Karadeniz Pet

Kuşum ısırmayı huy edindi

Furki Dede

Yeni Üye
6 ayına giricek gözüm gibi baktığım kuşum 2 aydır ısırıyo son zamanlarda tüyde o yüzden ısırıyordur diye düşünüyodum ama galiba huy edindi huy edinicek bir nedenide yok aslında ama bilemiyorum tecrübe sahibi ve bu konuda bilgisi olan kişilerin yardımını bekliyorum iyi formlar

yüde olduğu için agresif davranıyordur siz onu korkutmadıkça ısırmaz

Haydar da öyleydi ilk zamanlar elimi kaçırdıkça hep daha çok ısırdı bende elimi kaçırmadm ne kadar acıtsada sonra bıraktı :)

Bu öyle bir şey değil arkadaşlar benim kuşum avucumada alışkındi öpüyordum gagasıyla biyiklarimi duzluyodu 3 ay önceye kadar 2 aydır böyle ve 2 aydır bende hiç ses etmiyorum ısırıyo ediyo ses etmeyin daha kötü olur diyorum ses etmedikçe de kötü oluyo artık elimi kolumu kulağımı ayağımı dudağımı heryerimi kemiriyo can sıkıcı bı durum olmaya başladı bu huyu geçirmem gerek

Yavruluktan cıkıyor...

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuş ısırıyorsa sorun yoktur.Isırmıyorsa sorun arayın.İç güdüsel ısırma eğilimleri hayatları devam ettigi sürece devam eder.

Benim kuşumda öyle olmuştu, ıssırdığında tepki vermeyin.
Sürekli ısırtın.

Geçmez ise parmağınızı şekere bandırıp ısırtım tatlı geldiğinde ısırmayı bıraktı benimki. Zararlı diyebler olabilir öyle aşırı yemesini sağlamadım sadece tattı hoşuma gitti ısırınca. Bişeyde olmadı kuşuma.

Yine geçmez ise;
Önermiyorum ama,
Kafesten yemleri alın.
Acıksınlar, kaelinize yem koyun kafese sokun ve bekleyin kaçacaklar, ısıracaklar ama kımıldatmayın.
Sabırla belki yarım saat bekleyeceksiniz. Aç oldukları için bir düre sonra avucunuzdan yiyecekler.
Bunu ara ara yapın alışıyorlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Benim kuşumda öyle olmuştu, ıssırdığında tepki vermeyin.
Sürekli ısırtın.

Geçmez ise parmağınızı şekere bandırıp ısırtım tatlı geldiğinde ısırmayı bıraktı benimki. Zararlı diyebler olabilir öyle aşırı yemesini sağlamadım sadece tattı hoşuma gitti ısırınca. Bişeyde olmadı kuşuma.

Yine geçmez ise;
Önermiyorum ama,
Kafesten yemleri alın.
Acıksınlar, kaelinize yem koyun kafese sokun ve bekleyin kaçacaklar, ısıracaklar ama kımıldatmayın.
Sabırla belki yarım saat bekleyeceksiniz. Aç oldukları için bir düre sonra avucunuzdan yiyecekler.
Bunu ara ara yapın alışıyorlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
1. Öneri olabilir ama ikinci olmaz normalde de avucumdan yemek yiyor zaten kuş bana çok alışkın şekeri deneyeyim bi o kadarcik şekerden birşey olmaz zaten sağolun öneriniz için

Geri