Karadeniz Pet

Kuşum çok hasta

erimsagir

Yeni Üye
Merhabalar bundan 2 ay evvel bir muhabbet kuşu aldım kuş ilk başlarda baya uyuyordu bende eve yeni geldi ondandır diye düşünüyordum alışma süreci falan ama 2 ay oldu hala uyuyor ötmüyor elden yem yiyor ele geliyor ama sürekli tunekte uyuyor ötme yok otse bile çok kısık ötüyor 3 gün önce ishal oldu ilk başlarda sıvı şeklindeydi bugün sabahtan bu yana da hem sıvı hemde hardal rengi kuşa yulaf veriyorum dün patates hasladim ellerimle yedirdim bol bol su icirdim sürekli yulaf ile takviye de yapıyorum ellerimle bebek besler gibi besliyorum ama düzelme yok suyuna elma sirkesi katip icirdim ondada fayda etmedi çok gucsuz düştü gündüzleri bir saat filan evde uçuyor sonra yorulup uyuyor ertesi güne kadar neşe filan hiç yok veterinere götürecek durumum yok inanın uykularım kaçıyor yardımcı olursanız gercekten çok sevinirim duaciniz olurum

Bu arada kuşa iki gün önce Ballı yem almıştım sürekli ondan yemek istiyor normal yemi çok az yiyor

Balli yem zararli onu yedirmeyin bal yerine baska maddeler kullaniliyor yapistirmak icin, dal dari verebilirsiniz onun yerine kuslar dal dariya bayiliyor. Kusun durumu icin uzuldum, kusun resmini ve son yaptigi diskilarinin resimlerini paylasirsaniz daha iyi yardimci olabilirler.

Bu arada kuşa iki gün önce Ballı yem almıştım sürekli ondan yemek istiyor normal yemi çok az yiyor
pek tavsiye edilmiyor ama diğer yemden hiç yemiyorsa mecbur iyileşene kadar verin en azından doysun. dal darı alabilirsiniz onun yerine ama sever mi bilemedim.
kuşun fotoğrafını ve kafes tabanına bir peçete koyup güncel dışkılarını siteye yükler misiniz?

Ballı yemi yuvadan çıkardım ondan dolayı olur diye yarın ilk isim dal darı almak olacak

IMG_20210519_001810.jpg
IMG_20210519_001743.jpg

Ballı yemi yuvadan çıkardım ondan dolayı olur diye yarın ilk isim dal darı almak olacak
ondan dolayı olacağını zannetmiyorum ama çıkarmanız isabet olmuş.

dışkılardan ben pek anlamıyorum açıkçası, diğer arkadaşlar yardımcı olur

kuşunuz çok güzelmiş maşallahı var 🧿 umarım çabucak iyileşir

kafeste kabarık dururken eklerseniz de iyi olur.

vitamin vs veriyor musunuz

pek tavsiye edilmiyor ama diğer yemden hiç yemiyorsa mecbur iyileşene kadar verin en azından doysun. dal darı alabilirsiniz onun yerine ama sever mi bilemedim.
kuşun fotoğrafını ve kafes tabanına bir peçete koyup güncel dışkılarını siteye yükler misiniz?
Valla hocam sürekli mutsuz gibi gözüktüğü ve uyku halinde olduğu için mutlu olur diye aldım ama keşke almasaydim

Valla hocam sürekli mutsuz gibi gözüktüğü ve uyku halinde olduğu için mutlu olur diye aldım ama keşke almasaydim
yok bundan dolayı olacağını hiç zannetmiyorum, ben küçükken kuşumuza hep verirdik. direkt böyle bir sıkınıya sebep olmamıştı. sağlıklıydı
yine de zararlı artık kullanmıyoruz, kızıl dal darı asıyoruz onu daha çok seviyorlar : )

ondan dolayı olacağını zannetmiyorum ama çıkarmanız isabet olmuş.

dışkılardan ben pek anlamıyorum açıkçası, diğer arkadaşlar yardımcı olur

kuşunuz çok güzelmiş maşallahı var 🧿 umarım çabucak iyileşir

kafeste kabarık dururken eklerseniz de iyi olur.

vitamin vs veriyor musunuz

Ekli dosyalar

• IMG_20210519_002550.jpg
    IMG_20210519_002550.jpg
    839.5 KB · Görüntüleme: 21
Hocam Allah razı olsun inşallah iyilesir vitamin haftada bir veriyorum

kafes hakkında bir iki şey söyleyeyim

plastik tünek kullanmak ayak sağlığı açısından zararlı, tahta tünek kullanmalıyız. hem gagalarını da cilalıyorlar hem de tırnakları törpüleniyor ciddi uzaması engelleniyor

ayna var sanırım, onu da çıkartsak iyi olur. başka bir kuş var sanıp onunla ilgilenir, kur yapar, ileri safhada yem kusar ( kusulan yem risklidir bakteri açısından ciddi sorunlara yol açabilir) ve sizinle ilgilenmez. size alışma süreci uzar.

kafes hakkında bir iki şey söyleyeyim

plastik tünek kullanmak ayak sağlığı açısından zararlı, tahta tünek kullanmalıyız. hem gagalarını da cilalıyorlar hem de tırnakları törpüleniyor ciddi uzaması engelleniyor

ayna var sanırım, onu da çıkartsak iyi olur. başka bir kuş var sanıp onunla ilgilenir, kur yapar, ileri safhada yem kusar ( kusulan yem risklidir bakteri açısından ciddi sorunlara yol açabilir) ve sizinle ilgilenmez. size alışma süreci uzar.
Hocam plastik tünelleri değiştireceğim ama buradaki petshoplar da tahta tünek yok ayna yok hocam o kondan daha önceki kuşlarımda çok sıkıntı çektim şimdi aynaya bile yaklastirmiyorum.

Hocam plastik tünelleri değiştireceğim ama buradaki petshoplar da tahta tünek yok ayna yok hocam o kondan daha önceki kuşlarımda çok sıkıntı çektim şimdi aynaya bile yaklastirmiyorum.
kendiniz uygun bir dalı zımparalayarak falan da yapabilirsiniz sanıyorum.
aynayı yanlış görmüşüm, kusura bakmayın

daha önce forumda önerildiğini görmedim, bilgim yok ama farklı bir başlık açıp sorabilirsiniz.

kaliteli vitamin kullanmak ya da direkt doğal meyve sebze ile vitamini karşılamak gerekiyor

kuşunuz neden halsiz hala anlayamadım :/ dışkılara bilgili bir arkadaş bakınca belki oradan bir şey çıkar.
sabah da yeniden temiz bir kağıtla güncel dışkı eklerseniz iyi olur

daha önce forumda önerildiğini görmedim, bilgim yok ama farklı bir başlık açıp sorabilirsiniz.

kaliteli vitamin kullanmak ya da direkt doğal meyve sebze ile vitamini karşılamak gerekiyor

kuşunuz neden halsiz hala anlayamadım :/ dışkılara bilgili bir arkadaş bakınca belki oradan bir şey çıkar.
sabah da yeniden temiz bir kağıtla güncel dışkı eklerseniz iyi olur
Tamam hocam çok sağolun bende anlam veremedim en son maaşı alana kadar dayanirsa veterinere goturecem sabah tekrardan foto atarım ben tekrardan çok sağolun

Geri