Karadeniz Pet

Kuşum bana hala alışamadı

Glshkdmr

Paylaşımcı Üye
Merhaba, kuşum yaklaşık 3 yaşlarında. Onu aldığımda 1 yaşındaydı. 2 yıldır benden hala uzak duruyor. Bu saatten sonra alıştırabilir miyim ? Ne önerirsiniz?

Merhaba, kuşum yaklaşık 3 yaşlarında. Onu aldığımda 1 yaşındaydı. 2 yıldır benden hala uzak duruyor. Bu saatten sonra alıştırabilir miyim ? Ne önerirsiniz?
Ben 4 küsür yıldır bakıyorum, ben de kuşlarımı yavru almadım. Hala daha alışmadılar bunca senedir:) ama sesimi duysunlar bağırırlar sevinirler tepki verirler, odadan çıkarım arkamdan bağırırlar yanlarına gidince susarlar falan. Ama asla elime gelmezler. Bazen koluma bacağıma konup bikaç saniye ötüp kaçarlar. Seni seviyoruz ama bize dokunma diye:) alışmak lazım, onlar sizi tanıyorlar merak etmeyin..

Ben 4 küsür yıldır bakıyorum, ben de kuşlarımı yavru almadım. Hala daha alışmadılar bunca senedir:) ama sesimi duysunlar bağırırlar sevinirler tepki verirler, odadan çıkarım arkamdan bağırırlar yanlarına gidince susarlar falan. Ama asla elime gelmezler. Bazen koluma bacağıma konup bikaç saniye ötüp kaçarlar. Seni seviyoruz ama bize dokunma diye:) alışmak lazım, onlar sizi tanıyorlar merak etmeyin..
Benimki konmuyo bile korkuyor benden :) keşke gelip konsa ona bile razıyım :D

Kuşunuz tekse bol ilgiyle alışır yaşın problemi yok. Sitede bir çok yöntem var denemenizi tavsiye ederim..
Evet tek dişi kuşum. Erkek kuşum vardı o öldü 5 ay önce. Ona baya bi alışıktı öldükten sonra güvenebileceği kimse kalmadı dişi kuşumun.

Benimki konmuyo bile korkuyor benden :) keşke gelip konsa ona bile razıyım :D
Yapar merak etmeyin bol bol konuşun onunla ilgilenin, ama ben burada söylenen yöntemlerin hepsini uyguladım elime yem koydum aşama aşama alıştırmaya çalıştım olmadı. Benimki de ilk başta tekti ve olmadı yani. Yine de deneyin. Aman sakın alışsın diye kanatlarını falan çekmeyin bazıları öyle yapıyor canını çok yakarsınız, ama alışmasa bile vermeyin lütfen bir kere almışsınız o da bir can varsın alışmasın sağlıklı olsunlar da varlıkları yetiyor gerçekten ♥️ :)

Yapar merak etmeyin bol bol konuşun onunla ilgilenin, ama ben burada söylenen yöntemlerin hepsini uyguladım elime yem koydum aşama aşama alıştırmaya çalıştım olmadı. Benimki de ilk başta tekti ve olmadı yani. Yine de deneyin. Aman sakın alışsın diye kanatlarını falan çekmeyin bazıları öyle yapıyor canını çok yakarsınız, ama alışmasa bile vermeyin lütfen bir kere almışsınız o da bir can varsın alışmasın sağlıklı olsunlar da varlıkları yetiyor gerçekten ♥ :)
yok asla vermem zaten dediğiniz gibi varlığı yetiyor kızımın :)

Geri