Karadeniz Pet

Kuşum Astım Hastası

Kusura bakmayın üzüntüden sormayı unuttum sizin muhabbet tam olarak düzeldi mi? umarım iyidir..

yani 2 gün oldu hala etkisindeyim çünkü ölümünü bizzat izlemek durumunda kaldım.. canı cekilir gibi 2-3 gün de eridi gücü kalmadı.. şaştım kaldım.. acaba dedim ilaçların verdiği zararlarla ben mi bu hale getirdim.. aklımda deli sorular.. ama tabiki hepsi onun iyiliği içindi.. fakat bir anda nasıl böyle oldu anlayamadım..

ilaç delta 2 ay kadar olmuştu herşey harikaydı mutlu olmuştum.. hatta çeyreğin de yarısını veriyordum.. bana 2011 de yiğenim bırakmıştı mavi'yi bir daha da almadı vidolarına baktım da kasım 2014'e kadar sapasağlammış.. aralıkta uçarken vikvikvik ses çıkararak başlamış veya ben farketmişim.. neyse böyle 2 gündür millete anlatıp duruyorum burda da kayda geciyim.. hem de sizin kuşu merak ettim.. tşkrler..

Belki ilaçların yan etkisi ama ilaç vermeseniz de bu zamana kadar yaşamayabilirdi. Elinizden geleni yaptınız ama kanatlılar hastalığa yakalanınca pekte çaresi yok... Tekrar başınız sağ olsun.

Benim kuşa uyguladığım zıtromax ve ventolin tedavisinden sonra bir kademe iyileşti. En azından ilaç almadan yaşayacak kadar. Tabii astımdan dolayı vıcvıc ses çıkarma, gagasını tellere takarak uyumaya çalışma gibi davranışları devam ediyor.

1 haftadır havanın çok nemli ve boğucu olması sebebiyle kuş çok zor nefes almaya başladı, mecbur deltacortril veriyorum, deltacortril alırken her şey yolunda, ötüyor hareketli neşeli, ama bir zaman sonra kesmek zorundayım, bakalım kesince nasıl olacak. Deltacortrilin yan etkileri olmasa çok iyi de, kas eritmesinden korkuyorum...

Belki ilaçların yan etkisi ama ilaç vermeseniz de bu zamana kadar yaşamayabilirdi. Elinizden geleni yaptınız ama kanatlılar hastalığa yakalanınca pekte çaresi yok... Tekrar başınız sağ olsun.

benim kuşa uyguladığım zıtromax ve ventolin tedavisinden sonra bir kademe iyileşti. En azından ilaç almadan yaşayacak kadar. Tabii astımdan dolayı vıcvıc ses çıkarma, gagasını tellere takarak uyumaya çalışma gibi davranışları devam ediyor.

1 haftadır havanın çok nemli ve boğucu olması sebebiyle kuş çok zor nefes almaya başladı, mecbur deltacortril veriyorum, deltacortril alırken her şey yolunda, ötüyor hareketli neşeli, ama bir zaman sonra kesmek zorundayım, bakalım kesince nasıl olacak. Deltacortrilin yan etkileri olmasa çok iyi de, kas eritmesinden korkuyorum...

Sagolun teşekkürler, Anladım dostum, sen de benim gibi uğraşıyorsun, fakat şu da bir gerçekki antibiyotik etkimiyorsa kuşa (vickcik ve gaga asılma v.b. gecmediyse), delta biliyorsun son çare ama, ben çok az verdiğim halde sanırım hayvancıkta kas mas bırakmıyor pelte gibiydi ölmeden önceki 2-3 gün dokunuyorsun dürtüyorsun bakmıyor du yemliğe gidip yiyormuş gibi yapıyordu gücü kalmamıştı.. minnacık kalmıştı.. o nedenle dikkatli ol.. sanırım delta hayvanı sürekli verdiğinde eriterek bitiriyor.. ben mavi'ye 2 kere bactril 15 gün, 2 kere tetra 15 gün de senin önerdiğin zitromax.. 1 hafta tık etmedi yaa.. inanılmazdı..

neyse artık kapatmak gerek konuştukça üzüntüm tekrarlıyor fakat bu siteye ve sana tecrubemi kaydetmek paylaşmak istedim detaylı olarak.. bilgiye ihtiyacı olan birileri olur diye.. herşey için yardımların için teşekkürler..

fakat hiç bir ilaç fayda etmediyse hasta hasta tıkana tıkana nefessiz kalmasını izlemek yerine son çare sanırım delta kullanmak.. başka da yapacak birşey yoktur.. çocukken tövbe etmiştim çünkü çok bağ kuruyordum bir daha beslemiyeceğim diye.. işte yiğen bırakınca mecbur kaldım ama her şeye rağmen çok güzel günlerimiz oldu tabi.. keşke hastalığa/astıma yakalanmasaydılar.. 8 ay kadar mücadele verdik buraya kadarmış... Allah yardımcın olsun senin de......... görüşmek üzere..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:24 -->-> Daha önceki mesaj 21:30 --

