Karadeniz Pet

Kuşum çok kaşınıyor.

• Konbuyu başlatan BRS ASLI
  • Başlangıç tarihi
B

BRS ASLI

Guest
2 aylık bı kusum var alalı 3 gun oluyor alalı bugun gozlemledıgım kadarıyla fazlasıyla kasınıyo gıbıme geldı ayagıyla kafasını kasıyo kanadını kuyrugunu gagasıyla duzeltıyo tuylerını sonrada kendını kabartıp sılkelenıyo beyaz kepege benzer bısey dokuldugunu gordum sılkelendıkten sonra ılk baktıgım kus oldugunda karar veremedim acaba bu durumlar normal mi ? degılse nedir ve ne yapmalıyım?

Normal davranış bunlar tüye girdiyse yapar bunları normaldir.

bu kaısnma hareketlerını cok fazla sık tekrarlıyo sureklı bı sılkelenme halınde bıseyımı var merak etım bende

alışmadığı için can sıkıntısından çokça yapar öyle şeyleri ama beyaz bişey gördüyseniz avisprey alıp bit için sıkabilirsiniz

Bit olmadan kuşunuza bit spreyi falan sıkmayın. Kuşlar tüylerini tararlar. Taramazsa anormaldir. Yine de hareketlerini bi videosunu koyabilirsiniz.

başlığı daha açıklayıcı yapabilirsiniz lütfen kurallara uyalım

Oyle bi kural oldugunun farkinda degildim yoksa kuralar ne icindir uymak icin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:13 -->-> Daha önceki mesaj 20:06 --

parmagıma geldıgınde kasır gıbı baktım tuylerıne ve takıp etım kasırken kendını bıte benzer bısey gormedım dokulen kepek tarzıydı

Moderatör tarafında düzenlendi:
foto yollasan iyiy olur... büyük bir olasılıkla kuş tüyde

Geri