Karadeniz Pet

Kuşum Bugün Durgunlaştı

ShahmarAzeGs

Paylaşımcı Üye
İyi akşamlar abilerim kardeşlerim. Bilgisi olan yardımcı olsun lütfen. Benim bu Mavi Kuşum bugün nedense durgunlaştı ve böyle tüyünü kabartıyo duruyo neden acaba? Ne ne yapayım kendine gelsin? Yardımcı olursanız sevinirim.
37479
37480

Hava akımına maruz kaldı mı? Yem yeme su içme durumu nasıl?Ya da farkettiğiniz başka belirti var mı? Hayvan hasta görünüyor diğer kuştan ayırın sağlam olanada hastalık bulaşmasın

Hava akımına maruz kaldı mı? Yem yeme su içme durumu nasıl?Ya da farkettiğiniz başka belirti var mı? Hayvan hasta görünüyor diğer kuştan ayırın sağlam olanada hastalık bulaşmasın
Abicim vAllah yatak odama koymuşum kafesi dolabın üstüne yatak odamdada can falan yok ve cereyan yapacak bir yer yok yani souk falanda değil oda normal kuş mAşallah canavar gibiydi bugün böyle oldu yem yiyo mAşallah. Şimdi dikkat ettimde cere deliyi kısmında çok hafif islak var sanki parlıyor ben islak die gördüm acaba neden öyle? Ne tedavi uygulamam lazım? Kafesim bölmeli ve ortadan böldüm kafesi kuşları ayırdım

Hayvan biraz üşütmüş o zaman burnunda ıslaklık gördüm dediniz nezle de olmuş olabilir biraz daha gözlem yapın nezle ise ona göre bir tedavi uygularız siz şimdilik hayvanı sıcak tutun tam dolu suluğa üç damla elma sirkesi damlattın ve uyumasına izin verin dinlensin kontrol ve gözleme devam edin

Hayvan biraz üşütmüş o zaman burnunda ıslaklık gördüm dediniz nezle de olmuş olabilir biraz daha gözlem yapın nezle ise ona göre bir tedavi uygularız siz şimdilik hayvanı sıcak tutun tam dolu suluğa üç damla elma sirkesi damlattın ve uyumasına izin verin dinlensin kontrol ve gözleme devam edin
suluğuna 10 damla şu vitaminden damlattım iyimi acaba? Apexisol multivitamin ( A, D3, E, C )

Fazla vitamin de hayvanların bünyesinde ters etki yapıyor ona da dikkat edin eğer vitamin verdikten sonra böyle olduysa suyu döküp temiz su verin, vitamin konusunda sera markasını ve avisol plus tavsiye ediyorlar genelde

Ayrıca 10 damla fazla suluğunuz büyükse bile 5 damla yeterli
tamam bugün kalsın sulukta yarın alırım değiştiririm.. zaten suyunu hergün değiştiriyorum. kafesini her bir günden bir temizliyorum .. ama banyoluk hiç koymadım bi sefer su koydum hiç banyo yapmadılar acaba napıyım ?

Siz ara ara banyoluk takın ihtiyaç duyduklarında kendileri yıkanır zaten içine ilgilerini çekecek birşey de koyabilirsiniz yeşillik olur oyuncak olur ama düzenlene kadar yıkamanızı tavsiye etmem daha kötü hasta olmasın

Geri