Karadeniz Pet

Kuşlarım hakkında bilgi

• Konbuyu başlatan oguzhan59
  • Başlangıç tarihi
O

oguzhan59

Guest
Sa arkadaşlar abilerim ablalarım kuşlarım için bana genel bir bilgi verebilirmisiniz
3d062dc7f364a0fd868a956ce5a82bb1.jpg
2be89a6995c4b74aaf5fbb013a80c892.jpg
ce02841884865ce81d0667b0c3260c7f.jpg
kuslarım bunlar şimdiden teşekkür ederim.

Aleykum selam.
Öncelikle maşaAllah diyelim.
Sarı olan : erkek
Yeşil olan: dişi
Irkları: yerli
Yaşaları: fotolar beni yanıltmıyorsa erkek biraz daha büyük olmakla birlikte 1 yaş civarındalar.

Erkek olan kızışmış. Çiftleşmeye hazır . Dişi olansa çiftleşmeye henüz hazır gibi durmuyor. Mama ve vitamin takviyesi yapabilir, kızıştırmak için de Nijer tohumu ile destekleyenilirsiniz.
Temizliklerinedikkat edip, iyi bakarsanız güzel yavrular alırısınız. Spangle veya parçalıyavru verebilirler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çok teşekür ederim mama ve vitamin takviyesi ni nasıl yapcam bide nijeri her kuşçular satıyormu ?

Sularına vitamin koyabilirsiniz.Tanıdığınız bir Kuşçu'ndan veya petshop lardan alabilirsiniz.. 2-3 günde bir sularına katmak kaydı ile kullanabilirsiniz. . Böylece sularını da tazelemiş olursunuz. Bu arada sularını mümkünse hazır su Kullanmanızı öneririm.
Nijer tohumunu (kızıştırıcı da diyebilirsiniz)Kuşçudan veya petshop lardan alabilirsiniz. Ancak mümkünse tanıdığımız güvendiğiniz yerlerden almaya çalışın. Para kazanmak Uğruna alavere dalavere yapan bir sürü petshop var . Fırsatçılara dikkat .

Mama için de sitede veya internette bir çok örnek bulabilirsiniz. Kendinizin de kolayca yapabileceğiniz kuşlarınızın da çok seveceği mamal tarifleri var.. Bu mamalar kuşlarınızın Hem gelişimlerine faydası olur hemde ek takviye olur. Ilave olarak dal darısı verebilirsiniz. Muhabbet kuşları dal darısını çok severler. Artı olarak yağ biberi verebilirsiniz. Yağ biberi hem sağlıklıdır , hemde kuşlarınızı ishal gibi bağırsak enfeksiyonlarından korumaya yardımcı olur.

Mamalarını ve takviyeleri düzenli vermenizi öneririm. 1 kere verip 2 hafta vermezlik yapmayın. Rutin Aralıklarla vermeye çalışın.
Biraz uzun bi cevap oldu ama umarım faydasını görürsünüz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
erkek kızışmış dişi kızışmamış yuvalığa girmesi çiftleşme belirtisi

Yağ biberi nedir ilk defa duydum emre bey

ben ballı kraker aldım ama kuşlarım yemiyo onun yerine yemliklerine yem koyup biraz bal atsam olurmu ?