Karadeniz Pet

Berat42

Yeni Üye
Genel Tanım:
Herkese hayırlı günler. 4-5 aylık kuşum ortalama 1.5 gündür iştahı kapalı ve ortalamanın üstünde bir halsizlik durumu var. Nefes alırken sürekli "pıt pıt pıt" diye ses çıkarıyor. Kuşçu bi arkadaşa götürdüm kuruma olmadığını, soguk algınlıgına yakalanmış olabileceğini ve ateşi olduğunu söyledi. Bana resmini koyacağım ilaçtan verebileceğimi ve sürecin 2-3 gün içerisinde ne tarafa doğru yöneleceğini beklememiz gerektiğini söyledi.

Dışkı Durumu:

Kuş iştahsız olduğu için dolayısıyla dışkıda yapmıyor. En son yaptıği dıskı sıcak ve sıvı bir şekilde elime geldi.

Anlayamadığımız hareketleri:

Kuş 5 10 dakikada bir kanatlarını açıyor ve ordan oraya acı çekermiş gibi takla atıyor. Elimi yanına götürdüğümde çok sert şekilde ıssırıyor ve sürekli kafasını kaşıyor. Kuşcu arkadaş bu hareketlerine bir sebep veremedi. Bu hareketlerin sebebi nedir?
Lütfen yardımcı olun. Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• IMG-20210804-WA0009.jpeg
    IMG-20210804-WA0009.jpeg
    413.9 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG-20210804-WA0007.jpeg
    IMG-20210804-WA0007.jpeg
    568.9 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG-20210804-WA0005.jpeg
    IMG-20210804-WA0005.jpeg
    460.3 KB · Görüntüleme: 16
Kuşçular pek anlamaz veterinere götür. İştahsızlık, halsizlik ve yem yememenin sonucu acı olabilir. En doğru teşhisi onlar yapsınlar.

Genel Tanım:
Herkese hayırlı günler. 4-5 aylık kuşum ortalama 1.5 gündür iştahı kapalı ve ortalamanın üstünde bir halsizlik durumu var. Nefes alırken sürekli "pıt pıt pıt" diye ses çıkarıyor. Kuşçu bi arkadaşa götürdüm kuruma olmadığını, soguk algınlıgına yakalanmış olabileceğini ve ateşi olduğunu söyledi. Bana resmini koyacağım ilaçtan verebileceğimi ve sürecin 2-3 gün içerisinde ne tarafa doğru yöneleceğini beklememiz gerektiğini söyledi.

Dışkı Durumu:

Kuş iştahsız olduğu için dolayısıyla dışkıda yapmıyor. En son yaptıği dıskı sıcak ve sıvı bir şekilde elime geldi.

Anlayamadığımız hareketleri:

Kuş 5 10 dakikada bir kanatlarını açıyor ve ordan oraya acı çekermiş gibi takla atıyor. Elimi yanına götürdüğümde çok sert şekilde ıssırıyor ve sürekli kafasını kaşıyor. Kuşcu arkadaş bu hareketlerine bir sebep veremedi. Bu hareketlerin sebebi nedir?
Lütfen yardımcı olun. Şimdiden teşekkürler.
Solunum sorunu var diyip sindirim sistemi için takviye vermiş olması bile bilgisiz olduğunu açık şekilde göstermekte....

Kuşun durumunu videoya kaydedip paylaşırsanız sağlıklı yorum yapabiliriz.

Kuşunuz dışkı yapıyor mu? Daha dün bir arkadaş bu yüzden kuşunu kaybetti. Dışkı yapıyorsa fotoğrafını ekler misiniz dışkının? Yapmıyorsa poposunu kontrol eder misiniz dışkı yapışmış mı

Geri