Karadeniz Pet

Kuşum Astım Hastası

Evet etken maddeyi bende yukarda yazmıştım her tedavinin farklı ilaçları vardır,geç kalınmış bir hastalığa illk Aşama ilaçlar fayda etmeyecektir.ayrıca kronikleşmiş bazı vakalara da antibiyotik tedavisi de kesin çözüm olmuyor.

Kardeş vicks diye bir ilaç var. Suda eritilip kuşu kafesiyle birlikte bir kutuya koyarak buhar banyosu yapması sağlanıyordu. Ölçeğini malesef bilemiyorum. Kanaryalarda hastalığı geçirdiğine şahit oldum. Muhabbet kuşlarında ne derece etkili.olur hiçbir fikrim yok. Deneyimli ağabeylerimizden bu tedaviyi bilen varsa yardımcı olabilir sana. Allah şifa versin inşallah.

Kardeş vicks diye bir ilaç var. Suda eritilip kuşu kafesiyle birlikte bir kutuya koyarak buhar banyosu yapması sağlanıyordu. Ölçeğini malesef bilemiyorum. Kanaryalarda hastalığı geçirdiğine şahit oldum. Muhabbet kuşlarında ne derece etkili.olur hiçbir fikrim yok. Deneyimli ağabeylerimizden bu tedaviyi bilen varsa yardımcı olabilir sana. Allah şifa versin inşallah.

Vickd buhar banyosu iyi fikir
Şuda olabilir göğsünün sol hizasına doğru elinizle vicks sürerseniz belirgin rahatlama olacaktır

Sent from my iPhone using Tapatalk

İlknur hnm ben bu tavsiye yi veteriner aracılığı ile edindim,ayrıca antibiyotik kullanımı hiç bir zaman tavsiye edilmez,ama solunum sıkıntısı olan kuşlarda etkisi görülmüştür.

Ne kadar baytrili veteriner tavsiye etse de internette solunum sıkıntısı yazan bi kuşa tavsiye etmeyin. Anca düzgün bir veteriner kontrolünde kullanılmalı bu ilaç. Netten sadece E.coli salmonella gibi tanı konulmuş hastalıklara tavsiye edilmeli. Buradan kuşu muayene etmeden baytril demek çok yanlış. Dokulara zarar vererek kaybedebiliriz kuşu.

Ben sadece kullandım ve kuşumun sağlığına kavuştuğunu söyledim ve ne kadar hassas olduğumu forumdan bilirler yani hiç kaçınmam veteriner giderim,ve veteriner bu rahatsızlık ile alakalı daha önceki mesajlarda da Yazdığım etken maddeli ilaç olduğunu söyledi,Simge hanım sizin tavsiyeleriniz ile bir hareket etsin umarım kuşu iyileşir

Son düzenleme:
Ben sadece kullandım ve kuşumun sağlığına kavuştuğunu söyledim ve ne kadar hassas olduğumu forumdan bilirler yani hiç kaçınmam veteriner giderim,ve veteriner bu rahatsızlık ile alakalı daha önceki mesajlarda da Yazdığım etken maddeli ilaç olduğunu söyledi,Simge hanım sizin tavsiyeleriniz ile bir hareket etsin umarım kuşu iyileşir

Hassaslınıza inanıyorum. O halde söylediğim şeyi de dikkate alacağınızı düşünüyorum. Bence siz de bir araştırın baytrilin ağır bir ilaç olduğunu göreceksiniz. Siz veteriner kontrolünde kullanmışınız. Umarım iyi bir veterinerdir. Veteriner önermediği sürece bu ilacın kullanılması taraftarı değilim.

Veteriner önerdiği için gönül rahatlığı ile kullandım ve astım için tek önereceğim ilaç budur dedi,5 gün agizdan 1 damla olarak kullandım, Geçen günkü bir yazımda da paylaştım, hasta kuşumun iyileşmesi ile alakalı sizin görüşünüze saygı duyarak, önerinizi simge hanım'ın denemesini isterim.

