Karadeniz Pet

Kuşlarım eş tutmuyor ne yapabilirim?

_SosluMakarna_

Yeni Üye
Öncelikle vakit ayırıp cevap veren herkese teşekkür ederim.

Benim bir erkek kuşum vardı daha yavruyken almıştık. Çok iyi anlaşıyorduk ama bazen yalnız kaldığını düşünüp dişi bir kuş aldım. Dişi kuş çok hastaydı ve erkekten baya büyüktü ama çok iyi anlaştılar. 2 3 yıl kadar sonra dişi kuşumuz bayramda öldü ;(( Erkek kuşum hiç konuşmuyordu. Bende üzüldü herhalde diyip geçen hafta yeni bir kuş aldım. Kuşçu bana iyi anlasacaklarını söyledi. Erkek kuşumu yanım almıştım o seçti eşini ancak anlaşamadılar. Dişi kuş sürekli saldırıyor. Ödüm kopuyo kaşla göz arasında öldürücek diye. Lütfen acil cevap verir misiniz. Ayrı kafeslere koyucak imkanım yok. Belki işe yarar diye kızıştırıcı vs. Verdim ancak olmadı. Lütfen bir an önce cevap verin

Alışmaları birkaç gün sürer. Birkaç gün onları gözlemle yumuşama yoksa yeni kuşu değiştirmeni tavsiye ederim. Ama sen yine de moderatörlere danış kardeşim.

Alışmaları birkaç gün sürer. Birkaç gün onları gözlemle yumuşama yoksa yeni kuşu değiştirmeni tavsiye ederim. Ama sen yine de moderatörlere danış kardeşim.
Çarşamba günü 2 hafta olucak. Havuç vs verdim kızışmaları için. Şuan daha iyiler diyebilirim ama dişi hala pek yaklaştırmıyor kendine. Isırıp duruyor. Birde anlamadığım bir sekilde erkek kuşumun kanadına birşey oldu. Kuşçuya götürdüm hemen. Muhtemelen biryere çarpmıştır dedi. Ben birazda kız kuşun yaptığını düşünüyorum. Yorumunuz için teşekkürler :)

Ayrı kafeslere koysaydınız iyi olurdu. Alışmaları 7 günü bulabilir. Eğer hala birbirlerine alışmamış olurlarsa dişiyi değiştirirsiniz.
Pek değiştirme taraftarı değilim. Orada pek iyi koşullarda yaşamıyorlar ama eğer sonu kötüye giderse düşünücem. Maalesef ayrı kafeslere koyma imkanım yok. Daha büyük bir kafes istiyorum aslında ama kuşçumuz anlaştıktan sonra gel kafes al dedi. Koymaya çalışıçam. Yorumunuz için teşekkürler :)

Pek değiştirme taraftarı değilim. Orada pek iyi koşullarda yaşamıyorlar ama eğer sonu kötüye giderse düşünücem. Maalesef ayrı kafeslere koyma imkanım yok. Daha büyük bir kafes istiyorum aslında ama kuşçumuz anlaştıktan sonra gel kafes al dedi. Koymaya çalışıçam. Yorumunuz için teşekkürler :)
Rica ederim umarım eş tutarlar.

Geri