Karadeniz Pet

Kuşum ölecek mi?

Cem Bora AKINCI

Meraklı Üye
arkadaşlar dün gece buraya kuşumun sorununu yazdım : dengede duramıyor - halsiz- uçamıyor- kuyruğu kısa

genelde ishal ve bişeyi yok cevapları aldım ama içime sinmedi bugün veterinere gittim. Kuşumun gursağının şiştğini yaşamasının çok zor olduğunu söyledi. Bu yüzden yani stresten kuyruğu kısaymış. Çok zor ama bunu suyunda kullan diye Depamin gibi bişey verdi. Adını tam hatırlamıyorum o şaşkınlıkla ama D harfiyle başlıyordu.

Sizce neden böyle oldu siz hiç bu durumla karşı karşıya kaldınız mı?

Soğuk almış veya ishal olabilir. Kuşu görmedik veteriner veya müneccim değiliz ölecek ölmeyecek diyelim. Sade kanarya yemi aspür ver. Sıcak yerde tut. Mümkünse yemi tabana ser çünkü çok hastaysa yemliği bulamayabilir yada duramaz. Birde ishal varsa suyuna ishal ilacı kat. En yakın petshop da ishal için ne varsa onu al. Ilaç aramakla zaman kaybetme. Ilerleme olmazsa tavsiye edilen bir ilacı o ara bulursun.

veterinerin ilacı kullanıyorum sadece yem veriyorum şu an ishal için bişey almadım

Sade aspür ver ishal varsa be veteriner ilaç verdiyse EXtra bir ilaç verip yorma kuşu

Öyle Petshopta ne varsa al olmaz . Kardeşim sen kuşun ishalse veterinerin verdiği ilaçları kullanmaya devam et ve haşlanmış yumurtanın sarısı ve patates verirsen ishal kalmaz.

Öyle Petshopta ne varsa al olmaz . Kardeşim sen kuşun ishalse veterinerin verdiği ilaçları kullanmaya devam et ve haşlanmış yumurtanın sarısı ve patates verirsen ishal kalmaz.

Okuduğunuzu anlayıp öyle cevap verseniz ? Hiç bir ilaç kullanmıyorsan öncelikli olarak bir ilaç arayıp zaman kaybedeceğine en yakın bir petshop dan ishal ilacı al ver sonra diğer ilacı ara zaman kaybetme diye yazıyor orada. Ve bir sonraki cevapta veteriner ilaç verdiğini söyleyince başka ilaç kullanıp yorma onla devam et yazıldı. Önce bir özümseyin yazılanı sonra bilmişlik yapın

Okuduğunuzu anlayıp öyle cevap verseniz ? Hiç bir ilaç kullanmıyorsan öncelikli olarak bir ilaç arayıp zaman kaybedeceğine en yakın bir petshop dan ishal ilacı al ver sonra diğer ilacı ara zaman kaybetme diye yazıyor orada. Ve bir sonraki cevapta veteriner ilaç verdiğini söyleyince başka ilaç kullanıp yorma onla devam et yazıldı. Önce bir özümseyin yazılanı sonra bilmişlik yapın

Ben bilmişlik yapmıyorum elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum. Kuşlarım isal oluncada ilaç falanda vermediğim için direk Yumurta ve Patates önerdim . En Azından Sizin Gibi Ne bulursan al demiyorum . Madem bu konu hakkında Bilgin var İlacın markasınıda söyle ona göre alsın arkadaş malum Türkiyedeki her petshopcu demiyorum ama bir kesimi dolandırıcı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben bilmişlik yapmıyorum elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum. Kuşlarım isal oluncada ilaç falanda vermediğim için direk Yumurta ve Patates önerdim . En Azından Sizin Gibi Ne bulursan al demiyorum . Madem bu konu hakkında Bilgin var İlacın markasınıda söyle ona göre alsın arkadaş malum Türkiyedeki her petshopcu demiyorum ama bir kesimi dolandırıcı.

sana karşı Yorumsuz kalmayı tercih ediyorum ( bu arada kuşlarım ishal olmadığından tedavi yapmama gerek kalmıyor. Bakımla alakalı galiba )

arkadaşlar herkesin amacı aynı lütfen tartışmayalım. Peki kuyruğunun kısa olmasının nedeni ne sizce?

Geri