Son düzenleme:
baska bir yolla cözmek lazım bunu deamlı astım ilacuı ileolmaz kusun bir bagısıklık sistemini güçlendirmek lazım levent bey insallah bu konuda da ilave bir görüş yapmasını cok isterim suyuna bal limon cok az bir gün bu bir gün de size yazacagımvitamin alın degişik bir vitamin cok basarılıdır bilinmez fazla:)) neo terramycın+vitamin 20 g oral cözelti tozu yada vitaformama tavsiyem neo dur bunlar diger vitaminler gibi degiller devamlı kullanılmamalı tedavi amaclı 4-5 gün kadar kullanılır vitamin+antibiyotiktir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:19 -->-> Daha önceki mesaj 22:10 --

Baytril de faydası olabilir kuyruk sallama hırltıları keser ve bilindik 30 cesitli hastalık ile saavasır ama bir levent beye ulas onunda tecrüblerini al

konuyu açarken de belirtmiştim neo terramycini hiçbir yerde bulamıyorum aramadığım eczane kalmadı büyük eczanelere gittim sordum bilmiyorlar, kuşçular daha önce hiç duymadık diyorlar. nerden bulabilirim acaba?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:02 -->-> Daha önceki mesaj 19:01 --

Ben Baytril kullandım ve Devamında Multi vitamin çok şükür toparladı

baytril ağır bir ilaç diyorlar ama bilemedim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:06 -->-> Daha önceki mesaj 19:02 --

Kuş kesin astım mı bundan emin olmak lazım. Nefesi sıkışırken video çekip atsanız daha iyi olur.

Eğer astımsa, astımın en iyi ilacı deltacortril tablettir. Kronik astım olan kuş besliyorum, aviastımdı baytrildi bunlar astımda işe yaramıyor. Uzun süre astımla uğraştım, kuşu deltacortille ölümden kurtardım.

Deltacortril tableti 4'e bölerek kullanacaksınız, suluğu tam doldurun 4'e böldüğünüz deltacortrilin 1 parçasını ezip suluğuna karıştırın. Veterinerden de hipraminchok alın, aynı şekilde suluğuna pirinç tanesi kadar katın ve karıştırın.

Ancak ilk başta kuşun videosunu ekleyin, astım olup olmadığını netleştirelim. Astımlı kuşlar nefes alırken gaga açıp kapatır genellikle.

ilk geldiği zamanlar sulu bir şekilde hapşırıyordu ve gagasını çarpıp duruyordu birbirine buradaki arkadaşlar bunu mutlu olduğunda yaptığını söylediler. sonra hızlı nefes aldığını farkettim kuşçuya götürdüm kuşçu astım olduğunu söyledi ve aviastım verdi. aviastımı kullandım ağız açıp kapamaları geçti. iki üç gündür ishal gidiyordu ve sürekli hızlı hızlı soluk alıp veriyordu. hemen pirinç lapası yaptım ishali düzeldi ama soluk almaları düzelmedi ara ara yorulunca hırıltı geliyordu. uçurmaya çalıştım bir iki tur attı yoruldu. birkaç gündür erkenden yatırıyorum dinlensin diye, sürekli gagası tüyüne gömülü şekilde arkaya dönük uyuyor. çok ciddi astım problemi olsa böyle uyuyabilir mi? videoya çekmeyi denerim ana dediğim gibi her zaman hırıltılı nefes almıyor sadece hızlı nefes alıyor ve kuyruğu tık tık atıyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:07 -->-> Daha önceki mesaj 19:06 --

Tarifinize göre kuş Astım gibi hırıltı var mı?ilaç Kullanım paylaşacağım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:58 -->-> Daha önceki mesaj 22:55 --

Baytril sağlıklı kuşa vermeyiniz,içeriği enrofloksasin grubu ağır bir ilaçtır

her zaman değil yorulduğu zaman içinden hafif hafif hırıltı sesi geliyor...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:09 -->-> Daha önceki mesaj 19:07 --

