Karadeniz Pet

Kuşum çok bağırıyor

omeryg

Yeni Üye
Kuş bizimle beraber artık 3 haftasını doldurdu. Omuza çok rahat geliyor parmağa da neredeyse evcil oldu diyebilirim sadece iştahı tam olarak açılmadı. Ama beni endişelendiren konu ise kuş çok fazla bağırıyor bağırma dediğim de cırtlak bir ses çığlık atar gibi kuşun ilgisiz kalması da imkansız kafesine sadece yemek ve uyumak için sokuyoruz akşama kadar ya omuz da ya da dışardaki tüneğinde kuşumun bir sorunu mu var yoksa bu normal birşey mi

Dışarıda kuş sesi duyuyorsa onlara yerini belli etmek için ötüyor olabilir.

Videosunu çekecektim fakat bağırmayacağı tuttu bir anda bende şöyle bir video buldum
. 01:15 deki korku sesi olarak geçiyor çıkardığı ses birebir aynı ama ortada kuşu korkutucak bir durum yok garip olan bu

Kafesinde oyuncak varmı belki oyuncaktan hişlanmamıştır
Kafesinde oyuncak yok ve çoğu zaman aynı oda da kaldığı için korkucağı birşey de yok. Sanırım kimse böyle bir sorunla karşılaşmamış kuş yeni sayılır biraz daha zaman tanıyacağım ona

Selamlar,
Dediğiniz sesi rahatsız oldukları veya bir şey istedikleri zamanlar çıkarabiliyorlar ama bazen hiçbir şey yokken de öyle bağırabiliyorlar. Kendi kuşumdan biliyorum, bazı günler kafeste fazla duruyor saati geçince çıkmak için böyle bağırıyor. Bazen de eşiyle anlamsız birbirlerine böyle bağırabiliyorlar. Sizin kuşunuzun bağırma sebebi rahatsız olduğu veya istediği bir şey ise gözlemleyerek bunu çözebilirsiniz. Ama keyfi için öyle bağırıyorsa buna yapacak bir şey yok maalesef :). Belki bir oyuncak alarak ilgisini dağıtabilirsiniz. Tek bakıyorsanız da eş almanızı öneririm.

Selamlar,
Dediğiniz sesi rahatsız oldukları veya bir şey istedikleri zamanlar çıkarabiliyorlar ama bazen hiçbir şey yokken de öyle bağırabiliyorlar. Kendi kuşumdan biliyorum, bazı günler kafeste fazla duruyor saati geçince çıkmak için böyle bağırıyor. Bazen de eşiyle anlamsız birbirlerine böyle bağırabiliyorlar. Sizin kuşunuzun bağırma sebebi rahatsız olduğu veya istediği bir şey ise gözlemleyerek bunu çözebilirsiniz. Ama keyfi için öyle bağırıyorsa buna yapacak bir şey yok maalesef :). Belki bir oyuncak alarak ilgisini dağıtabilirsiniz. Tek bakıyorsanız da eş almanızı öneririm.
Cevabınız için teşekkür ler en iyisi oyuncak almak sanırım ve az önce kuşumun dişi olduğunu da öğrendim sanırım huysuzluğu oradan geliyor

Cevabınız için teşekkür ler en iyisi oyuncak almak sanırım ve az önce kuşumun dişi olduğunu da öğrendim sanırım huysuzluğu oradan geliyor
Aslında erkek kuşlar daha fazla ötüp, bağırabiliyor. Benim dişi çok nadir öter ve bağırır ama bağırınca da ortalığı birbirine katıyor, sesi çok şiddetli. Kendi tecrübelerime göre dişiler daha çok ilgi istiyor, erkek kuşuma göre daha çok elimle oynamayı ve avucumun içine girmeyi falan seviyor. İlgisini dağıtacak oyunlar vs. öğretebilirsiniz. Ben paketli küçük şekerleri yere atmayı öğrettim mesela, diziyorum 4-5 tane alıp alıp atıyor aşağı onlarla ilgileniyor.

Sürekli dışarıda tuttuğunuz icin çıkmak istiyor dışarı çıkarma olayını günde 2 kere aynı saatlerde yapın böyle böyle kafese alışır
Ben direkt olarak kafeste beslemek istemiyorum bizim ilk kuşumuz vardı sürekli olarak dışarıda omuz da takılıyodu yemek yerken televizyon izlerken sürekli yanımızdaydı ve kendini sevdiriyordu. Bu kuşu da o şekilde alıştırmak istiyorum

Aslında erkek kuşlar daha fazla ötüp, bağırabiliyor. Benim dişi çok nadir öter ve bağırır ama bağırınca da ortalığı birbirine katıyor, sesi çok şiddetli. Kendi tecrübelerime göre dişiler daha çok ilgi istiyor, erkek kuşuma göre daha çok elimle oynamayı ve avucumun içine girmeyi falan seviyor. İlgisini dağıtacak oyunlar vs. öğretebilirsiniz. Ben paketli küçük şekerleri yere atmayı öğrettim mesela, diziyorum 4-5 tane alıp alıp atıyor aşağı onlarla ilgileniyor.
İnşallah hocam bu kuşu da eğitmek istiyorum ilk kuşumuz bu yazdıklarınızı neredeyse 2 3 haftada öğrenmişti ama şuanki kuş karakter olarak biraz sıkıntılı umarım aynı şeyleri öğrenebilir. Şuanda omuzumu ve parmağımı çok iyi şekilde tanıyor uzaktan bile omuz a konabiliyor ama kendini hiçbir şekilde sevdirtmiyor ve el hareketlerimizden bile korkuyor

İnşallah hocam bu kuşu da eğitmek istiyorum ilk kuşumuz bu yazdıklarınızı neredeyse 2 3 haftada öğrenmişti ama şuanki kuş karakter olarak biraz sıkıntılı umarım aynı şeyleri öğrenebilir. Şuanda omuzumu ve parmağımı çok iyi şekilde tanıyor uzaktan bile omuz a konabiliyor ama kendini hiçbir şekilde sevdirtmiyor ve el hareketlerimizden bile korkuyor
O biraz karakter meselesi. Benim erkek kuşum her türlü oyunu yapar bana fakat kendine dokundurmayı sevmez mesela. Ama dişi kuşum kendiliğinden sevdirmeye alıştı. Ama iyi bir eğitimle her şey mümkün.