Karadeniz Pet

Kuşlara yem fikirleriniz

Görkem kısaoğlu

Yeni Üye
Öncelikle herkeze merhaba , iyi forumlar.
Bu hobide acemi sayılırım bu gün bir çift jumbo muhabbet kuşu sahiplenicem.
Petshopun tavsiyesi üzerine 2 kilo Versele Lega marka 2 kiloda normal açık renkli , galiba beyaz darı aldım (Beyaz darınında için de farklı renk yem var) aldım. Sorularım şunlar ;
1. Bunları karıştırıp veriyim mi eksisi artısı olurmu ?
2. 1 Kg yem, bir çift kuşa ne kadar süre gider ?
Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Versele laga yı nasıl buldunuz. Muhtemelen son kullanma tarihi geçmiştir. Hiç baktınız mı?

Petshop kapalı bir kutudan poşetledi .Ambalajı yok kontrol edemiyorum fakat güvendiğim bi yer.

Bugün bunun muhabbeti geçti. Muhtemelen 2 yıldır, belki de daha uzun süredir ülkeye girişi yok

Aynen o konuyu ben acmistim. Versele Laga yem harika fakat onun yiyen kus.baska yeme geçerken zorlanıyor. Şuan icin en taze yemi Vitakraft da buldum... Yem seçen kuşunuz varsa tavsiyemdir.

vitakraft ballı olduğu için bakteriler çok hızlı ürüyor. ben bi kere almıştım kurtlandı yemlikte. içinde renkli galeta olmayan yem öneriniz var mı ? keşke versele laga olsa

Garden Mix Muhabbet Kuş Yemi 500 gr
ben bunu kullanıyorum guzel

Vitacraft'ın çabuk bozulduğu efsanesi nereden çıktı anlamadım. Temmuz - Ağustos sıcağında, neredeyse iki ay, Güney cephede pencere önünde unuttuğum cam kavanoz içindeki yem bozulmadı. Zaten bal, bozulmayan tek gıda maddesidir.

ben de geçtiğimiz hafta versele laga cuval yem temin ettim. bir kaç kişiyle beraber. son kullanma tarihi gecmemişti ama rutubet kokuyordu. kesin bozulmus diyebilir miyiz. aksi halde tümünü atacagım cunku. kusura bakmayın konunuza boyle soruyla dahil oldugum için.

Yemin kurtlanması saklanma koşuluyla alakalı sanırım. Bende kullandım fakat hiç kurtlanmadı.

Bozulmadıysa bile bozulmak üzeredir. Besinlerin bozulmasına neden olan şey nemdir. Nemden tamamen arındırılmış ve kuru tutulan besinler bozulmaz.

Geri