Karadeniz Pet

kuşum çoğu şeyden korkuyor ne yapmalıyım

Storm

Yeni Üye
Kuşum daha tam 1 yaşında değil alalı yarım yıl oldu. ama hiçbir sebze yediremiyorum hepsinden korkuyor. kafese koyup alıştırayım diyorum kafesi küçük olduğu için rahatça dolaşması için hep dışarıda bıraktığımdan kafes içine sadece yeme ihtiyacı için giriyor nasıl sebze meyve gibi şeyleri yemeye alıştırabilirim? bir de yaz ayında olduğumuz için serinlesin diye banyo yaptırmayı alıştırmak istiyorum ama ondanda korkuyor ve kafes küçük olduğu için çok büyük bir şey sokamam yardımcı olursanız severim.

Aynı durum bende de var 8 aydır hiç banyo yapmadı hiç bir şeyi de yemez. Her şeyden korkar. Geçen tekrar deniyim dedim geniş şeffaf bi kaba az bi şey su ve marul koydum elimle sürekli suya vurdum arada ona sıçrattım serinlediğini farketti ve girmek istedi çok yeltendi ama bir türlü cesaret edemedi en son kabı kafesin üstüne koydum ve uzaktan izledim girdi yıkandı ve marul da yedi. Baya zaman harcadım ama cesaret etmesi için elimle çok kez kabın kenarına koydum ve bunları yaparken aşıırı yavaş hareket edin.

Elimde yabancı bir şeyle geldiğim anda direkt kaçmaya başlıyor. Elimle tutup yediremiyorum da rahatsızlığa gelemiyor çırpınmaya başlıyor. Yendiğini göstermeye çalışıyorum ama gene bildiğini okuyor.

Çok küçük parçalar halinde ve yavaşça koyarsanız korkmaz uçup gitse de yeniden alın kafese koyun illa ki pes eder