Sizce bir sıkıntı var mıdır?

• Hayır

Kullanılan: 1 100.0%
  • Evet

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    1

PoweredRedMiner

Yeni Üye
8 Eyl 2018
12
1
3
14
Evcil Hayvanı
Sultan P.
Kuş sayısı
1 tane
Arkadaşlar yardım edin! Kuşumu alalı 3 gün oldu ve erkek. Kendini, kendi isteyerek sevdiriyor, öpüyor, elime konuyor vs. Ama ben yokken kuşum ne yemek yiyor ne de su içiyor. Odaya kamera taktım, ben yokken hareket bile etmiyor. Ben gelince falan kendini temizlemeye ve kanatlarını esnetmeye falan başlıyor. Belki uyuyor olabilir, diyecem ama uykusunu da aldı hatta baya uyukladi bu sabah. Ben öğrenciyim, ben 8 saat okuldayken bu hayvan napacak? İshal olmuştu henüz bize güvenemediği için ama sevdirmeye başlayınca o da geçti. Napabilirim? (Resimi ilk geldiği gün çektim ve onu uykusu gelmedikçe kafese koymuyoruz. Saatte bir falan yemeğini ve suyunu önüne getiriyoruz yemeği 5 dakika falan bıraktığında yemek ve suyu kafese geri koyuyoruz. Ortama da çok iyi alıştı kafeste 1 hafta bırakın diyenlere inanmayın derim, kuşa odayı tanıtmak için onu gezdirin. Bizim evdeki tüm odalara alıştı mesela)

Ekli dosyalar

kemal99kemal

Yeni Üye
26 Nis 2018
24
3
3
19
Evcil Hayvanı
Sultan P.
Kuş sayısı
1 tane
Aynısı benim kuşumda da oluyordu fakat ben odanın perdesini hep çekili tutuyordum karanlıkta uyku moduna geçiyorlar aydınlatmaya dikkat etmek lazım odanız nasıl mesela siz geldiğinizde ışığı açıyorsunuzdur o da o zaman hareketleniyordur ek olarak da sultan papağanları gündüz uyumayı çok sever bu arada erkek gibi duruyor cinsiyeti nedir?

PoweredRedMiner

Yeni Üye
8 Eyl 2018
12
1
3
14
Evcil Hayvanı
Sultan P.
Kuş sayısı
1 tane
İyi de ışık her zaman aynı derecede açık ama buna rağmen ben gelene kadar hareket dahi etmiyor.

Hayvansever03

Profesyonel
2 Kas 2017
7,169
1,343
113
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Akvaryum
Kuş sayısı
1 tane
Canı sıkılıyordur. Okula giderken kuşa tvyi veya varsa radyoyu açık bırakın. Kafesini açık bırakıp gidin.(pencereler kapalı olsun tabii) Kafesine seveceği oyuncaklar alın.

PofuduğunBabası

Profesyonel
14 Ağu 2018
333
40
28
17
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Akvaryum
Kuş sayısı
1 tane
Ben okul başlayınca erkek yavruma erkek kardeş alıcam

PoweredRedMiner

Yeni Üye
8 Eyl 2018
12
1
3
14
Evcil Hayvanı
Sultan P.
Kuş sayısı
1 tane
Hayvansever, sanırım yazımı okumamışsın. Kafese ben onu uykusu gelmeden kafese sokmuyorum. Yemeğini ve suyunu önüne ben getiriyorum, saatte bir kez falan. Bir de kuş aydınlıktan korkuyor, eğer bir yer aydınlıksa durmadan ötüyor. Ötüşleri tek düze, henüz 4-5 aylık falan ve erkek.

PoweredRedMiner

Yeni Üye
8 Eyl 2018
12
1
3
14
Evcil Hayvanı
Sultan P.
Kuş sayısı
1 tane
Ayrıca sevdiği 2-3 tane oyuncak var zaten kafesinde, onun için canı sıkılamaz. Onlarla bile oynamıyor ben yokken :(

Hayvansever03

Profesyonel
2 Kas 2017
7,169
1,343
113
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Akvaryum
Kuş sayısı
1 tane
Hayvansever, sanırım yazımı okumamışsın. Kafese ben onu uykusu gelmeden kafese sokmuyorum. Yemeğini ve suyunu önüne ben getiriyorum, saatte bir kez falan. Bir de kuş aydınlıktan korkuyor, eğer bir yer aydınlıksa durmadan ötüyor. Ötüşleri tek düze, henüz 4-5 aylık falan ve erkek.
Tv veya radyo önerime yorum yapmamışsınız. Değerlendirin derim ya da yanına arkadaş sahiplenin.

Hayvansever03

Profesyonel
2 Kas 2017
7,169
1,343
113
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Akvaryum
Kuş sayısı
1 tane
Okullar açılmadan mini radyolar var onlardan alabilirsiniz.