamam pes ediyorum ben yaptım siz yapmayın arkadaşlar...
Sana göre saç kesmekse bana göre bu kuşun kanadını kesmek bir insanın bacağını kırmak gibi, senin bacağını kırsalar yürüemezsin o kuşda uçamaz, sence iyi bir his olabilirmi ? Senin için ne kadar yararlı olsada o kuş için aşırı zararlı. Uçmak ve çiftleşmek vb. onların hakkı.

Sana göre saç kesmekse bana göre bu kuşun kanadını kesmek bir insanın bacağını kırmak gibi, senin bacağını kırsalar yürüemezsin o kuşda uçamaz, sence iyi bir his olabilirmi ? Senin için ne kadar yararlı olsada o kuş için aşırı zararlı. Uçmak ve çiftleşmek vb. onların hakkı.
Tamam tamam ben sustum haklısın haklısın...