Sagolun teşekkürler, Anladım dostum, sen de benim gibi uğraşıyorsun, fakat şu da bir gerçekki antibiyotik etkimiyorsa kuşa (vickcik ve gaga asılma v.b. gecmediyse), delta biliyorsun son çare ama, ben çok az verdiğim halde sanırım hayvancıkta kas mas bırakmıyor pelte gibiydi ölmeden önceki 2-3 gün dokunuyorsun dürtüyorsun bakmıyor du yemliğe gidip yiyormuş gibi yapıyordu gücü kalmamıştı.. minnacık kalmıştı.. o nedenle dikkatli ol.. sanırım delta hayvanı sürekli verdiğinde eriterek bitiriyor.. ben mavi'ye 2 kere bactril 15 gün, 2 kere tetra 15 gün de senin önerdiğin zitromax.. 1 hafta tık etmedi yaa.. inanılmazdı..

neyse artık kapatmak gerek konuştukça üzüntüm tekrarlıyor fakat bu siteye ve sana tecrubemi kaydetmek paylaşmak istedim detaylı olarak.. bilgiye ihtiyacı olan birileri olur diye.. herşey için yardımların için teşekkürler..

fakat hiç bir ilaç fayda etmediyse hasta hasta tıkana tıkana nefessiz kalmasını izlemek yerine son çare sanırım delta kullanmak.. başka da yapacak birşey yoktur.. çocukken tövbe etmiştim çünkü çok bağ kuruyordum bir daha beslemiyeceğim diye.. işte yiğen bırakınca mecbur kaldım ama her şeye rağmen çok güzel günlerimiz oldu tabi.. keşke hastalığa/astıma yakalanmasaydılar.. 8 ay kadar mücadele verdik buraya kadarmış... Allah yardımcın olsun senin de......... görüşmek üzere..

dostum özel mesajına hızlı cevap gönderdim gittimi bilmiyorum ama buraya da yapıtırıyım anlamadım...
-----------------------------------------

Selam, evet onun gencliği:) mavi'm öldükten sonra girmiyordum aslında da yine bazı şeylere bakmam gerekiyordu tabi arasırada alışkanlık tıklayıp girmiş bulunuyorum işte...

En azından eşi hala yaşıyor ve ondan 1-2 yaş küçük, garip davranışlar sergiliyor.. o ölümünü görmedi ama onun ölmeden önce kafeste alakasız en son yattığı bir yer vardı.. oraya yatıp ordan pek ayrılmıyor bilmiyorum kokusumu neyiyse işte.. bakalım aynısından bir mavi eş daha almayı düşünüyorum sonra vazgeciyorum :( hala aklımdan çıkmadı ya.. çok alışmışım dostum.. umarım senin de herşey yolundadır.. iyi akşamlar

Merhaba benim muhabbet kuşum var beş yaşında, geçen hafta yıkadım ama sonrasında sesler çıkarmaya başladı kısa kısa çığlık gibi, bir saat sonra geçti ama ertesi günlerde kuyruğunu yukarı aşağı sallamaya başladı veterinere gittik solunum hastalığı var diye düşündüm, aviastım verdi beş gün suyuna kattım, hala geçmedi bazen nefes alışı duyuluyor ama çok sesli değil, uyurken özellikle geceleri de tık tık ses çıkartıyor, ağzıyla yapmıyor ama bunu onun için çok endişeleniyorum lütfen iyi bilen arkadaşlar varsa önerilerinizi bekliyorum

tetradox var kapsül onu 5 gün kullan hiçbişeyi kalmıyo ve e vitamini ver aynısı benim kuştada oldu ilacı kullanmaya başlar başlamaz düzeldi

Kullanımı anlatabilir misin, birde bir zararı olmaz değil mi

zararı olmaz 5 gün kullanacan antibiyotik eczaneden alabilirsin tetradox 100 mg alcaksın kapsülün içini 3 e böl yarım suluğa karıştır günlük değiştir 2 kapsül 5 gün gider bu bittikten sonra e vitamini kullan benim kuş antibiyotikin 3. gününde solunum problemi geçti

E vitamini nasıl o da mı kapsül yoksa damlatmalı mı

Eczanede igne seklinde sivi evin al yadan evigen

Once 5 gun antibiyptik sonra bu vitamini yarim suluga 10-15 damla

Arkadaslar astim hastaliginin belirtileri nedir acaba ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Merhaba benim muhabbet kuşum var beş yaşında, geçen hafta yıkadım ama sonrasında sesler çıkarmaya başladı kısa kısa çığlık gibi, bir saat sonra geçti ama ertesi günlerde kuyruğunu yukarı aşağı sallamaya başladı veterinere gittik solunum hastalığı var diye düşündüm, aviastım verdi beş gün suyuna kattım, hala geçmedi bazen nefes alışı duyuluyor ama çok sesli değil, uyurken özellikle geceleri de tık tık ses çıkartıyor, ağzıyla yapmıyor ama bunu onun için çok endişeleniyorum lütfen iyi bilen arkadaşlar varsa önerilerinizi bekliyorum[/QUOTE.
Çok sağolun,kuşumuz sizin verdiğiniz bilgi sayesinde iyileşti.

