Karadeniz Pet

Kuşum üstümde uyuyor

Mooncake

Yeni Üye
Merhaba kuşum bugün cok halsiz ve üstümde uyuyor resmen hareket etmiyor bir an bağırdı ve ayagını kapadı canı yanıyor gibi suanda da annemin üstünde uyuyor ilk kez kafesten cıkardık ama cok halsiz bir şey olmuş gibi lütfen hemen yardımcı olur musunuz? Ölücek gibi ve sürekli tüylerini temizliyor sıcak bir yer arıyor üşüyor olabilir mi

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 294
Son düzenleme:
Bu şekilde

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 313
Kuşun dışkı fotoğrafını atar mısınız bir de kuyruğuna ne oldu?

Forpus papağanı olduğundan kuyruğu bu şekilde kısa. Sizce veterinere götürmeli miyim sürekli sıcak yer aryıp uyuyor cunku
Sürekli uyukluyorsa iyi bir veterinerden görüş almakta fayda var. Belki hasta değildir belki de hastalık başlangıcıdır bunu teyit edersiniz.

Dışkısının son hali bu şekilde. İshal mi olmuş?
İshalden ziyade normal dışkı formundan farklı ve hırıltısı da var dediğinize göre solunumsal bir hastalığı olabilir. Ortam sıcak olsun. Önerdiğim suya elma sirkesi damlatma yerine limon da damlatabilirsiniz suyuna. Tabii veterinere de gidin.

Tamam cok tesekkurler
Youtube da hayatım hayvanlar isminde bir kanal var ve forpus besliyor. Onur Hocama insta uzerinden bir sorun bu konuyu. Yardımcı olacaktır. Forpus hakkında benim pek bilgim olmadığı icin bisey diyemiyorum suan. Gecmis olsun

İshalden ziyade normal dışkı formundan farklı ve hırıltısı da var dediğinize göre solunumsal bir hastalığı olabilir. Ortam sıcak olsun. Önerdiğim suya elma sirkesi damlatma yerine limon da damlatabilirsiniz suyuna. Tabii veterinere de gidin.
Kuş biraz kendine geldi birinin tavsiyesiyle parobiyotik aldım ama eczaneden aldım normal
Veterinerden değil ve toz nasıl kullanıcam bilmiyorum bilginiz var mı?

Aldığınız ürünün fotoğrafını paylaşırsanız daha sağlıklı bilgi verebiliriz

Madem para vermiş almışsınız, bunu kendiniz kullanın. Kuş için bu ürünün pek de uygun olduğunu sanmıyorum. Kuşlar için uygun başka bir ürün almanızı tavsiye ederim. Röhnfried Entrobac veya Diazyme olabilir.

Kuş biraz kendine geldi birinin tavsiyesiyle parobiyotik aldım ama eczaneden aldım normal
Veterinerden değil ve toz nasıl kullanıcam bilmiyorum bilginiz var mı?
Kuşun güncel dışkı fotoğrafını atar mısınız, düzelmiş mi bir bakalım. Probiyotik yetersiz kalabilir.

Kuşun güncel dışkı fotoğrafını atar mısınız, düzelmiş mi bir bakalım. Probiyotik yetersiz kalabilir.
Kuşun dışkısı yesil renk ve sıvı ama eskisine göre düzeldi gibi . Kafeste değil sürekli yanımda ve sıcak tutuyorum dıskıladıgında atacagım