Karadeniz Pet

Kuşum Astım Hastası

Simge94

Yeni Üye
Merhaba. Öncelikle şunu belirmek istiyorum ki kuşum çok neşeli, müzik açtığımda bir o yana bir bu yana gidiyor, şarkıya eşlik ediyor vs. Önceleri gagasını birbirine çarpıyordu, aviastım ilacı kullandıktan sonra yapmamaya başlamıştı. Ama üç gündür yorulduğunda ya da uyurken nefes alış verişinde hırıltılar var, hızlı nefes alıyor, kuyruğu tık tık atıyor. Neo Terramycni aradım ama bulamadım. Kuşum çok neşeli, iştahı çok kuvvetli. Bir şey olsun istemiyorum. Lütfen yardımcı olun. Ne yapabilirim? Şimdi sıcak suya viks koyup kafesin yanına koydum, nefesi açılsın diye. Neşesi baya yerine geldi.

@simge hanım kuşunuzda yağlanma var mı?

@simge hanım kuşunuzda yağlanma var mı?

hayır yok, zaten daha yavru. ve hareketli bir kuş. ben ilk aldığım zaman gagasını birbirine çarpıyordu zaten. bebek gibi bakıyorum, ballı krakerini veriyorum, portakal, elma veriyorum. bir de şu hastalığı atlatsaydık tam olcaktı.

Kendiniz yapmıyorsanız ballı kraker vermeyiniz, ilaç olarak ben bir şey tavsiye edemeyeceğim, üstatlarımız yorum yapar umarım

evet hazır olanlarda kimyasal maddeler var, siz vermeyin, onun yerine dal darı verebilirsiniz.

simge hanım eger durmadan yapmıyorsa sorun yok bu aralar kus lar tüy dökümünde bir cogu onlarında etkisi oalbilir kus her tüyü ile oynadıkdan sonra aksırma tıksırma normal kendi kendine yaptıkları bir hareket özellikle gece yatarken ısıkları kapattıkdan sonra ilk yarım saat devamlı caktırmadan izlemenizi tavsiyeediyorum devamlı bir seyi yoksa sorun degil bence nesesi yerindeyse hiç bir seyi hafif bir sey aviastıma dvam edebilrsiniz içiniz rahat olsun

simge hanım eger durmadan yapmıyorsa sorun yok bu aralar kus lar tüy dökümünde bir cogu onlarında etkisi oalbilir kus her tüyü ile oynadıkdan sonra aksırma tıksırma normal kendi kendine yaptıkları bir hareket özellikle gece yatarken ısıkları kapattıkdan sonra ilk yarım saat devamlı caktırmadan izlemenizi tavsiyeediyorum devamlı bir seyi yoksa sorun degil bence nesesi yerindeyse hiç bir seyi hafif bir sey aviastıma dvam edebilrsiniz içiniz rahat olsun

kuyruğu tık tık atıyor ve nefes alırken zorlanıyor ama. kuşçuya götürdüm astım dedi bir aydır aviastım kullanıyorum bir hafta aviastım bir hafta vitamin bu şekilde gidiyor. çok üzülüyorum daha çok küçük. astım için başka önerebileceğiniz ilaç var mı?

kuyruğu tık tık atıyor ve nefes alırken zorlanıyor ama. Kuşçuya götürdüm astım dedi bir aydır aviastım kullanıyorum bir hafta aviastım bir hafta vitamin bu şekilde gidiyor. çok üzülüyorum daha çok küçük. Astım için başka önerebileceğiniz ilaç var mı?

baska bir yolla cözmek lazım bunu deamlı astım ilacuı ileolmaz kusun bir bagısıklık sistemini güçlendirmek lazım levent bey insallah bu konuda da ilave bir görüş yapmasını cok isterim suyuna bal limon cok az bir gün bu bir gün de size yazacagımvitamin alın degişik bir vitamin cok basarılıdır bilinmez fazla:)) neo terramycın+vitamin 20 g oral cözelti tozu yada vitaformama tavsiyem neo dur bunlar diger vitaminler gibi degiller devamlı kullanılmamalı tedavi amaclı 4-5 gün kadar kullanılır vitamin+antibiyotiktir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:19 -->-> Daha önceki mesaj 22:10 --

