Karadeniz Pet

Kuşum çok hasta

Hocam moralinizi bozmayın. Kuşunuzun ağırlığı iyiyse, tedaviye cevap verir. Erken dönemdeyseniz atlatır. Benim önceden bir kuşumda vardı, birçok veterinere götürdüm. Kendi özel ilaçlarından verdiler hiçbir işe yaramadı. En son götürdüğüm veteriner mikroskopta gördü teşhsi koydu ama maalesef geç kalmıştık :(

Eğer erken dönemdeyseniz bence iyileşir. İlacı bulamassanız bana mesaj atın. İzmir'de bir veterinerde gördüm diye hatırlıyorum. Ya ben gidip alıp sie kargoları ya da siz direkt onlardan alırsınız onlar kargolar. Kargo şubesine yakın ama kargo ile ilaç gönderirler mi bilmiyorum. Moralinizi bozmayın.
Çok sağolun. Kuşumda hiçbir semptom yok çok şükür. Yalnızca çok sulu dışkı var. Ama aylardır devam eden bir problem. Şu ilacı temin edip kullanalım bakalım. Sabahtan beri çok moralim bozuktu fakat moral bozmanın anlamı da yok. Yapabileceğim her şeyi yaptım, yapıyorum. İlacı da görüştüğüm veterinerden temin edemezsem size haber veririm aklımda.

Çok sağolun. Kuşumda hiçbir semptom yok çok şükür. Yalnızca çok sulu dışkı var. Ama aylardır devam eden bir problem. Şu ilacı temin edip kullanalım bakalım. Sabahtan beri çok moralim bozuktu fakat moral bozmanın anlamı da yok. Yapabileceğim her şeyi yaptım, yapıyorum. İlacı da görüştüğüm veterinerden temin edemezsem size haber veririm aklımda.
Tamamdır, iyi haberlerinizi bekliyorum.

Kuşum bugün sürekli kafes tabanında oturuyor elle beslendi ama çok az aspurda yedi. Kullanamadığı ayağıyla tüneğe bugün çok az tutunabildi ama dediğim gibi kafesin tabanına iniyor hala hiç su içmiyor ağzına damlalık ile damlattım. Sulphamezathine bugünde verdim diğer ilaçları bulamadım daha doğrusu tollisan amphotericin b sipariş ettim ama kaç günde gelir bilmiyorum risk almak istemediğimden yarın mikostatine başlayacağım.Dışkıları bugün cıvık gibiydi. Yine çok az dışkı yaptı.

Ekli dosyalar

• IMG_20210619_145312.jpg
    IMG_20210619_145312.jpg
    259.2 KB · Görüntüleme: 4
  • Screenshot_2021-06-19-18-07-29-096_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-06-19-18-07-29-096_com.miui.gallery.jpg
    865.2 KB · Görüntüleme: 4
Kuşum bugün sürekli kafes tabanında oturuyor elle beslendi ama çok az aspurda yedi. Kullanamadığı ayağıyla tüneğe bugün çok az tutunabildi ama dediğim gibi kafesin tabanına iniyor hala hiç su içmiyor ağzına damlalık ile damlattım. Sulphamezathine bugünde verdim diğer ilaçları bulamadım daha doğrusu tollisan amphotericin b sipariş ettim ama kaç günde gelir bilmiyorum risk almak istemediğimden yarın mikostatine başlayacağım.Dışkıları bugün cıvık gibiydi. Yine çok az dışkı yaptı.
Siz bu ilaçları kafanıza göre vermiyorsunuz değil mi?
Amphoteramycin çok güçlü bir ilaç

Amphoteramycin bende yok ama sipariş ettim başka bir forumdan önerdiler geçmezse kullanmayı düşünüyorum Perşembe günü dışkı sonucu gelecek
O ilaç kursak mantarı, megabakteri gibi şeylerde kullanılıyor.

Size tavsiyem, çok acil kanatlılardan anlayan bir veteriner hekime gidin, swap testi yaptırın, mikroskopta inceleme talep edin. 200-250 TL civarı tutar bunlar. Swap testinden çıkan sonuca göre antibiyotiğe başlayın. Antibiyotikler böyle kısa süreli, birini bırakıp diğerine başlancak ilaçlar değiller ve çok tehlikeli olabilirler. Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla kaş yapayım derken göz çıkarıcak gibi duruyorsunuz.

Geri