Karadeniz Pet

Kuşlarim birbirine uyumlumu?

Mavis18

Yeni Üye
Arkadaşlar elimde 2 erkek 2 dişi muhabbet kuşum var.Mavi hariç diğerleri dişarda gelmişti. Maviyi kendim aldim şuanda 5 6 aylik fln.Beyaz dişiye göre biraz küçük gözüküyor. YEŞİL olan çift nasil yaş olarak uyumlumu sizce. YEŞİL dişi dün geldi attim erkeğin yanina çok hirçin yaklaştirmiyor yanina.Yeşil erkek çok hareketli beyazla çok güzel anlaşiyorlardi çok kizgin olduğu için yeşille atmayi denedim biraz bekletmelimiyim sizce iki yeşili?
IMG_20190807_232050.jpg
IMG_20190807_232013.jpg
IMG_20190807_232125.jpg
IMG_20190807_232217.jpg

Yaş olarak uygunlarmi acaba kuşlar birbirleriyle hiç ilgilenmiyorlar da?
Yaş, ırk ve renk olarak uygun olsalar da her kuş birbirine ilgi duymayabiliyor. İyice kızıştıklarından emin olduktan sonra gözlemlemeniz lazım.

Yaş, ırk ve renk olarak uygun olsalar da her kuş birbirine ilgi duymayabiliyor. İyice kızıştıklarından emin olduktan sonra gözlemlemeniz lazım.
Şimdilik düzenli periyotlarda beslenmeleri ne dikkat etmem yeterli olurmu ozaman dişiler biraz agresif yem fln yedirmiyorlar takip ediyorum.Ortama alişmalari fln biraz zaman alacak anlaşilan zamanla birbirlerine ilgi duyarlar belki

Şimdilik düzenli periyotlarda beslenmeleri ne dikkat etmem yeterli olurmu ozaman dişiler biraz agresif yem fln yedirmiyorlar takip ediyorum.Ortama alişmalari fln biraz zaman alacak anlaşilan zamanla birbirlerine ilgi duyarlar belki
Yeminizde ki nijer tohumunu arttırarak, yumurta maması takviyesi yaparak kızışma sürecini hızlandırabilirsiniz. Kafesinizden kalamar kemiğini eksik etmeyin, dişi kuş kuluçka hazırlığına girecekse bol bol tüketecektir gözlemleyin.

Yeminizde ki nijer tohumunu arttırarak, yumurta maması takviyesi yaparak kızışma sürecini hızlandırabilirsiniz. Kafesinizden kalamar kemiğini eksik etmeyin, dişi kuş kuluçka hazırlığına girecekse bol bol tüketecektir gözlemleyin.
Tmm hocam sağolun değerli bilgileriniz için.