Karadeniz Pet

Kuşum artık kafesten çıkmak istemiyor

Mangle

Yeni Üye
Yaklaşık 8 yıldır baktığım muhabbet kuşum kafesten çıkmam istemiyor. Normalde kafesin kapağını açtığımız an hemen çıkardı. Hatta kafese girmek istemezdi. Bir kaç hafta önce yeni ve daha geniş bir kafes aldık. Her şey iyi gidiyordu hem çıkıyordu hem kafesi de rahattı ama şimdi çıkmayı reddediyor. Hasta olup olmadığını düşündüm ama dışkısında problem yok, konuşuyor, yemini de yiyor. Belki ciddi bir şey yoktur ama yaşlı olduğu için çok endişeleniyorum. Ne yapmam gerekiyor?

Yaklaşık 8 yıldır baktığım muhabbet kuşum kafesten çıkmam istemiyor. Normalde kafesin kapağını açtığımız an hemen çıkardı. Hatta kafese girmek istemezdi. Bir kaç hafta önce yeni ve daha geniş bir kafes aldık. Her şey iyi gidiyordu hem çıkıyordu hem kafesi de rahattı ama şimdi çıkmayı reddediyor. Hasta olup olmadığını düşündüm ama dışkısında problem yok, konuşuyor, yemini de yiyor. Belki ciddi bir şey yoktur ama yaşlı olduğu için çok endişeleniyorum. Ne yapmam gerekiyor?
8 yıldır aynı kafeste miydi şayet öyle ise gayet normal bir durum yeni kafesine alışması için ona zaman tanıyın

8 yıldır aynı kafeste miydi şayet öyle ise gayet normal bir durum yeni kafesine alışması için ona zaman tanıyın
8 yıl içerisinde bir kez daha kafesi değişmişti hiç böyle olmamıştı. Hem bu kafesi alalı haftalar oldu. Bir kaç gündür çıkmak istemiyor.

8 yıl içerisinde bir kez daha kafesi değişmişti hiç böyle olmamıştı. Hem bu kafesi alalı haftalar oldu. Bir kaç gündür çıkmak istemiyor.
Halsizlik kabarma Yemede içmede iştahsızlık felan varmi birde kuş yaşlı birden huy değiştirebilir de

Böyle bir şey var mı bilmiyorum ama benim kuşum da şu sıralar dışarı çıkmak için eskisi kadar istekli değil. Çıktığı zaman kafese zorla girerdi, şimdi iki üç deneyişte giriyor. Kanat ve kuyruk tüylerindeki azalmadan dolayıdır diye düşünüyorum. Yenileri çıktıkça daha da isteklendi dışarı çıkmak için.
Kuşunuz tüy dökme döneminde mi?

Kanat tüy dökümü vs halsizlik yapar ama çıkmasının bununla alakası olmaz.Genel olarak kuşlar yaz sıcagında sıcaktan dolayı halsiz düşerler.Dışarıda ki kuşları gözlemlerseniz %90 ının gölgelik bir ağaçta bekledigini görürsünüz.Yüksek ihtimal kafes değişimi ve hava sıcaklıgından dolayı terk etmek istemiyordur yuvayı.Ek olarak yaşıda fazla oldugu için halsiz olması çok normal

MErhaba, 8 yıl gerçekten çok güzel bir süre özelliklede beslenme ve vitamin takviyesi gibi konularda neler yaptınız bizimlede paylaşırsanız çok mutlu olurum.

Geri