Son düzenleme:
Burdan kuşunda solunum problemi(broşit,astım,solunum güçlüğü,hırıltı vs.) olan tüm muhabbet kuşusever arkadaşlara sesleniyorum.Ben 2 hafta boyunca suyuna aviastım kattım iyileşme sağlayamadım. 1 hafta boyunca suluğuna 200 mg amoklavin karıştırdım hiçbir sonuç alamadım.Forumda farklı başlıklarda okuduğum bir çok metodu denedim ancak tek çözümü söylüyorum.Yukarda hido94 kardeşin söylediği gibi tetradox 100 mg tablet (eczaneden temin ediniz) kapsülün 3'te 1'ini yarım suluğa karıştırın.5 gün uygulayın.Suyu her gün yenileyin tabiki. Allah'ın izniyle kuşunuz iyileşir.Kuşumuz nefes alamamaktan nerdeyse uyuyamaz haldeydi,şu anda sağlıklı ve neşeli .

Son düzenleme:
CCDE20C5-8802-47EB-B5EE-99659729E7F1.jpeg
Acillll!!!!! Arkadaşlar merhaba benim bir kız bir erkek iki muhabbet kuşum var dişi olan ortalama 2-3 aydır hafif viyk viyk ses çıkarıp uçuncada yoruluyordu. Benim aklıma astım hiç gelmedi normaldede çok hareketli mutlu bir kuştu. 4 ay önce evlendim ve annemler evde ilgileniyorlar diye onlarda bıraktım ben çalıştığım için. Gündüz yalnız kalmasınlar diye. 2-3 hafta önce yoğunlaşmış hırıltısı yorulması keyfi yokmuş uçarken düşmüş babamın elinde kalmış falan şuan artı olarak su içmiyor nerdeyse ve yem az yiyor üzülürüm diye bana söylememişler veterinere götürmüşler veteriner astım olabilir demiş bide şuan depresyonda kızınız evden ayrıldığı için ona çok bağlıymış demiş. vitamin vermiş astım ilacı ve antibiyotik vermiş vitamin dışındakiler bitmiş ama hala aynı artık çok fazla durgun ilaçların ismini bilmiyorum yorumları okudum tetradox alıcaklar bugün işe yararmı bilmiyorum kullandığı vitamin Neuetech pharma (neu-vamtonic) 100ml. Dün akşam görmeye gittim bence kesinlikle astım ve ilerlemiş nefes alamıyor sanırım çünkü başı hep yukarda ağzı açık sesli hırıltı ve vikleme var sürekli kuyruğu aşağıda kanatları hafif açık duruyor. Ve ksinlikle öptürmezdi kendini direk ısırır veya kaçardı. Dün akşam sürekli öltüm kıpırdamı bile ☹️Foto yüklücem buraya.bakın nolur. Bi yardımcı olun lütfen nasıl bir yol izlemeliyim
1CB0F1E7-F8D4-4B26-B1DD-A6E959074F0C.jpeg

Ekli dosyalar

• F5C64406-7017-49FD-A530-BC9640313F66.jpeg
    F5C64406-7017-49FD-A530-BC9640313F66.jpeg
    117 KB · Görüntüleme: 66
Burdan kuşunda solunum problemi(broşit,astım,solunum güçlüğü,hırıltı vs.) olan tüm muhabbet kuşusever arkadaşlara sesleniyorum.Ben 2 hafta boyunca suyuna aviastım kattım iyileşme sağlayamadım. 1 hafta boyunca suluğuna 200 mg amoklavin karıştırdım hiçbir sonuç alamadım.Forumda farklı başlıklarda okuduğum bir çok metodu denedim ancak tek çözümü söylüyorum.Yukarda hido94 kardeşin söylediği gibi tetradox 100 mg tablet (eczaneden temin ediniz) kapsülün 3'te 1'ini yarım suluğa karıştırın.5 gün uygulayın.Suyu her gün yenileyin tabiki. Allah'ın izniyle kuşunuz iyileşir.Kuşumuz nefes alamamaktan nerdeyse uyuyamaz haldeydi,şu anda sağlıklı ve neşeli .

Merhabalar benim kuşumdada nefes alırken hırıltılı ses ve sanki boğazına birşey kaçmış gibi boynunu uzatıp kısaltıyordu tüylerini şişiriyor ve halsiz bir görüntüsü vardı konudaki semptomlar benim kuşunkiyle benzerlik gösterdiğinden ve sizin değerli deneyimlerinizide dikkate alarak eczaneden tetradox 100 mg tablet aldım ve söylendiği gibi 3 e böldüm tableti yarım suluğa boşalttım gözlemlemeye başladım ancak fazla suya yanaşmadığını anlayınca şırınga yardımı ile azar azar boğazına akıtmaya başladım .

Gelişmeler oldukça tekrardan yazacağım tavsiyeleriniz ve tecrübelerinizi bizlerle paylaştığınız için çok teşekkürler , Allahında izniyle inşallah eski sağlığına kavuşacak kuşumuz.

Geri