Karadeniz Pet

Kuşum bana konamıyor ve ısırıyor

Sena Nurr

Yeni Üye
Kuşum ben alınca omzuma konup geziyor birazda tatlı bir şekilde ısırıyor☺️Ama genelde lambaya konuyor. Kendisi lambadan bana ben almadan gelemiyor. Ne yapmam gerek? Birde benim omzumdayken bazen tatlı şekilde bazende düşmanına saldırır gibi ısırıyor. Daha 2-3 aylık olduğu için bilmeden sert ısırıyor olabilir mi? Yardım ederseniz sevinirim☺️

Lambayı kaldırın veya kapatın.ısırma konusunda bazı kuşların öyle birdönemi oluyor benim kuşumda 3 aylık kadarken öyle ısırıyordu durup dururken.hatta annemin dudağını kanattı.sebep yokken ısırıyordu yani.şimdi öyle huyları kalmadı sadece birşeyi engellersek çok kızıyor.mesela insan yemeği yememesi konusunda o zaman ısırıyor.ısırınca tepki vermeyin.çok inatçılık yaparsa alıp kafese koyun sakinleşince çıkarın.bu şekilde yaptım kuş düzeldi.

Lambaya konmamasi için korktugu bir eşyayı oraya koyun ve eğer sevdiği oyuncağı varsa görecek şeklinde yere koyun vazgecer ikinci bir yöntem ise her gittiginde sopa gibi birşeyle alın yani inadini kırın ve bu sabır ister

Hepinize teşekkür ederim. Benimde dün dudağımı ve gözümün kenarını ısırdı Lambadan bana gelmek isteyince çok fazla ötüyor ve alacağım yere konuyor(lambada)
Çünkü avizeden bazı parçalar çıkıyor bende ordan alıyorum. Ama kendisi sesimin geldiği yeri anlamıyor. Anlasa bile gelemiyor. Uçuyor ama bana konamıyor.

Geri