Karadeniz Pet

Kuşlar çıldırdı, bir tanesi öldü

alidiyebiri

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar, çok acayip bı durumla karşılaştım . Düşüncelerinizi almak isterim .

3 çift birde tek muhabbetlerim var . 2 çift ayrı ayrı bölmeli kafeste , bir çift ayrı tel kafeste .

Kuşlarda iki gündür aşırı bir hareketlilik , aşırı bir ötme vardı. Ben odalarında olsam da olmasam da hiç durmuyor acayip gürültülü ötüyor kafes içinde çırpınıyorlardı. Yemleri suları aynı oda da değişen birşey yok . Bakım konusunda hiçbir eksikleri yok. Aşırı bakım kızıştırma durumu da yok. Odalarına Benden başka giren rahatsız eden de yok kuşlar bana da alışıklar saldığımda falan üzerime gelir konarlar.

Bu sabah tel kafesteki çiftin erkeğini kafes tabanında ölü buldum. İki tanede yavruları var yuvalıkta 27 ve 25 günlükler. Dişi yuvalikta bekliyor yavrulara bakıyor ama ben olayı çözemedim . Kuş kesinlikle hasta değildi eminim. Öldükten sonrada odadaki hareketlilik bitti. Bütün kuşlar sakin sessiz durdu tüm gün .

Sorun neydi neden böyle oldu kuş neden öldü tüm gün kafamda bunlar döndü durdu. Fikri olan , tavsiyesi olan varsa şimdiden teşekkür ederim.

Dişi kuş erkeğin ölümünün ikinci gününden beridir yavrulara bakmıyor , elle besledim bugüne kadar . Kendi de yem pek yemiyor . Yuvalikta yavrularla beraber 3ü de kabarıp duruyorlar . Yavrularla beraber anneyi de besliyorum artık . Ne zaman baksam hepsinin kursagi boş . Ne yapılabilir ?

yavruları şırınga ile besleyebilirsiniz. diğer olay için tecrübeli isimlerin yorumları öenmli olacaktır, başınız sağolsun