Karadeniz Pet

Kuşlarım Dumana Maruz Kaldılar Ne Yapmalıyım?

Omeronur

Meraklı Üye
Merhaba,

Kuşlarımın bulunduğu odada elektrikten kaynaklı ufak çaplı bir yangın oluştu, bu nedenle oda duman altı olmuş. Odaya girdiğimde bembeyazdı insan dursa nefes alamazdı yani. Hemen temiz bir ortama aldım ilk izlenim olarak hareketleri normal nefes alış verişlerinde bir sıkıntı yok ama kalıcı bir hasar oluşmuş mudur? Veteriner ile görüştüm hareketleri ve nefes alması normal ise sorun olmaz dedi ama bir de sizlere sormak istedim.

Kuşu uçurun nefes alıp vermesinde anormallik varsa yazın

Allah'a şükür normaller, etkilememişler. Zamanında müdahale etmişim sanırım, umarım bu korkuyu kimse yaşamaz...
Çok sevindim geçmiş olsun ama aklınızda bulunsun bir daha böyle bişey olduğunda kuşlara yoğurt suyu verin yoğurt sadece bizler için değil onlar için de faydalı

Çok sevindim geçmiş olsun ama aklınızda bulunsun bir daha böyle bişey olduğunda kuşlara yoğurt suyu verin yoğurt sadece bizler için değil onlar için de faydalı
vermeyin.laktoz kuşlar için zararlıdır.

vermeyin.laktoz kuşlar için zararlıdır.
Benim kuşlarım biz yemek yerken sürekli yoğurt da yerler internetten de araştırdım bu şekilde beslenen kuş dolu zehirlenmesinden iyidiir kuşun bu kadar katı olmanıza gerek yok kuşunuz için

Benim kuşlarım biz yemek yerken sürekli yoğurt da yerler internetten de araştırdım bu şekilde beslenen kuş dolu zehirlenmesinden iyidiir kuşun bu kadar katı olmanıza gerek yok kuşunuz için
ama doğru bir yöntem değil.mideye ve bağırsağa zarar veriyor.çoğunluğun aynı şeyi yapması doğru olduğunu göstermez.ömrünü kısaltıyorsunuz.

Elbette doğru olduğunu savunamam ama aciliyet durumunda yapılmasına da karşı çıkılmaz yoğurt suyu probiyotiktir zaten ayrıca bırakın zehirlenme durumunu vitamin takviyesi olarak veren tanıdıklarım da var yavrulara

Elbette doğru olduğunu savunamam ama aciliyet durumunda yapılmasına da karşı çıkılmaz yoğurt suyu probiyotiktir zaten ayrıca bırakın zehirlenme durumunu vitamin takviyesi olarak veren tanıdıklarım da var yavrulara
evet insanlarda probiyotik yanı var.ama kuşlarda daha beter yapıyor.kuşlar için üretilmiş probiyotikler var örneğin:

Teşekkür ederim. Probiyotik olarak probiacti bird kullanıyorum size de tavsiye ederim, yoğurt suyu kullanımı zararsız gibi gözükse de uzun vadede sıkıntı çıkarabilir

Geri