Karadeniz Pet

Kuşum çok hapşuruyor ve hapşururken su çıkıyor ne yapmam lazım

PofuduğunBabası

Meraklı Üye
Kuşum çok hapşuruyor ve hapşururken su çıkıyor ne yapmam lazım

Geçmiş olsun. Üşüten kuşlarda genelde sümüklü hapşurma oluyor. İlk işlem olarak oda sıcaklığını sabitleyip, vitamin takviyesi yapmak gerekli. Kabarma durumu gözlemliyor musunuz?

Dışkı fotoğrafını atar mısınız? Günde kaç kere hapşuruyor?

Geçmiş olsun. Üşüten kuşlarda genelde sümüklü hapşurma oluyor. İlk işlem olarak oda sıcaklığını sabitleyip, vitamin takviyesi yapmak gerekli. Kabarma durumu gözlemliyor musunuz?
Kabarma durumu yok enerjisi yerinde sadece sulu hapşuruyor normaldede çok hapşurur kuşum ancak sulu olması beni korkuttu biraz oda sıcaklığım gayet iyi ne aşırı sıcak ne aşırı soğuk vitamin olarak meyvesini eksik etmiyorum

Veteriner kontrolünde, sindirim problemi var ise uygun bir ilaç önerilecektir. Hapşurma problemleri genelde kursak mantarı ve üşütme zamanında gözlemleniyor. Normal zamanlarda da hapşurduğu olur kuşların. Şuan bir kaç ilaç önerisinde bulunabilirim fakat tam teşhis etmek gerekiyor.

Veteriner kontrolünde, sindirim problemi var ise uygun bir ilaç önerilecektir. Hapşurma problemleri genelde kursak mantarı ve üşütme zamanında gözlemleniyor. Normal zamanlarda da hapşurduğu olur kuşların. Şuan bir kaç ilaç önerisinde bulunabilirim fakat tam teşhis etmek gerekiyor.
Sindirim problemi yok üşümüş olabilir ama oda çok soğuk ‍♂️ değil

Bulunduğu ortamın havası da önemli. Sigara vs. kullanıyorsanız bu da etkileyebilir.

Cam yakını kapı önünde durması zaten rüzgara karşı olması demektir. cam açıp içeriyi havalandırma yapıyorsunuz illaki. unutmayın kuşlarımız bizlerden daha hassas

Cam yakını kapı önünde durması zaten rüzgara karşı olması demektir. cam açıp içeriyi havalandırma yapıyorsunuz illaki. unutmayın kuşlarımız bizlerden daha hassas

Merhabalar , benim kuşlarım odamda kalıyorlar. Sabahları odamı havalandırmadan önce üzerlerine battaniye örtüp , pencereyi öyle açıyorum. Kuşlarım bu yöntemimle hastalanır mı ?

bu iyibirfikir. içiniz rahatolsun

Çok şükür sulu hapşuruk olayı çözüldü ama çok tüy dökmeye başladı mevsimsel olduğunu düşünüyorum enerjisinden hiç bir şey kaybetmedi
Merhabalar oncelikle cevap veriseniz cok sevinirim benim muhabbet kusumda 3 aylik oldu daha bebek ve iki haftadir yeni evine geldi geldigi gunden beri 2 hafta oldu dedigim gibi aksam saat 10 sularinda gunduz bir seyi yokken sulu hapisiriyor dedigim gibi yemesi icmesi konusmasi oynamasi otmesi cok iyi allaha sukur ama gece elime sicriyor hapsirigi vitaminse kullaniyorum ama gunduzleri olmauyor normalde zaten tugleri u kasidigu zaman hapisiriyordu her zaman hapsirigi var olan bir hayvan yani ama bu ara bu ne anlamiyorum ve iki haftadir var olan bir durum her gece uzuluykrum neden boyle hapsiriyor diye neden olabilir arkadaslar ?

Geri