Karadeniz Pet

kuşum bir türlü alışmıyor 🤦🏻‍♀️

sezin_

Paylaşımcı Üye
Evet beyefendi bir türlü alışamadı😕 dediğiniz çoğu şeyi denedim elimden yem yemeye yanaşmıyor ancak kutuyla tutarsam geliyor. Kafesteyken elime gelir, tüm gün benle gezer ama ne kafasını ne göbeğini sevdiriyor. Çok nadiren kal geliyor bir yere kitleniyor öyle dokunabiliyorum ancak. Omzumdayken de sürekli küpelerimle oynuyor benle pek ilgilenmiyor.Tek yaptığı bazen kafasını kulağımın arkasına saklamak.

Bir derdi mi var anlamıyorum. Ya da pet shopta kötü bir muamele mi gördüm bilmiyorum. Ben almadan önce kafeste sağdan sola hareket ediyordu heyecanlı şekilde. Ne vitaminini ne probiyotiğini hiçbir şeyini eksik etmiyorum. Sizce nesi olabilir? öneriniz var mı?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-05-08-02-42-38-556_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-05-08-02-42-38-556_com.miui.gallery.jpg
    655.6 KB · Görüntüleme: 14
Ya benimde arkadaşlarınım sutlab papagani vardı aynısı oldu bence bu kuşun karakteri ile ilgili yada travması olabilir

İşte bu yüzden imkan varsa ev yetiştirmesi olan, hobi için üretilen kuşları almak gerekiyor, genelde kötü muamele görmüyorlar çünkü sevilerek büyütülüyorlar. Travma daha az görülüyor hobi olarak üretilen kuşlarda.

sanki bir derdi var da sevdirmiyor gibi hissediyorum. Bildiğim kadarıyla çoğu Sultan papağanı oyuncu ve kendini sevdirir. Bu konuyu çok araştırdım. Ama bizimki pek oralı değil. Üstelik neredeyse pamuklar içinde bakılıyor 😕

Yine de ümidi kesmeyin :) Ben 1 yaşındayken arkadaşımdan almıştım kuşu. Bana alışmaz diye düşünüyordum. Kafasını sevdirmeye seneler sonra başladı. Şimdi sevdirmek için burnuma yaslanır bekler orda uyur :)

Karakter meselesi.Ben saçımla oynanmasından nefret ederim kimisi saçlarıyla oynanmasindan mutlu olur.Garip bi örnek oldu ama ben böyle duşunuyorum:)

Karakter meselesi.Ben saçımla oynanmasından nefret ederim kimisi saçlarıyla oynanmasindan mutlu olur.Garip bi örnek oldu ama ben böyle duşunuyorum:)
Yine de ümidi kesmeyin :) Ben 1 yaşındayken arkadaşımdan almıştım kuşu. Bana alışmaz diye düşünüyordum. Kafasını sevdirmeye seneler sonra başladı. Şimdi sevdirmek için burnuma yaslanır bekler orda uyur :)
evet haklısınız. Allahtan ele falan geliyor zaten
Belki de bir travması var bilemem ama zamanla alabileceğini düşünüyorum çünkü ele falan rahat geliyor.

Geri