Karadeniz Pet

Kuşum aşırı halsiz ve sürekli uyuyor

meryemperihan

Yeni Üye
Kuşum yaklaşık 1 yasinda . Gecen sene mart ayında almıştık ve yavru demişlerdi . 1 - 1.5 hafta önce tüy dökmeye başladı. Bayağı bi tüy döktü . Hemen ertesi günde kusmaya başladı. Yediği yemleri çıkarıyordu . Veterinere goturduk ve tüy dökme mevsiminde normal dediler . Zaten iki gün sürdü kusması ve devamında da aşırı halsizleşti ve zayıfladı . Konuşmamaya başladı hatta ötmüyor bile . Günlerdirde aşırı aşırı halsiz ve sürekli boynumuza sokulup uyuyor . Gündüz Arada bir uçuyor . Akşamlarıda sürekli yemek yediğimiz yere uçuyor ve sanki tüm gün halsiz olan o değilmiş gibi bi anda aşırı hareketleniyor. Göğüs kısmında sivrileşme var .aşırı zayıfladı . Gecen gün veterinere götürdük soğuk algınlığı olabileceğini söyledi ve bi antibiyotik başladık. Üç gün kullanın dediler bugun üçüncü günü kullandık ama değişiklik yok . Yem yiyor gibi yemleri kurcalıyor , yemleri kabuklarını ayırıyor ama yemiyor . İlacı kullandığımız Suyu içmiyor ama zorla şırıngayla içiyoruz. Günlerdir uğraşıyoruz ama bi gelişme elde edemedik . Yardımcı olabilir misiniz acaba ne yapmam gerekiyor ?

Öncelikle geçmiş olsun.Kafes altligina temiz havlu pecete koyup 3-4 dışkı fotoğrafı paylaşirsaniz ustadlar yardimci olurlar.Kusma bir çok hastalığın ortak belirtisidir.Salyalı kusma var mı?Kuşunuzun agzında kötü koku var mi?

1 hafta önce tüy döktüğü saman salyalı küsüyordu ve kötü kokuyordu . Ama şuan kusma yok

Ekli dosyalar

• 20201231_152408.jpg
    20201231_152408.jpg
    252.1 KB · Görüntüleme: 17
  • 20201231_152324.jpg
    20201231_152324.jpg
    910.8 KB · Görüntüleme: 16
Baytril %2.5 . Içtiği suya birazcık sıkıp o şekilde veriyoruz .
Hocam ben kusunuzun kursak mantarı olmasından şüpheleniyorum.salyali kusma ve kötü koku kursak mantarinin en belirgın özelligidir.Size tavsiyem zolax100 mg eczaneden temin etmeniz.Ama öncesinde ilac kullandiginiz icin kuşunuza 2 gün multivitamin 2 gun probiyotik verip kuşunuzun direncini biraz artirin.Ilaci temin ettiginizde de zolax100mg kullanimini yazariz

Hocam ben kusunuzun kursak mantarı olmasından şüpheleniyorum.salyali kusma ve kötü koku kursak mantarinin en belirgın özelligidir.Size tavsiyem zolax100 mg eczaneden temin etmeniz.Ama öncesinde ilac kullandiginiz icin kuşunuza 2 gün multivitamin 2 gun probiyotik verip kuşunuzun direncini biraz artirin.Ilaci temin ettiginizde de zolax100mg kullanimini yazariz
Kuşum bu akşam vefat etti . 1.5 2 hafta önce götürdüğüm veteriner bisey olduğundan şüphelenmedi. Her seferinde Tüy dökme dönemi veya soğuk almış diyip gönderdiler . Bugun özel bi kliniğe götürdüm ve kursak mantarı olduğunu söylediler fakat tedavisi için çok geç kalmışız . Yardımlarınız için çok teşekkür ederim . Keşke ilk basinda fark edebilseydim veya buraya yazsaymışım. Açıklamalarınız için binlerce kez teşekkür ediyorum çok sagolun

Dışkıyı yaptığı zaman böyle siyah mı? Hiç yemek yemiyorsa yumurta sarısını su ile muhallebi kıvamına getirip yedirip direnci düşmesin. Aç kaldığı zamanda siyah dışkı görülebiliyor, koksidiyoz olduğu zamanda. Ustalar yardımcı olacaktır lakin kendi kişisel deneyimim zolax uygulamadan önce probiyotik ve vitamin vermenizi tavsiye etmem mantar varsa eğer iyice artmasına sebep oluyor.

Kuşum bu akşam vefat etti . 1.5 2 hafta önce götürdüğüm veteriner bisey olduğundan şüphelenmedi. Her seferinde Tüy dökme dönemi veya soğuk almış diyip gönderdiler . Bugun özel bi kliniğe götürdüm ve kursak mantarı olduğunu söylediler fakat tedavisi için çok geç kalmışız . Yardımlarınız için çok teşekkür ederim . Keşke ilk basinda fark edebilseydim veya buraya yazsaymışım. Açıklamalarınız için binlerce kez teşekkür ediyorum çok sagolun
Başınız sağolsun yeni gördüm bu yazınızı

Hocam başınız sağolsun.Kurtulmuş hayvancık öyle düşünelim.

Geri