Baytril çok ağır bir ilaçtır ve sadece gerekli durumlarda kullanılmalıdır. Tavsiye etmeyin şu antibiyotiği. Kuşunuzu da kuşçuya değil adam akıllı veterinere gösterin. Avistımı da 1 ay kullanmak uzun bir süre. Kuş da antibiyotiğe bağışıklı yapar ilerle ihtiyacı olduğunda etki göstermez. Neo-terramycyn de iyi bir ilaçtır ama kronik astım da faydalı olcağını düşünmüyorum. İlk önce veterinere gitmelisiniz

veterinerler kuştan anlamıyormuş çok kuş vakası okuyoruz. bence kuşçular daha iyi anlıyor. aviastımı bir ay kullandım derken bir hafta aviastım bir hafta vitamin verdim yani iki hafta aviastım kullanmış oldum. neo-terramycini hiçbir yerde bulamıyorum nerde bulabilirim?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:09 -->-> Daha önceki mesaj 19:09 --

Hastalığına tanı konuşmadan kafanıza göre sakın ilaç vermeyin.Ağır gelip organları hırpalar.Veterinere götüerene kadar vitamin verin.İlgilenin sıcak tutun.Ama mutlaka veterinere götürün.Veterinerde varsa kaliteli vitamin temin edin.Yoksa netten Sera,Quiko gibi markaların vitaminini alın.

teşekkür ederim ben de şuan avisol vitamin var iyi gelmez mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:11 -->-> Daha önceki mesaj 19:09 --

ben bunu dün akşam yaptım. kafesin yanına sıcak suya vicks atıp koydum. bir saat kadar durdu. kuşum bugün daha neşeli. belki iyi gelmiş olabilir.

Son düzenleme:
İnşallah kardeş vicks buhar banyosu çok rahatlatıyor. Benim şüphem kanaryalarda gördüm uygulandığını ama muhabbet kuşlarında emin değildim. mubişlerle kanaryalar vücut direnci itibariyle yakın hayvanlar. Allah kesin çözümü nasip etsin devam edin bu tedaviye.

İnşallah kardeş vicks buhar banyosu çok rahatlatıyor. Benim şüphem kanaryalarda gördüm uygulandığını ama muhabbet kuşlarında emin değildim. mubişlerle kanaryalar vücut direnci itibariyle yakın hayvanlar. Allah kesin çözümü nasip etsin devam edin bu tedaviye.

amin inşallah bugün keyfi baya iyi yarın tekrar yapacağım. bugün şırınga aldım ağzına aviastım ilacını sulandırıp damlatmayı düşünüyorum. kaç damla damlatmalıyım?

amin inşallah bugün keyfi baya iyi yarın tekrar yapacağım. bugün şırınga aldım ağzına aviastım ilacını sulandırıp damlatmayı düşünüyorum. kaç damla damlatmalıyım?

Avisol piyasanın en kötü vitaminlerindendir.Kullanmayın şu markayı.Bir şişeye 8-10 lira veriyorsunuz maksimum 4-5 kere kullanıyorsunuz.Sırf insan kazıklama ticareti.Yabancı markalara yönelin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:10 -->-> Daha önceki mesaj 21:03 --

https://www.mybestpetshop.com/quiko-vitacombex-v-multivitamin-bölünmüş-30ml-p-13113.html

Bu vitamin çok iyidir.Uzun süre götürür sizi.

Astımı ilerlemiş olsa kafasını gömerek uyuyamaz. Kafasını gömmesi iyi bir şey. Petshoptan aldığınız ilaç ve vitaminleri tavsiye etmem. Desteklemek için hipraminchok öneririm. Kuş astımsa eğer ben deltacortil tedavisini öneriyorum. Kuşun nefes almasıyla alakalı özel mesajdan video yolluyorum size...

Kardeş.yeni farkettim aviastımı bir aydır kullanıyorum demişsin. Galiba suluğuna koyarak kullanıyordun. Bence bir ay uzun bir süre aviastım için. Enjektör konusunda bir fikrim yok. Ama 3–4 damlayı geçirme bence. Allah şifa versin tekrardan.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:00 -->-> Daha önceki mesaj 21:37 --

Bi de enjektörü ağzına sokma fazla. Damla damla ver ilacı. Ağzının bir tarafında yemek diğerinde soluk borusu var. Soluk borusuna kaçmasın.

