Karadeniz Pet

Kuşum çok korkak

AhmetGuler

Yeni Üye
Yeni bir kuş aldım alalı 1 ay oldu ama çok korkak hergun onla konuşuyorum ilgileniyorum ama jafese yaklaştıgim anda kaciyor dengesiz ucuyor kaçıyor dışarı cikardigimda benden kaçıyor ne hapmayapma

kafesin kapağını açık bırakın çıkmak isterse çıksın dolaşsın elinize alışması içinde küçük alıştırmalar yapabilirsiniz darıyı çok severler darıyı elinize alıp kuşa uzatın yemek için elinize gelicektir böyle böyle devamla deneyin ama aç bırakmayın kuşlar aç olmadıklarında eğer en çok sevdiği şeyi veriyorsanız yerler :)

kafesin kapağını açık bırakın çıkmak isterse çıksın dolaşsın elinize alışması içinde küçük alıştırmalar yapabilirsiniz darıyı çok severler darıyı elinize alıp kuşa uzatın yemek için elinize gelicektir böyle böyle devamla deneyin ama aç bırakmayın kuşlar aç olmadıklarında eğer en çok sevdiği şeyi veriyorsanız yerler :)[/QUQ
kafesin kapağını açık bırakın çıkmak isterse çıksın dolaşsın elinize alışması içinde küçük alıştırmalar yapabilirsiniz darıyı çok severler darıyı elinize alıp kuşa uzatın yemek için elinize gelicektir böyle böyle devamla deneyin ama aç bırakmayın kuşlar aç olmadıklarında eğer en çok sevdiği şeyi veriyorsanız yerler :)
Biliyorsunuz ki havalar çok sıcak bende Mersin gibi sıcak bir yerde yaşıyorum darı olayını denerim kusuda her hafta 1 kere cikariyorum

Ve çıkmak istemiyor bende kafesin üstünü sokuyorum

Kuşum asla beni isirmiyor orada sikinti yok bu kadar korkak olması ilginç bide neden dışarı çıkmıyor
Isırmak büyük papaganlarda yada sultan papaganı filan gibi orta boy papaganlarda oluyor genelde. Muhabbetler onlar kadar ısırmıyor..Korkması normal stresli..Verdiğim linklerde psikolojik açıklaması yazıyor..Hayvanın rahatlaması için teknikler var.