Karadeniz Pet

Kuşum üstümde uyuyor

Ekli dosyalar

• 41BE0598-4181-486F-8AFE-BA1BD14BC8D1.jpeg
    41BE0598-4181-486F-8AFE-BA1BD14BC8D1.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 59
Yine normal sayılmaz. Kuş halsiz ve uyukluyor mu? Veterinere gitseniz iyi olur yineleyeyim.
Yine normal sayılmaz. Kuş halsiz ve uyukluyor mu? Veterinere gitseniz iyi olur yineleyeyim.
Kuş sıcaklık istiyor kucağımdayken falan sürekli tisortumu kemiriyor sürekli sıcak yerde olmak istiyor genelde eve geldikten sonra kafesinde tutmuyorum bende. Uyuyor gün icerisinde ama cok değil cok hareketli de sayılmaz ama iki gün oncesine gore daha iyi gibi ısırıyor tepki veriyor su içip yemek yiyor düzenli. Bide evde uçmak yerine geziniyor daha cok ben de fazla ucsun istemiyorum aynalara falan carpıyor. Olduğum yerde uygun veteriner bulamadım biraz uzak cevrede var ona da fırsatım olduğunda götürecegim

Kuş sıcaklık istiyor kucağımdayken falan sürekli tisortumu kemiriyor sürekli sıcak yerde olmak istiyor genelde eve geldikten sonra kafesinde tutmuyorum bende. Uyuyor gün icerisinde ama cok değil cok hareketli de sayılmaz ama iki gün oncesine gore daha iyi gibi ısırıyor tepki veriyor su içip yemek yiyor düzenli. Bide evde uçmak yerine geziniyor daha cok ben de fazla ucsun istemiyorum aynalara falan carpıyor. Olduğum yerde uygun veteriner bulamadım biraz uzak cevrede var ona da fırsatım olduğunda götürecegim
Kafes etrafına hırka gibi bir giysi sarabilirsiniz. Veterinerin teşhisini bizle paylaşırsanız iyi olur. Geçmiş olsun.

Kuşun kafesteki dışkısı bana Ornithosis gibi geldi ishal ilacı, sirke, vs.verdiyseniz onlarla düzelme olmaz bu hastalıkta. Bu kuş yavru ise gösterdiği belirti daha fazladır. Tek gözde veya burunda akıntı gibi belirtiler gösterir kuş ishal olur vs. Yetişkin olursa sadece ishal olarak gösterme ihtimali daha fazladır.
Ayrıca genel varsayabileceğimiz belirtileri;
Ağzı açıp kapama
Hırıltılı nefes alma
Nasıl tarif edeceğimi bilmiyorum böyle fıt fıtdiye ses çıkarırlar
Kuş galiba yetişkin değil. Yetişkin değil ise Kuşun gözünde (tek gözünde) veya burnunda akıntı var mı? Ayrıca bu belirtileri gösteriyor mu?

Yalniz olay gecmiste geciyor :) eski konu

Reklamci Habip kardesim hortlatmis konuyu :)
Belkibu vesileyle baskasina yarar cevap