Karadeniz Pet

Kuşlarım hiç çiftleşmiyor sebebi nedir?

Atakan Atmaca

Paylaşımcı Üye
2 Aylıktan itibaren aynı kafesten alınma çiftim var. Yaklaşık 1.5-2 yaşındalar. Yanlış hatırlamıyorsam 6-7 aydır kafelerinde yuvalık duruyor. Girip çıkmaktan başka yaptıkları bir şey yok. Dişi bir ara yuvanın içinde çok vakit geçiriyordu fakat artık sadece giriyor, 2-3 dakika geçiriyor erkek de yuvalığın tüneğine konup yuvalığı gagalıyor ve çıkıyorlar. Sadece 1-2 defa dişi kuşun erkeğe kuyruk kaldırdığını gördüm. Düzenli olarak nijer tohumu, yulaf vs takviyesi yapıyorum fakat olmuyor neden acaba?

Neden saymaya kalksam 100 lerce neden olabilir. Tavsiyem kuşları degistirmeniz bu zamana kadar yapmayan kuştan hayir gelmez. Yada yerlerini değiştirmeyi yüksek bi yere koymayi deneyin

Neden saymaya kalksam 100 lerce neden olabilir. Tavsiyem kuşları degistirmeniz bu zamana kadar yapmayan kuştan hayir gelmez. Yada yerlerini değiştirmeyi yüksek bi yere koymayi deneyin

Kuşları yavruluktan itibaren aldığım için değiştirmeye kıyamıyorum. Yerleri şuan oda kapısının yanında ve komidinin üstünde. Komidin o kadar yüksek değil, boyum 1.85, komidinin yüksekliği benim diz kapağıma denk geliyor. Başka ne önerirsiniz?