Karadeniz Pet

Kuşum bir kaç gündür şişkin ve yorgun

Halil toysal

Meraklı Üye
Arkadaşlar yumurtlayan kuşum birkaç gündür şişkin ve yorgun bir biçimde yuvada duruyor sürekli hapşırıyor sizce sorunu ne ? Lütfen yardımcı olun.... Fotoğraflarını attım sürekli hapsırıyor ne yapmalıyım halsiz bir şekilde yuvada duruyor sadece

Ekli dosyalar

• 1553286491249..jpg
    1553286491249..jpg
    5.2 MB · Görüntüleme: 36
  • 1553286505459..jpg
    1553286505459..jpg
    5 MB · Görüntüleme: 37
Dışkı fotoğrafı atar mısınız? Solunumsal durumu olabilir. Cereyandan koruyun taze meyve sebze verin vitamin takviyesi sağlayın.

Dışkı fotoğrafı atar mısınız? Solunumsal durumu olabilir. Cereyandan koruyun taze meyve sebze verin vitamin takviyesi sağlayın.
Dışkısını atsam. Bile pek fikir sahibi olamazsınız çünkü kuş yumurtluyordu doğal olarak büyük ve cıvık kaka yapıyor hapşırıyor burnundan mukus akıyor gözleri nemleniyor sarımsak iyi gelir dendi suyuna karıştırdım bal iyi gelir dendi farkli sulukta verdim yapmam gereken baska birsey varmi mesela hangi sebze meyvelerden yedirmeliyim.

Şuan hamile bu arada muhtemelen yarın doğuracak yuvasını kaldirdim yapmam gereken baska birsey varmi

Solunum problemi varsa benim eski konuma bakın mutlaka.kesin çözüm.yumurta tıkanması falan yoktur inşallah.

Ekli dosyalar

• IMG_20190323_171007.jpg
    IMG_20190323_171007.jpg
    3.3 MB · Görüntüleme: 24
  • IMG_20190323_171014.jpg
    IMG_20190323_171014.jpg
    3.9 MB · Görüntüleme: 22
Biraz daha bekleyin ve karnına masaj yapın ara ara yumuşak şekilde.

Ben bu işten anlamıyorum ama üretim yapan arkadaşlar baksın.imkan varsa bir veterinere götürün.
İmkan maalesef yoktur hataydakiler çok aşırı ilgisiz insanlar bu yüzden götürmek istemiyorum diğer arkadaşlar bakarsa çok memnun olurum bilgisi olanlar

Salatalık da verebilirsiniz. Gelişmeleri yazar mısınız?
Çok şükür yumurtladı yem yemeye başladı
Elma koymuştum yarısı yok yenmiş portâkal koymuştum aynı şekilde
Rahata yumurtlaması için anüsüne zeytinyağı damlatıp 1 ml kadar içirdim iyi geldi rahat yumurtlamis atlatiyoruz cok şükür

Kuşum bu sabah tekrardan yumurtladı ancak yumurtlarken aşırı bir şekilde acı çekti üstüne üstlük bitkin düştü yumurtlaması için ben elimle karnına masaj yaparak yumurtlattım . Şuan iyi ancak anüs kısmı aşırı zorlanmadan sanırsam morarıp şişti şişin inmesi için ne yapmalıyım kuşuma.

Geri