Karadeniz Pet

Kuşlarda pire olurmu?

erenkv

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar, 2 haftadır hızlı hızlı zıplayan birşeyler görüyorum sanırım pire çünkü eve gelen misafir önüne birşey düşmüş ve çıt etmiş. Evden biride dün ayağımı birşey ısırdı diyor. 3 çift muhabbet(2 tanesi yavrulu) ve 2 sultan papağanı var. Kuşlardan pire olmuş olabilirmi veya kuşlarda pire olurmu?

Merhaba arkadaşlar, 2 haftadır hızlı hızlı zıplayan birşeyler görüyorum sanırım pire çünkü eve gelen misafir önüne birşey düşmüş ve çıt etmiş. Evden biride dün ayağımı birşey ısırdı diyor. 3 çift muhabbet(2 tanesi yavrulu) ve 2 sultan papağanı var. Kuşlardan pire olmuş olabilirmi veya kuşlarda pire olurmu?
Pire olabiliyorlar, banyo felan ettirin geçer sprey ullanmayın ama çok kaşınıyorlarsa bir damla vardı unuttum @yao ako @Recai SULAMİS baksın

Kuşlardaki bit insana geçse bile yaşayamaz. Kafes tabanına a 4 veya kağıt havlu koyun siyah minik minik döküntüler var ise veterinerde vilmectin ense damlası yaptırın olsun olmasın önlem amaçlı da yaptırabilirsiniz.Kuşlarda aşırı tüy bakımı ,geceleyin kafeste yer değişikliği yapıyorlarsa muhtemelen bit olabilir.

Kuşlardaki bit insana geçse bile yaşayamaz. Kafes tabanına a 4 veya kağıt havlu koyun siyah minik minik döküntüler var ise veterinerde vilmectin ense damlası yaptırın olsun olmasın önlem amaçlı da yaptırabilirsiniz.Kuşlarda aşırı tüy bakımı ,geceleyin kafeste yer değişikliği yapıyorlarsa muhtemelen bit olabilir.
Kuluçkadan çıkmadığı için net çekemedim. Kafasında işaretlediğim yerde siyah bir nokta var daha önce farketmemiştim pire olabilirmi?

Ekli dosyalar

• IMG_20210417_124144.jpg
    IMG_20210417_124144.jpg
    369.2 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_20210417_124219.jpg
    IMG_20210417_124219.jpg
    298.2 KB · Görüntüleme: 26
Az önce bidaha baktım o siyah nokta yok yermi değiştirmiş pire acaba

Başındaki siyah noktalar tüy tüpçükleri de olabilir. Genellikle bit için kuşun kanat altına bakarlar .İçiniz rahat etmesi için kontrol amaçlı da olabilir dediğim damlayı alın .Kuş bitleri geceleyin aktifleşir kuş huzursuz olur sürekli yer değiştirir kafes içinde

Kuş kumu vardı bide içine kendisi daldarıları taşımış. Birde Petshoptan bu spreyi almıştık ise yararmı?
Sprey kullanmayın çok zararlı vilmectin diye bir ilaç vardı sanırım pire için ensesine damlatılıyordu galiba.

Kuş kumu vardı bide içine kendisi daldarıları taşımış. Birde Petshoptan bu spreyi almıştık ise yararmı?
Sprey kesinlikle kullanmayınız ! Sprey kuşlar için çok zararlı solunum problemleri oluşabilir sitemizdeki bir çok arkadaşımız önermiyor!

Kuluçkadaki kuşlarda bit sorunu oluyor diye biliyorum ,bit tozları yuvalıkta mısır granülü gibi şeylerle karıştırırsanız bir miktar iyi olur

Geri