Karadeniz Pet

Kuşum çok sessiz hareket etmiyor:(

Şinasiveboncuk

Yeni Üye
6 gün önce dişi bir muhabbet kuşu aldım eve getirdiğimde diğer muhabbet kuşunu gördüğünde taklalar attı merdiveniyle oynadı fakat diğer muhabbet kuşum yanında olmayınca sürekli aynı yerde durup etrafı izliyor sürekli tünekte duruyordu tüneğini çıkardım aşağıya insin pinpon topuyla oynasın diye fakat bu sefer de yemliğin üstünde duruyor etrafı izliyor ama hareket etmiyor. Bu durum beni çok üzüyor. Acaba bizi sevmedi mi yoksa 6 günde alışamadığı için mi böyle yapıyor. Bir fikriniz var mı

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210421-155844_Gallery.jpg
    Screenshot_20210421-155844_Gallery.jpg
    879.3 KB · Görüntüleme: 40
  • Screenshot_20210421-155836_Gallery.jpg
    Screenshot_20210421-155836_Gallery.jpg
    875.9 KB · Görüntüleme: 39
Hocam siz bir çocuğu yetimhaneden sahiplenmişsiniz önüne oyuncaklar ,yemekler,sevgi,ilgi vs herseyi vermişsiniz ve bunun karşılığını dogal olarak bekliyorsunuz ama acele ediyorsunuz kanımca.Tüneğini takın.Kuşu kendi haline bırakın.İlk zamanlar kafes disindan konusun sesinize goruntunuze alişsin.Sonra yem verin elinizin zararsiz oldugunu öğrensin.1 ay gibi size alisacaktir.Ben kuşu ilk aldigimda omzumdan inmesin şunu yapsın bunu yapsin diye çok üstüne dusuyordum fakat hep kaciyordu.Ama zamanla alıştı.Sabredin:)

Hocam siz bir çocuğu yetimhaneden sahiplenmişsiniz önüne oyuncaklar ,yemekler,sevgi,ilgi vs herseyi vermişsiniz ve bunun karşılığını dogal olarak bekliyorsunuz ama acele ediyorsunuz kanımca.Tüneğini takın.Kuşu kendi haline bırakın.İlk zamanlar kafes disindan konusun sesinize goruntunuze alişsin.Sonra yem verin elinizin zararsiz oldugunu öğrensin.1 ay gibi size alisacaktir.Ben kuşu ilk aldigimda omzumdan inmesin şunu yapsın bunu yapsin diye çok üstüne dusuyordum fakat hep kaciyordu.Ama zamanla alıştı.Sabredin:)
Çok doğru bi tespit :) ama çok tatlı vee bi an önce alışsın istiyorum diğer kuşum bana çok bağlı omzumdan asla inmez bu da öyle olsun istiyorum ama acele ediyorum galiba :) haklısınız bende biraz sabretmeyelim :)

Çok doğru bi tespit :) ama çok tatlı vee bi an önce alışsın istiyorum diğer kuşum bana çok bağlı omzumdan asla inmez bu da öyle olsun istiyorum ama acele ediyorum galiba :) haklısınız bende biraz sabretmeyelim :)
takacağınız tünek plastik olmasın.