Karadeniz Pet

Kuşu ele alıştırmak isteyenler için

Egitimdeki en önemli şey aldiniz kuşu iyi secmeniz ben alali 4 gun oldu simdiden elime geliyo kafama konuyo elimden tırmanmaya bir basliyo omzuma çıkıyo boynunu kaşıyorum gobegini seviyorum hiç kaçmiyor kuş kafeste durmak istemiyo kafesi açmamla öyle bir seviniyoki çıkar çıkmaz omzuma geliyo daha 50 gunluk erkek .) yani aldiniz kuşu iyi seçin hareketli yerinde durmayan kuşlari seçin inanin kuştan kuşa çok fark var...

ilk geldinde öyle olur benimki ilk getirdimde salincaktan hiç inmedi yemek yemedi ertesi gunu alisti ama bana kafeste durmuyo taklalar atiyo sag sola kosuyo kanat cirpiyo illa çıkar diye neler yapio bende meyve yedirmeye alistirdim elimden önce meyvesini yiyo sonra kafesin kapiisni açiyorum çıkarken ilk bana gelmezse eger kafese atiyodum 10dk sonra tekrar açtımda kafesi direk bana geliyodu yalakalini yapiyodu .)

Kesinlikle :) Her insan aynı olmadığı gibi her kuşta aynı olmuyor. Fakat biraz erken salmışsınız. İleride içeriye sokmakta daha büyük sorunlar yaşamanız muhtemel.

bendeki bugn geldi yerinde sabit sağa sola bakınıyor ürkek duruyor.

Kendi haline bırakın. Ortama alışması gerekiyor. Alışmadıkça hem sesleri çıkmaz hemde durgun olurlar.

aslında aldığımız yer çok güvendiğimiz bir abimiz, epey hareketliydi kafesin içinde.
Özellikle bu forumu okudukça farkediyorum nelere dikkat edilmesi gerektiğini.
Gidip tek başıma almaya kalksaydım hiç dikkat etmezdim kafesteki diğer muhabbetlerin durumuna vs vs,

henüz erken olduğunu hissediyorum tamamen alışması için galiba :/

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:08 -->-> Daha önceki mesaj 09:06 --

bir de böyle denesem aslında
gerçi ne zaman Taner hocadan gizli bişey yapsam ponçik efendi bana küsüyor ya bir deneyeyim bakayım şartlı eğitim gibi yani söylediğiniz şey :)

Bu şekilde alıştıranlarda forumda mevcut. Denemekten zarar gelmez :)

Aynen simdiden başım belada 12 13 saat dışarda kafese girmiyo .)

Taner hocam merhaba .)

bir sorunumuz var galiba :/

ponçik epey alıştı fakat dışarı çıktığında salondaki arakorya ev çamı' nın üzerine konuyor, sanırım kendini orda çok iyi hissediyor dallarına konup çamın yapraklarını didikliyor, kendine tünek yapıyor galiba :)

acaba bu ona zarar verir mi? bildiğim ve araştırdığım kadarıyla zehirli bitki türlerinden değil fakat bazen kurumuş yaprakları oluyor. Ve ponçik de sanki çiğdem yermiş gibi onları sıyırıp aşağı atıyor bir nevi temizlik gibi :)

kuru yaprakları içi,n iyi ama taze ibrelere de geçti :)

ne yapabilirim bir öneriniz var mıdır engellemek için?

bu ona zarar verir mi? yediğinden emin değilim sanırım koparıp aşağı atıyor. Ayaklarına zarar verir mi bir de?

çiçeğin yerini değiştiremiyorum çünkü yerini sevdi camdan gelen ışık falan.

ponçiğin gagasının içi de da onları kemirmekten yeşile dönmek üzere :/

oQqVRR.jpg

8nWzyW.jpg

bitki burda:
qqQvzq.jpg

Son düzenleme:
Taner hocam merhaba .)

bir sorunumuz var galiba :/

ponçik epey alıştı fakat dışarı çıktığında salondaki arakorya ev çamı' nın üzerine konuyor, sanırım kendini orda çok iyi hissediyor dallarına konup çamın yapraklarını didikliyor, kendine tünek yapıyor galiba :)

acaba bu ona zarar verir mi? bildiğim ve araştırdığım kadarıyla zehirli bitki türlerinden değil fakat bazen kurumuş yaprakları oluyor. Ve ponçik de sanki çiğdem yermiş gibi onları sıyırıp aşağı atıyor bir nevi temizlik gibi :)

kuru yaprakları içi,n iyi ama taze ibrelere de geçti :)

ne yapabilirim bir öneriniz var mıdır engellemek için?

bu ona zarar verir mi? yediğinden emin değilim sanırım koparıp aşağı atıyor. Ayaklarına zarar verir mi bir de?

çiçeğin yerini değiştiremiyorum çünkü yerini sevdi camdan gelen ışık falan.

ponçiğin gagasının içi de da onları kemirmekten yeşile dönmek üzere :/

oQqVRR.jpg

8nWzyW.jpg

bitki burda:
qqQvzq.jpg

Merhabalar :) bir sorun olacağını zannetmiyorum. Ana vatanları olan Avustralya'da gün boyunca birçok bitki yiyorlar. Eğer yemesini istemiyorsanız bitkinin yerini birkaç günlüğüne değiştirin. Bulunduğu odada en sevdiği bir diğer yere alışmasını sağlayan. Oraya oyuncak tarzı şeyler veya yeminden - diğer yediklerinden koymayı deneyin. Kısa bir süre sonra favori yeri orası olacaktır :)

Geri