Karadeniz Pet

kuşum ısırmaya başladı

aedes

Meraklı Üye
arkadaşlar merhaba,

kuşum 7 aydır bizimle son derece sakin ve evcil bir kuştur. bu ay tatile çıktım ve kuşumu 10 günlüğüne komşuma bıraktım. ısırma nedir bilmeyen kuş sürekli ısırma eğiilimine girmiş. öpmek istiyorum dudağımı ısırıyor, burnumu ısırıyor vs. parmağıma almak istiyorum elimi ısırıyor. eskiden de gaga atardı nadiren ama kesinlikle acıtacak derecede ısırmazdı gagasıyls vururdu. şimdi koparacak derecede ısırıyor sevmeye korkuyorum. sanırım komşum çıkarınca hep eliyle tutarak yakalamak istemiş ve hayvanı baya korkutmuş.

bu ısırma problemini nasıl çözeriz ? geri dönüşü var mıdır ? ısırınca kızmalımıyım ?

Ani tepki vermeyin sadece yavaş bir şekilde 'hayır' diyerek tepkinizi belli edebilirsiniz ama kesinlikle bağırmayın. Ortam degişikliğinden dolayı strese de girmiş olabilir, çok üstüne gitmeyin ama ilginizi de eksik etmeyin umarım düzelir zamanla.

Ani tepki vermeyin sadece yavaş bir şekilde 'hayır' diyerek tepkinizi belli edebilirsiniz ama kesinlikle bağırmayın. Ortam degişikliğinden dolayı strese de girmiş olabilir, çok üstüne gitmeyin ama ilginizi de eksik etmeyin umarım düzelir zamanla.
inşallah düzelir ya. çünkü gerçekten çok sakindi benim yavrum bir de hep özgürdü kafese nadir girerdi kafeste de fazla kaldı şimdi elime alınca kafese koyucam zannedip bağırıp kaçıyor. yüzüne üfleyin diyorlar üflemelimiym gerçekten

inşallah düzelir ya. çünkü gerçekten çok sakindi benim yavrum bir de hep özgürdü kafese nadir girerdi kafeste de fazla kaldı şimdi elime alınca kafese koyucam zannedip bağırıp kaçıyor. yüzüne üfleyin diyorlar üflemelimiym gerçekten
Bence hayır. Dediğim gibi zamana birakın. Ne olursa olsun pes etmeyin sabirlı davranın. Evcil ve sakinse dediğiniz gibi normale dönmesi daha cabuk olur diye düşünüyorum :)

Geri