Karadeniz Pet

Kuşum çok hasta allah rızası için yardımcı olurmusunuz:(

İlknrakpnr

Yeni Üye
Kuşum bir iki haftadır çok hasta ilk başta kapardı sürekli uyuyordu sonra kaparıklığı geçti ve zor nefes almaya basladı burnundan nefes almıyo hic agzı hep açık kuyruğunu sallıyo sürekli bi haftadır hiç uyumuyo geceleri sesinden yatamıyorum ötmüyo ama nefes alırken agzından ses çıkıyo birsürü ilaç aldım fayda etmedi ilk başta ilhal zannettim sonradan soguk algınlığı oldgunu düsündüm simdide kuruma gibi belirtiler var pek yemek yemiyo cok zayıfladı bide gagası ve ayakları morardı allah rızası icin yardım edin yanındada diger kuşum var oda hiç yemiyo üzüntüden.

Kuşunuzdaki belirtileri resimlerle desteklemenizi tavsiye ederim. Geçmiş olsun inşallah düzelir

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

resim yok yükleme olmamış ne yazık ki.. hangi ilaçları kullandınız? bunları deyin ki ona göre alternatif tavsiyede bulunalım..
hem ayrıca bu bahsettiğiniz belirtiler çok ciddi belirtiler bulunduğunuz yerde kanatlılardan anlayan veteriner bulun acilen..

Kuşum bu.

Ekli dosyalar

• 20170222_154902.jpg
    20170222_154902.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 38
yavrum kıyamam ben ona.. hangi ilaçları kullandınız? lütfen isim olarak belirtin

ilk başta ishal zannettim maxisol asadur kullandım sonra maxisol enerji vitamini verdim daha sonra soğuk algnlıgı oldugunu düsünerek durumu cok kötüydü nefes alırken çok ses çıkarıyordu astım oldugunu düsündüm aviastım kullandım bide kuşcu kırmızı bi ilaç verdi kutu ile degilde sırıngaya koydu ismini suan hatırlayamıyorum cok iyi gelicek diyerekten verdi kusumda hic bi degisiklik olmadı ilaçlarda agır gelicek artık ilaçta vermiyorum şimdi nefes alışı eskiye göre daha iyi ama o kadar zayıfladı ki arastırdım kuruma olabilir ne yapıcagımı bilmiyorum su saatten sonra iyleşme ihtimali varmı 2 hafta oldu nerdeyse kuşumun canı yanıyo elma sirkesi damlatıyorum 2 gündür agzına biraz canlanıyo sonra yine aynı halsiz hic bişey yemiyo zaten hastalandıgından beri normal yem yemiyo yemin içinden sadece yulafları yedigini farkettim yulaf aldım onuda cok sevdiği için zar zor yiyo :(

ilk başta ishal zannettim maxisol asadur kullandım sonra maxisol enerji vitamini verdim daha sonra soğuk algnlıgı oldugunu düsünerek durumu cok kötüydü nefes alırken çok ses çıkarıyordu astım oldugunu düsündüm aviastım kullandım bide kuşcu kırmızı bi ilaç verdi kutu ile degilde sırıngaya koydu ismini suan hatırlayamıyorum cok iyi gelicek diyerekten verdi kusumda hic bi degisiklik olmadı ilaçlarda agır gelicek artık ilaçta vermiyorum şimdi nefes alışı eskiye göre daha iyi ama o kadar zayıfladı ki arastırdım kuruma olabilir ne yapıcagımı bilmiyorum su saatten sonra iyleşme ihtimali varmı 2 hafta oldu nerdeyse kuşumun canı yanıyo elma sirkesi damlatıyorum 2 gündür agzına biraz canlanıyo sonra yine aynı halsiz hic bişey yemiyo zaten hastalandıgından beri normal yem yemiyo yemin içinden sadece yulafları yedigini farkettim yulaf aldım onuda cok sevdiği için zar zor yiyo :(
Enrofoksasin grubu bir antibiyotik birde Nutra ilacın Vitafort multi 50 gr vede aspirin ekleyiniz iyi olur diye düşünüyorum.