Baytril de faydası olabilir kuyruk sallama hırltıları keser ve bilindik 30 cesitli hastalık ile saavasır ama bir levent beye ulas onunda tecrüblerini al

Ben Baytril kullandım ve Devamında Multi vitamin çok şükür toparladı

ben baytril kullandım ve devamında multi vitamin çok şükür toparladı

cihan beyin de kullandıgı gibi değişik yollar izlemek lazım simge hanım dediklerim gibi de ben az bir seyse fazla kaale almam normaldir atladır sıcak dengeli tutun zamanla azalması lazım

Baytrili kac gun kullandiniz ve saglikli kusun icmesinde bi sakinca olur mu cihan bey

Saglıklı kusun içmesine gerek yoktur.

Kuş kesin astım mı bundan emin olmak lazım. Nefesi sıkışırken video çekip atsanız daha iyi olur.

Eğer astımsa, astımın en iyi ilacı deltacortril tablettir. Kronik astım olan kuş besliyorum, aviastımdı baytrildi bunlar astımda işe yaramıyor. Uzun süre astımla uğraştım, kuşu deltacortille ölümden kurtardım.

Deltacortril tableti 4'e bölerek kullanacaksınız, suluğu tam doldurun 4'e böldüğünüz deltacortrilin 1 parçasını ezip suluğuna karıştırın. Veterinerden de hipraminchok alın, aynı şekilde suluğuna pirinç tanesi kadar katın ve karıştırın.

Ancak ilk başta kuşun videosunu ekleyin, astım olup olmadığını netleştirelim. Astımlı kuşlar nefes alırken gaga açıp kapatır genellikle.

Tarifinize göre kuş Astım gibi hırıltı var mı?ilaç Kullanım paylaşacağım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:58 -->-> Daha önceki mesaj 22:55 --

Baytril sağlıklı kuşa vermeyiniz,içeriği enrofloksasin grubu ağır bir ilaçtır

Baytril çok ağır bir ilaçtır ve sadece gerekli durumlarda kullanılmalıdır. Tavsiye etmeyin şu antibiyotiği. Kuşunuzu da kuşçuya değil adam akıllı veterinere gösterin. Avistımı da 1 ay kullanmak uzun bir süre. Kuş da antibiyotiğe bağışıklı yapar ilerle ihtiyacı olduğunda etki göstermez. Neo-terramycyn de iyi bir ilaçtır ama kronik astım da faydalı olcağını düşünmüyorum. İlk önce veterinere gitmelisiniz

İlknur hnm ben bu tavsiye yi veteriner aracılığı ile edindim,ayrıca antibiyotik kullanımı hiç bir zaman tavsiye edilmez,ama solunum sıkıntısı olan kuşlarda etkisi görülmüştür.

İlknur hnm ben bu tavsiye yi veteriner aracılığı ile edindim,ayrıca antibiyotik kullanımı hiç bir zaman tavsiye edilmez,ama solunum sıkıntısı olan kuşlarda etkisi görülmüştür.

Farklı evcil hayvan türlerinde 6 aydan küçüklere kuşlarda 1 yaşından küçüklere baytril k kullanılmaz . Etken maddesi olan enrofloxasin oldukça güçlüdür. Onun yerine sefalosporin Yada amoksisilin türevi bir antibiyotik kullanılabilir.
Antibiyotik kullanmak yerine vitamin karışımları tercih edilebilir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hastalığına tanı konuşmadan kafanıza göre sakın ilaç vermeyin.Ağır gelip organları hırpalar.Veterinere götüerene kadar vitamin verin.İlgilenin sıcak tutun.Ama mutlaka veterinere götürün.Veterinerde varsa kaliteli vitamin temin edin.Yoksa netten Sera,Quiko gibi markaların vitaminini alın.

Son düzenleme:
Geri