Karadeniz Pet

Kuşum çok halsiz duruyor kabarıyor

Kesici34

Yeni Üye
Kuşum çok halsiz duruyor kabarıyor uyuyor arada Bi kendine geliyor ama genel olarak kafası arkada uyuyor kafes herseyi tertemiz ve kaşınıyor

1573420050001814429574221832904.jpg
boyle duruyor hep

Tüylerini kabartarak mı duruyor.
Dişkisinin resmini eklermisinz

Dışkısı siyah benimde kuşum böyle oldu günde bir kere ağzından bir damla damlattım taze sebze vedin marul felan (marul fazla vermeyin ishal yapar)düzelir bir şeyi yok gibi

Birde arada bi poposuna bakın çunku poposuna yapisabilir siyah diaki yapisirsa islak mendille alin ve poposunun etrafina çok az zeytinyag sürün

Çok kaşınıyor parazit olabilir mi sirkeli suyla yıkasam

A
Çok kaşınıyor parazit olabilir mi sirkeli suyla yıkasam
Öglen sirkeli suyla yikayın eyer kendi yıkanirsa ellemyin yıkanmassa suyun uzerine bir iki yaprak marul serpin gene girmesse elinize alim gozune burnuna gelmeye sekilde yikayin. Yikadikdan sonra ceyramda kalmasin direk hasta olur.

A

Öglen sirkeli suyla yikayın eyer kendi yıkanirsa ellemyin yıkanmassa suyun uzerine bir iki yaprak marul serpin gene girmesse elinize alim gozune burnuna gelmeye sekilde yikayin. Yikadikdan sonra ceyramda kalmasin direk hasta olur.
Petek yanıyor onun için onun başında duruyor şimdi yıkasam olurmu kendi girmiyor zaten Bi kere denedim kaçıyor sıcak suyla lavaboyi kapatıp yıkarım ne kadar sirke koymam gerekli

Petek yanıyor onun için onun başında duruyor şimdi yıkasam olurmu kendi girmiyor zaten Bi kere denedim kaçıyor sıcak suyla lavaboyi kapatıp yıkarım ne kadar sirke koymam gerekli
Suyu ılık yapın sirkeyide göz karari atin kanat alti ni ve kafasinin oldugu yere dikkali yikayin peteğede çok yanaştırmayin.

Bu aylarda yikamanizi tavsiye etmem kendi kusumdan biliyorum cabuk hastalanabilirler sanki diskilar normal gibi. Biti siz göremezsiniz tahta tünek varsa demirin birlestigi yerde belki bir ihtimal görme imkaniniz var, sirkeli suyla kafesi dezenfekte edin ama elma sirkesi olacak. Tüy dökmesi varsa ondan da olabilir halsizliği. @Hayvansever03 hocam bakar misiniz sizde

Ayrica petek yaninda durmasin kus arada mesafe olsun kuşlar cok soğuk olmadığı sürece üşümezler. Ev sıcaklığı iyiyse gerekli değil

Bu aylarda yikamanizi tavsiye etmem kendi kusumdan biliyorum cabuk hastalanabilirler sanki diskilar normal gibi. Biti siz göremezsiniz tahta tünek varsa demirin birlestigi yerde belki bir ihtimal görme imkaniniz var, sirkeli suyla kafesi dezenfekte edin ama elma sirkesi olacak. Tüy dökmesi varsa ondan da olabilir halsizliği. @Hayvansever03 hocam bakar misiniz sizde
Şimdi ufak Bi tasa biraz elma sirkesi koydum kanat altlarini boynunu falan parmağımla siler gibi yıkadım sıkıntı olmaz inşallah

Ekli dosyalar

• 15734232335732531454633270899410.jpg
    15734232335732531454633270899410.jpg
    5.2 MB · Görüntüleme: 32
Tüy dökerken yem yememe olasılığı varmi bi arkadaş içi kurumuş bunun yem yememiş dedi

Şimdi ufak Bi tasa biraz elma sirkesi koydum kanat altlarini boynunu falan parmağımla siler gibi yıkadım sıkıntı olmaz inşallah
Bu saatte yikamanizin doğru olduğunu düşünmüyorum bence bir havlu veya tülbent yardimiyla kurutun ki hasta olmasın. Tüyleri dökülüyor mu?

Tahta tünek kullanmaniz daha sağlıklı olacaktır. Dal dariyi elinize dökup yedirmeyi deneyin agzina doğru getirin ac kalmaması gerekli ve kac saattir yemiyor

Geri