Son düzenleme:
Avisol piyasanın en kötü vitaminlerindendir.Kullanmayın şu markayı.Bir şişeye 8-10 lira veriyorsunuz maksimum 4-5 kere kullanıyorsunuz.Sırf insan kazıklama ticareti.Yabancı markalara yönelin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:10 -->-> Daha önceki mesaj 21:03 --

https://www.mybestpetshop.com/quiko-vitacombex-v-multivitamin-bölünmüş-30ml-p-13113.html

Bu vitamin çok iyidir.Uzun süre götürür sizi.

kuşum tüylerini patlatamıyor beyaz beyaz uç veriyor tüyleri ama patlayamadan dökülüyor. nedeni vitaminsizlikten dolayı mı? hemen dediğiniz markalardan alayım o zaman

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:32 -->-> Daha önceki mesaj 13:31 --

Astımı ilerlemiş olsa kafasını gömerek uyuyamaz. Kafasını gömmesi iyi bir şey. Petshoptan aldığınız ilaç ve vitaminleri tavsiye etmem. Desteklemek için hipraminchok öneririm. Kuş astımsa eğer ben deltacortil tedavisini öneriyorum. Kuşun nefes almasıyla alakalı özel mesajdan video yolluyorum size...

çok teşekkürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:33 -->-> Daha önceki mesaj 13:32 --

Kardeş.yeni farkettim aviastımı bir aydır kullanıyorum demişsin. Galiba suluğuna koyarak kullanıyordun. Bence bir ay uzun bir süre aviastım için. Enjektör konusunda bir fikrim yok. Ama 3–4 damlayı geçirme bence. Allah şifa versin tekrardan.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:00 -->-> Daha önceki mesaj 21:37 --

Bi de enjektörü ağzına sokma fazla. Damla damla ver ilacı. Ağzının bir tarafında yemek diğerinde soluk borusu var. Soluk borusuna kaçmasın.

bir aydan kastım bir hafta vitamin bir hafta aviastım kullandım toplasak iki hafta anca kullandım. dün şırıngayla ağzına sıktım gece çok rahat uyudu bu tedaviye devam mı etmeliyim bilmiyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:46 -->-> Daha önceki mesaj 13:33 --

buyrun bu da kuşumun videoları. kuşum kırmızı gözlü albino. ilk videoda iki tur uçtu ve kafesin üstüne kondu. nefesindeki hırıltılar tedavilerimden sonra yok oldu sadece hızlı hızlı nefes alıyor ve kuyruğu tık tık atıyor.

https://www.dropbox.com/s/lxpfjy1546fuo7w/VID_20150114_133822.3gp?dl=0
https://www.dropbox.com/s/ve2tjjn16392kex/VID_20150114_133957.3gp?dl=0

bir de cinsiyetine yardım edebilecek olan var mı? ben erkek olarak almıştım ama sanırım kız.

https://www.dropbox.com/s/kfpo82jcs5jct4n/IMG_20150114_134131.jpg?dl=0

Son düzenleme:
Sonuç almışsım kardeş maşaallah. Devam o zaman. Bir ay daha kullan aviastımı aymı düzende. Sonra kesmelisin.

Neo terrramycyn'i tarım ilaçları satan yerlerde bulabilirsiniz

Neo terrramycyn'i tarım ilaçları satan yerlerde bulabilirsiniz

teşekkür ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:55 -->-> Daha önceki mesaj 21:53 --

https://www.dropbox.com/s/h8iqoeech2vq9qd/VID_20150115_204728.3gp?dl=0 kuşum üç tur attı elime kondu. hızlı hızlı nefes alıyordu nefes nefese kaldı. ben de hemen videoya çektim. tabi ilk konduğu hali daha kötüydü ama burda da gagasını birbirine çarpıyor. ne yapmam lazım biri yardım etsin lütfen

Simge hnm kuşun bariz solunum problemi var?kuşunuzu veterinere muayeneye götürmeyi denediniz mi?

Simge hnm kuşun bariz solunum problemi var?kuşunuzu veterinere muayeneye götürmeyi denediniz mi?

bana verilen aviastım ilacını kullandım ve vicks buhar banyosu yaptırıyorum. veterinerlerden çoğu insan beni korkutuyor. hepsi kuştan anlıyor mu?

Son düzenleme:
Geri