Karadeniz Pet

Geceirem

Yeni Üye
Arkadaşlar 3-4 yaşlarındakı dişi muhabbet kuşumun yüzündeki tüyler dökülüyor ve gagasının yanında bir et parçası gibi bir şey çıktı mantar dedilerbir krem kullandım(trysid gibi bir şeydi adı bir de fusidas) işe yaramadı ve yüzü çok kaşınıyor sürekli bir yerlere sürtüyor. Bir de 3 aydır falan sürekli kusuyor kuşçular eş alın dediler aldık ama etki etmedi hala kusuyor. Bir süre ishaldi ilaç kullandık ishali geçtiği halde dışkısı normalden daha büyük ve içinde yem var çok yemek yiyor ama çok zayıf iki gündür çok halsiz elime yatıp yüzünü kaşıttırıyor hep baygın bakıyor ne yapmalıyım yardım edin lütfen.

Altlığına peçete serip dışkısını paylaşır mısınız resim net olmalı. Dışkı kurumadan resim çekmeye dikkat edin. ayrıca kuşun resmini de paylaşın.

Arkadaşlar 3-4 yaşlarındakı dişi muhabbet kuşumun yüzündeki tüyler dökülüyor ve gagasının yanında bir et parçası gibi bir şey çıktı mantar dedilerbir krem kullandım(trysid gibi bir şeydi adı bir de fusidas) işe yaramadı ve yüzü çok kaşınıyor sürekli bir yerlere sürtüyor. Bir de 3 aydır falan sürekli kusuyor kuşçular eş alın dediler aldık ama etki etmedi hala kusuyor. Bir süre ishaldi ilaç kullandık ishali geçtiği halde dışkısı normalden daha büyük ve içinde yem var çok yemek yiyor ama çok zayıf iki gündür çok halsiz elime yatıp yüzünü kaşıttırıyor hep baygın bakıyor ne yapmalıyım yardım edin lütfen.
Altlığına peçete serip dışkısını paylaşır mısınız resim net olmalı. Dışkı kurumadan resim çekmeye dikkat edin. ayrıca kuşun resmini de paylaşın.

Kuşum şuan sıvı şeklinde dışkıladı

Ekli dosyalar

• 1497396012836-855451045.jpg
    1497396012836-855451045.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 31
Bekleyin bir daha dışkılasın. 3 ihtimal var çünkü bugün kaç kez bu şekilde dışkıladı beyaz ve sulu olarak yani ?

Bu sekilde

Ekli dosyalar

• 14973965753301402145044.jpg
    14973965753301402145044.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 32
  • 1497396652843-1508883524.jpg
    1497396652843-1508883524.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 32
  • IMG-20170614-WA0002.jpeg
    IMG-20170614-WA0002.jpeg
    618.9 KB · Görüntüleme: 34

Kuşun suluğa kafasını daldırmış tüyler o yüzden öyle. Kuşlarda genelde banyodan sonra sıvı şekilde dışkılar. Kuşuna güzelce bi banyo yaptır içme suyuna dalmasın bir de ceyran bırakma

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yoksa yarın Eczaneden Flagyl isimli şuruptan alıp çeyrek suluğa 6 damla katın. Tedavi duruma göre en az beş gün sürecek.

Kuşun suluğa kafasını daldırmış tüyler o yüzden öyle. Kuşlarda genelde banyodan sonra sıvı şekilde dışkılar. Kuşuna güzelce bi banyo yaptır içme suyuna dalmasın bir de ceyran bırakma
Kuşumun bir aydır böyle yüzü. Zaten kendisi bardakta banyosunu yapıyor sık sık. O yüzündeki parçanın suluk yüzünden olduğunu sanmıyorum pek

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yüzü çok kaşınıyor onun için yapabileceğim bir şey var mı

Gaga çevresini ben de mantar olarak tahmin ettim. Ama mantar kremi fayda etmedi diyorsunuz. Ne kadar süre kullandınız kremi ?